Autor Wątek: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]  (Przeczytany 29377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Kwi 2015, 23:34:21 »
Na ostatnim "Nocniku" 11.04 przejeżdżaliśmy całą Prostą i Świętokrzyską, ale tylko w jednym kierunku ( z zachodu na wschód ).
 A i tak zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie.
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Kwi 2015, 08:14:00 »
Ale tam nie powinno być sygnalizacji dla rowerów. Obowiązuje sygnalizacja ogólna. To, że ona jest dalej przy pl. Powstańców i przy Nowym Świecie jest chyba błędem, bo to nie są przejazdy rowerowe.

Jeżeli się pomyliłem, to mea bardzo wielka culpa.

Przyjrzę się uważniej kiedy będę tam przejeżdżał.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Kwi 2015, 09:19:00 »
Na Świętokrzyskiej, jadąc na wschód na pasie (wysokość Pałacu) jest przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, ale bez osobnej sygnalizacji dla rowerzystów

Nie musi byc osobnej. Gdy jej nie ma, rowerzystów obowiązują normalne sygnały ogólne. Oczywiście na jezdni, bo na wydzielonej ddr jak nie ma sygnalizatora, to można jedchać - tak jest w paru miejscach w Warszawie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Kwi 2015, 12:39:17 »
Wjazd z Twardej w Prostą, szczególnie w stronę ronda ONZ wymaga sporej uwagi. Brak poszerzenia DDR przy wlotach na przejazd przez jezdnię i znak niemal w skrajni drogi są sporym utrudnieniem.
Kolejny przypadek, gdy projektantowi nie przyszło do głowy, że ulicą poprzeczną można jechać na rowerze, co gorsza ze względu na jej koniec trzeba się jeszcze na ten DDR wpakować nie zaczepiając o znak.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Cze 2015, 00:42:07 »
Jakby ktoś był na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej z Nowym Światem na rowerze i sprawdził, czy da sięnormalnie skręcić w lewo (jadąc od Marszałkowskiej), bez oczekiwania na auto wyzwalające pętlę indukcyjną, byłbym wdzięczny.
Ponoć dołożyli jakieś detektory.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Cze 2015, 22:08:23 »
Jakby ktoś był na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej z Nowym Światem na rowerze i sprawdził, czy da sięnormalnie skręcić w lewo (jadąc od Marszałkowskiej), bez oczekiwania na auto wyzwalające pętlę indukcyjną, byłbym wdzięczny.
Ponoć dołożyli jakieś detektory.

Byłem dziś i specjalnie dla Ciebie postałem tam ze cztery cykle. Pętle ewidentnie dyskryminują rowerzystów.

Pewnie normalnie do tej pory to nie był problem, ale jak zrobili zakazy skrętu dla większości samochodów, mało który tam skręca. Identyczna sytuacja jest po drugiej stronie tego skrzyżowania.

Jak będziesz pisał w tej sprawie, dołącz jeszcze nawrotkę przez tory na Targowej, na wysokości Białostockiej. Też można stać 20 minut, a innego sensownego nawrotu nie ma - dalej są zakazy zawracania.
« Ostatnia zmiana: 29 Cze 2015, 22:12:42 wysłana przez mp0011 »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Cze 2015, 22:28:14 »
Byłem dziś i specjalnie dla Ciebie postałem tam ze cztery cykle. Pętle ewidentnie dyskryminują rowerzystów.
Pętle ich po prostu nie wykrywają, dowiesili detektor, ale z tego co widzę na razie on głównie wisi i miga tylko lampką.
Dam im jeszcze tydzień, z drobnymi przypomnieniami telefonicznymi i zobaczymy co będzie.
Jeżeli chodzi o te inne miejsca - zgłoś je sam, nie zgłaszam rzeczy "za kogoś". Tym bardziej, że u nich to i tak odrębne sprawy. :)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Cze 2015, 23:57:36 »
No widzisz... Ja nawet nie wiem o jakich detektorach mowa. Jak tam będę, to popatrzę i zobaczę czy są na Targowej.

A pętle rejestrujące rowerzystów montują na DDR (liczenie ruchu rowerowego), więc nie jest chyba problemem zamontować taką w jezdni?

Anyway... Gdzie się takie rzeczy zgłasza? Wspomniałem kiedyś drogówce jak ich zatrzymałem po kilku minutach stania w tamtym miejscu, napisali notatkę i mieli przekazać komu trzeba...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Cze 2015, 08:49:35 »
Na pogotowie drogowe ZDM

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Cze 2015, 09:07:59 »
Na pogotowie drogowe ZDM
Pogotowie drogowe się znudziło już moimi zgłoszeniami. Zgłaszałem na Policję, na PD i w jeszcze kilka miejsc. Jedno krótkie pismo na zdm@zdm.waw.pl i po dwóch tygodniach detektor wisi, ale nie działa jeszcze. :(

19115 tez mozna

edit: właśnie przedzwoniłem do ZDM i powiedziałem, że detektory nadal nie działają. Liczę od dziś tydzień, jak za tydzień nadal tak będzie to ruszam "oficjalną ścieżką" - czyli odpowiedź na wniosek.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2015, 09:14:25 wysłana przez Mhrok »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Cze 2015, 09:13:03 »
Byłem dziś i specjalnie dla Ciebie postałem tam ze cztery cykle. Pętle ewidentnie dyskryminują rowerzystów.
Pętle ich po prostu nie wykrywają, dowiesili detektor, ale z tego co widzę na razie on głównie wisi i miga tylko lampką.

Mam identyczne wrażenia. Stałem trzy cykle, znudziło mi się i wyciąłem na czerwonym, bo czekać w nieskończoność nie będę.

Być może problemem nie jest sam detektor, bo tu lampka miga, co CHYBA oznacza, że on coś wykrył. Problem jest taki, że jak wykryje, to program i tak nie daje zielonego. Ktoś coś spieprzył w okablowaniu albo oprogramowaniu. Nie będzie łatwo ani szybko, bo Leśne Dziadki (TM) z wydziału sygnalizacji ZDM to się nadają by ich na zasłużone emerytury wysłać, a nie do komputerów sadzać i kazać sprawdzać oprogramowanie sterownika sygnalizacji ;)

No widzisz... Ja nawet nie wiem o jakich detektorach mowa. Jak tam będę, to popatrzę i zobaczę czy są na Targowej.

Nie ma. Tzn są nad ddr na słupach, ale nad jezdnią na pewno nie. I to będzie problem o tyle, że tam jest ten spartolony ddr właśnie. Napiszesz, że na jezdni nie wykrywa, to Ci zapewne odpiszą, że nie musi, bo tam masz jechać po ddr.


A pętle rejestrujące rowerzystów montują na DDR (liczenie ruchu rowerowego), więc nie jest chyba problemem zamontować taką w jezdni?

Cały problem jest taki, że pętla indukcyjna wykrywająca rower na pasie, jest tak czuła, że wykrywa ciężarówkę na sąsiednim pasie (mogącą jechać w innym kierunku). Oni się panicznie tego boją, że zielone do skrętu w lewo czasem włączy ktoś jadący prosto lub w prawo, bo oczywiście pod tego całe miasto się zakorkuje. Dlatego Warszawa prawie nie używa na jezdniach pętli wykrywających rowery - woli wywalać grube miliony na drogą detekcję innymi metodami, która też ma swoje wady, bo z kolei nie zawsze rower wykrywa.

Anyway... Gdzie się takie rzeczy zgłasza? Wspomniałem kiedyś drogówce jak ich zatrzymałem po kilku minutach stania w tamtym miejscu, napisali notatkę i mieli przekazać komu trzeba...

www.zdm.waw.pl - tam masz wszystkie telfony, w tym ten do Pogotowia Drogowego.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Cze 2015, 11:00:23 »
Podobny problem jest na skrzyzowaniu Dzieci Warszawy i Ryżowej, jadąc od w. Salomea. Zgłaszałem i powiedzieli że właczą detekcje wizualną, bo kamerka była ale nie aktywna. Miało się poprawić, ale cięzko o warunki laboratoryjne żeby to stwierdzić. Zawsze coś jeździ jak nie w jedną to w drugą i może wpływać na detektor. Mam też wrażenie że co drugi cykl daje zielone bez wzgledu czy jest detekcja czy nie. Jeśli ktoś raz nie dostanie zielonego to czeka dalej. Ale już po 3 cyklach bez zielonego  człowiek zaczyna sie wkurzac i kombinuje jak przejechac na czerwonym lub po zebrze.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Cze 2015, 11:29:16 »
Dlatego zawsze najłatwiej testować nocą i w weekend (najlepiej w sobotę nocą) - ruch mniejszy, większa szansa, że nie nadjedzie nic, co zepsuje testy ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świętokrzyska i Prosta - jak się jedzie [?]
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Lip 2015, 14:57:14 »
Jeżeli chodzi o skrzyżowanie z Nowym Światem - dziś zadzwoniłem do Wydziału Sygnalizacji i narzekali mi, że podłączyli im monitoring i nie mają rowerzystów, co chcieliby skręcić w lewo. Akurat byłem tuż obok, podjechałem i będąc na linii pomachałem do kamery, wspólnie stwierdziliśmy to, że detektor działa a sterownik ma sygnały z detektora w poważaniu.
Tak czy inaczej - pan z ZTSO-S ma podkładkę, żeby męczyć ludzi z Siemensa o to, nawet dziś mają to poprawić. Sprawdzę w poniedziałek po południu jak jest.