Autor Wątek: Aktualizacja skryptu forum.  (Przeczytany 68162 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Paź 2010, 15:35:29 »
To jest funkcja "dodatkowa'. Nie wyłączałem jej, chcę zobaczyć jak się przyjmie- w sumie funkcja testowana przeze mnie. I dlatego krytykanci mają minus. :P

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Paź 2010, 22:36:15 »
Znikają OffTopy.

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Paź 2010, 23:04:15 »
@Drex - co z tą giga-czcionką?

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Paź 2010, 00:20:35 »
Zrobi się- jak będę miał chwilę czasu.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Paź 2010, 00:39:31 »
Gdy w czasie pisania sesja się skończy, zostajemy wylogowani a napisany tekst ląduje w /dev/null? Miałem tak dwa razy dzisiaj :(
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Paź 2010, 00:55:09 »
Trzeba szybciej pisać... :P Sesje są ustawione na prawie 50 minut... Poza tym, gdybyś używał lepszej przeglądarki nie byłoby tego problemu- w Operze wystarczy cofnąć stronę i tekst wciąż jest w okienku...

Zmieniłem na 60 minut, może być?

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Paź 2010, 22:20:25 »
Gdy w czasie pisania sesja się skończy, zostajemy wylogowani a napisany tekst ląduje w /dev/null? Miałem tak dwa razy dzisiaj :(

Zaloguj się przez formularz u dołu strony. Masz tam możliwość wpisania długości sesji. Wpisz 0 i będzie bez końca ;P

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Uwagi na temat skryptu forum
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Paź 2010, 09:14:26 »
Ponieważ dopominasz się Drex o uwagi na temat forum, to proszę...
Przede wszystkim dzięki Ci za włożoną pracę i poświęcony czas (sam wiem ile to wymaga godzin); początkowo jak wiesz byłem przeciwnikiem nowego forum ale z czasem przekonałem się do niego i doceniłem jego funkcjonalność, szybkość i niezawodność działania :-)
Uwag nie mam dużo. To, co dzisiaj rzuca mi się w oczy:
- Na górnej belce, pod awatarem, okienko "Szukaj" jest w większej części schowane (wystaje ok. 20%)
- Rangi - trzeba w pomocy opisać, co oznaczają poszczególne rodzaje. Nie podobają mi się też te kwadraciki (są zbyt agresywne), gwiazdki były sympatyczniejsze, ale możesz zastosować np. sylwetkę rowerzysty albo koło rowerowe
- Przydałoby się przetłumaczyć wszystkie ekrany "Pomocy" z angielskiego na polski (tutaj mógłby Ci pomóc ktoś z dobrą znajomością angielskiego, żebyś tylko sprawdził i poprawił przed wstawieniem). To samo zresztą z innymi elementami w języku angielskim (np. "Ikona wiadomości")
- Co z tą karmą? Co oznacza i w jaki sposób nalicza punkty? Nie ma tego w ogóle w pomocy
- Nie wiem, czy w pomocy jest coś na temat udzielania ostrzeżeń (jest na forum), obserwowanych itp.
- Rozumiem ideę pokolorowania różnych grup uczestników forum; chyba trzeba jeszcze jakoś oznaczyć zabezpieczenie?
- Powinien być jakiś bezpośredni link do oficjalnej strony masowej (kliknięcie w logo?)
- Brak logo forum w lewym górnym rogu (będzie nowe?...)
- Może przydałaby się informacja na górnej belce, ile osób jest zarejestrowanych na forum? Albo ile zostało do najbliższej masy (data?)
Pozdrawiam  :)
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Paź 2010, 16:43:06 »
Zmieniłem styl forum. Proszę o opinie i uwagi.

Trawers: ikonki zmieniłem na gwiazdki a dziś w nocy posiedzę i może wymyślę jakieś inne jeszcze. Kolor zabezpieczenia zmieniony, karma wyłączona, jest logo (tymczasowe). Tłumaczyć nie będę- za dużo roboty i to powinni zrobić ludzie od SMFa a nie użytkownicy. :P Chyba, że ktoś się zadeklaruje... :P

mplonski

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Paź 2010, 17:03:40 »
na szybko: imo trochę za ciemne, te czarne belki i ciemne zdjęcie w "logo" powinno być jednak jaśniejsze. generalnie bym obstawił raczej jasny niebieski niż ciemny.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Zmiana skryptu forum
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Paź 2010, 17:05:06 »
W zasadzie to nie lubię zbyt radykalnych, rewolucyjnych zmian... Człowiek się przyzwyczaja, skoro coś jest dobre, to po co niszczyć i robić zupełnie coś nowego? Może wystarczyło by ulepszyć?
Widzę, że oprogramowanie ma nowszą wersję (trzeba upgrade'ować, zgoda), ale czy trzeba było wywalać sprawdzoną grafikę (Anecdota)?
Poza wszystkim, w tamtej wersji teksty były większymi fontami, bardziej czytelne.
Powiem Ci Drex, że nie podoba mi się ta zmiana...  :(
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Drex

  • Gość
Odp: Zmiana skryptu forum
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Paź 2010, 17:16:33 »
Niestety- nie jestem w stanie dogodzić wszystkim. Dla jednego za ciemne, dla innego za małe dla trzeciego cośtam jeszcze...

Styl Anecdota w wersji RC3 jak widzieliście był niedopracowany, poza tym w tym stylu będzie łatwiej mi grzebać. Ten styl chyba łatwiej będzie mi dostosować do wyglądu strony masowej- kolorystycznie też, więc jeszcze trochę zmian będzie. I też nie jestem w stanie zagwarantować, że to zostanie na zawsze- mamy jeszcze przed sobą może wersję RC4 a może i 5... A i tak nie wiem jakie zmiany zajdą w wersji finalnej skryptu.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Zmiana skryptu forum
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Paź 2010, 17:29:42 »
Jaki niedopracowany? Moim zdaniem niedoróbek tam było bardzo mało.
Pewnie, że tyle opinii, ile osób (mam to samo: wystarczy, że jeden baran napisze, że mu się fioletowy kolor nie podoba, już dzwoni do mnie szef i mówi, żebym zmienił. A ja na to: "Jeden z kilkunastu tysięcy napisał maila, a ty już robisz w portki i chcesz zmieniać. A jaki to jest procent wszystkich korzystających z portalu?").
Może wstaw ankietę, czy grafika powinna pozostać stara czy lepsza jest ta nowa? Ciekawe, co ludzie powiedzą...
Jestem przeciw zmianie, a nawet za starym stylem  :P
A jak ci lepiej grzebać w tym stylu, to go doprowadź do takiego wyglądu jak Anecdota  :D
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2010, 17:31:47 wysłana przez trawers »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Paź 2010, 17:59:47 »
Powkurzam trochę Drexa  :P
Na górze jest na razie nieuzasadniony bałagan...
Zdjęcie na górnej belce (header) za szerokie, powinno mieć taką szerokość jak granatowe paski poniżej. Rozjaśnić je trzeba, ale to akurat pryszcz...
Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest dawanie zdjęcia na całą szerokość, bo gdyby logo (fotka) było węższe, z prawej strony można by zmieścić w nagłówku np. awatar, logowanie i parę inych rzeczy. A tak zabieramy miejsce niżej (i niepotrzebnie zawija się drzewo bieżącego menu).
Ten ciemny granat nie jest zły, dodałbym jasno szare tła (silver), bo jest trochę za biało.
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Paź 2010, 18:10:57 »
na szybko: imo trochę za ciemne, (...). generalnie bym obstawił raczej jasny niebieski niż ciemny.
Ten ciemny granat nie jest zły

Mnie powkurzasz? Sami się wkurzacie, ja poczytam, popatrzę i zrobię co będzie trzeba.  8)


Niestety nie mogę znaleźć moda umożliwiającego cytowanie selektywne jak w poprzedniej wersji, więc na razie tego nie będzie. Jak tylko coś znajdę to od razu poprawię tę niedogodność.
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2010, 18:12:47 wysłana przez Drex »