Autor Wątek: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?  (Przeczytany 35115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Gdy wracałem z Masy, to na pasie rowerowym prazy stadionie Polonii stało 14 pojazdów Policji i Straży Miejskiej zabezpieczających mecz. Tylko czekałem na taką chwilę, żeby na nie tam trafić, bo 8.05.2009 dostałem pismo od zastępcy dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w którym Komendant Rejonowy Policji Warszawa I deklarował, że takie sytuacje nie będą się już zdarzać w tym miejscu:


Tutaj pismo z 28.11.2009 w tej sprawie:


« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2010, 14:07:15 wysłana przez gromanik »

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Międzyparkowa - pasy rowerowe blokowane przez Policję
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lis 2009, 18:54:49 »
Czyli policja ma przestrzeganie przepisów w d... Zresztą jest dużo więcej przykładów samowoli policyjnej, np. parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, ścieżkach rowerowych, itp. Pismo ci napisali, żebyś się odczepił, nie jesteś chyba aż tak naiwny, żeby sądzić, że sami sobie wlepią mandat...  :D
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Międzyparkowa - pasy rowerowe blokowane przez Policję
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lis 2009, 22:21:51 »
Naiwny nie jestem, ale uparty i upierdliwy do kwadratu na pewno i potrafię do tego celu wykorzystać to, co mi ktoś kiedyś w oficjalnym piśmie napisał  :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Międzyparkowa - pasy rowerowe blokowane przez Policję
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lis 2009, 23:07:04 »
Czyli policja ma przestrzeganie przepisów w d... Zresztą jest dużo więcej przykładów samowoli policyjnej, np. parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, ścieżkach rowerowych, itp. Pismo ci napisali, żebyś się odczepił, nie jesteś chyba aż tak naiwny, żeby sądzić, że sami sobie wlepią mandat...  :D

Tu nie chodzi o naiwność. Tylko o to,że bez reakcji ludzi, to się nie zmieni.

Niedawno w Lublinie wyszło na jaw, że tamtejsi Policjanci jeżdżą sobie bez naklejek z numerami rejestracyjnymi na szybach i bez przedniej blachy. Ich "sposób na fotoradary" najpierw ktoś opisał Komendantowi, a później do gazety. Ta wysłała dziennikarza, co postał nieco przed komisariatami i wykonał trochę zdjęć. Wszystko poszło w świat. I nagle auta bez blach spod komend zaczęły cudownie zmieniać się w auta z blachami.

Identycznie jest z parkowaniem na DDR, pasach rowerowych itp. Radiowóz jest pojazdem uprzywilejowanym TYLKO z włączonym "kogutem". W innym wypadku to zwykłe auto, którego kierowcę obowiązują te same zasady. Policja oczywiście sama się nie skontroluje, ale społeczeństwo już może to zrobić dość skutecznie. Zwłaszcza w erze cyfrowej, gdzie każdy nosi ze sobą albo aparat, albo telefon z aparatem, albo laptopa z kamerą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Mar 2010, 16:46:46 »
Ponieważ jest już wątek o parkowaniu w śródmieściu tj. stojakach rowerowych, czas na wątek z uwagami nt. nagminnego parkowania aut na DDR. ;-)

1) ul. Sowia i spółka - wkrótce pojadę, zrobię zdjęcia i wyślę pismo w sprawie słupków
2) ul. Agrykoli




wybaczcie nowy model słupka, ale nie chciało mi się tym razem szukać ładnego, wycinać i wklejać

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Mar 2010, 12:02:03 »
Mam nadzieje Maćku, że proponowany przez Ciebie sposób wygrodzenia pasa rowerowego nie uzyska akceptacji.
Według mnie to sztuka dla sztuki. Ruch na Agrykoli jest praktycznie żaden.
No może z wyjątkiem aut łamiących zakaz.
Przeszkadzają Ci w czymś parkujący na tym pasie ?
Chodzi mi o to czy fizycznie Ci przeszkadzają.
Nie o to, że przeszkadza Ci łamanie przepisów przez tych kierowców.
Jeśli już postulować to o słupki odgradzające Agrykolę w poprzek, tak aby ukrócić notorycznie łamany zakaz ruchu (słupki składane lub chowane tak aby uprawnieni mogli tam wjechać)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Drex

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Mar 2010, 14:57:24 »
Przeszkadzają Ci w czymś parkujący na tym pasie ?
A wiesz, ja tamtendy nie jeżdżę i mi przeszkadzają. Łamanie prawa mi przeszkadza na przykład.

Jeśli uważasz, że na łamanie prawa można pozwalać "bo nie przeszkadza", to wybacz, ale chyba nie wiesz po co prawo jest. Mi na przykład nie przeszkadza to, że ktoś kogoś zamordował. I co, może mam powiedzieć: "a nie przeszkadza mi, po cholerę Policja go ściga?".

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Mar 2010, 16:02:53 »
jeżeli nikomu nie przeszkadzają auta na Agrykoli to może trzeba wydzielić tam parking. Czyli dostosowac przepisy do rzeczywistości. A nie odwrotnie.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Mar 2010, 16:04:21 »
Nie, nie uważam że można pozwalać i nic takiego nie napisałem.
Zapytałem czy przeszkadza fizycznie bo dopuszczam taką możliwość, że może z czyjegoś punktu widzenia te auta stwarzają zagrożenie dla ruchu a ja tego nie dostrzegam. Jeśli tak jest to jestem ciekawi jakie to zagrożenia.
Żeby było jasne. Nie uważam, że mogą tam stać bo po jeden. pas rowerowy a po dwa wydaje mi się, że stoi tam B-36.
Nie podoba mi się kolejne stawianie płotków, które bądź co bądź nie upiększają miasta.
Oponował bym raczej za doczepieniem tam tabliczki T-24 i ściąganiem nielegalnie zaparkowanych aut na koszt właściciela - w Niemczech świetnie działa a i u nas na ul. Postępu też pomogło.
Natomiast notoryczne jest tam łamanie zakazu ruchu a to jest zagrożenie, czego kilka razy byłem świadkiem.
Nie kwestionuje celowości działania tylko sposób.
Jesteśmy ruchem ?
To czemu robimy wszystko żeby od ruchu się odseparować ?
Zaraz jakiś kierowca stwierdzi że skoro słupków nie ma, to można stawać.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2010, 18:25:06 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Drex

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Mar 2010, 16:39:59 »
Według mnie, o nie jest izolowanie się od ruchu, tylko egzekwowanie naszych praw. Uniemożliwienie wjazdu na ścieżkę rowerową przez postawienie słupków jest dobre, bo nawet jeśli 99 na 100 kierowców będzie respektować zakaz, to znajdzie się ten jeden co wjedzie mimo zakazu. A odholować można, owszem, jednak to trwa i ścieżka mimo wszystko przez pewien czas jest zablokowana.

Co do "urody" a raczej estetyki słupków- są jakie są, trzeba się z tym pogodzić, ale jeśli całe otoczenie jest dobrze zaprojektowane a słupki są estetyczne- czyste i nie pordzewiałe a na dodatek są umieszczone "z głową" to według mnie nie przeszkadzają... Popatrz sobie na taką ulicę Długą (od ulicy Miodowej w kierunku Andersa) na przykład... Mimo, że tam są ustawione niby stylizowane słupki, to według mnie wygląda to koszmarnie...

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Mar 2010, 18:24:10 »
Według mnie, o nie jest izolowanie się od ruchu, tylko egzekwowanie naszych praw.

Egzekwowanie przez izolowanie i to że nazwiesz to inaczej nie zmieni postaci rzeczy.

Cytuj
Uniemożliwienie wjazdu na ścieżkę rowerową przez postawienie słupków jest dobre...
Na "oddzielnych" drogach dla rowerów, przy wjazdach do bram, przy chodnikach zgoda.
Ale w przypadku pasa stanowiącego integralną część jezdni uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie.
Chociaż by dlatego, że nie odśnieżą Ci tego pasa.
Cytuj
A odholować można, owszem, jednak to trwa i ścieżka mimo wszystko przez pewien czas jest zablokowana.
Tyle tylko, że to zablokowanie w tym konkretnym przypadku według mnie nie utrudnia życia rowerzystom.
Jeśli ktoś ma inne zdanie, chętnie się z nim zapoznam. Bo póki co, jedynym argumentem jest to że takie jest prawo. A je można egzekwować w różny sposób.
Słupki w tym miejscu to strzelanie z armaty do komara.
Dlaczego ja mam płacić za słupki skoro to kierowca może zapłacić i załatwiać
zwolnienie swojego samochodu z "aresztu"
Uwierz mi, że ktoś komu raz zaholowano samochód na parking, nigdy w takim miejscu nie zaparkuje a jak rozejdzie się wieść to i inni parkować raczej nie będą.

Napisałeś że tamtędy nie jeździsz, to wspomnę jeszcze o jednej rzeczy.
W wakacje i weekendy Agrykola zamienia się po prostu w deptak.
Piesi ustępują jedynie tym rowerzystą którzy jadą z góry.
Tych co człapią się pod górkę mają gdzieś.
Powiem więcej. Rowerzyści też mają w nosie ten pas. Każdy jedzie jak chce i tam gdzie akurat jest miejsce.
Dlatego uważam, że to sztuka dla sztuki.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2010, 19:57:00 wysłana przez Maćkofff »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Mar 2010, 18:43:04 »
Gromanik
Co sądzisz o wydzieleniu przez słupki, pasa rowerowego na Międzyparkowej.
Policja by tam wtedy nie parkowała.

Pozdrawiam
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Mar 2010, 18:50:56 »
Wybacz, ale parafrazując Twoje słowa mógłbym spokojnie napisać: "po co komu drogi, niech samochody jeżdżą po chodnikach". Idąc dalej Twoją analogią bez sensu jest stawianie słupków gdziekolwiek - lepiej, żeby po 3h przyjechała straż miejska i może odholowała pojazd, który być może już odjechał. tak samo z tramwajami - po co stawiać słupki, aby nie dało się parkować na torach - lepiej niech będzie jakiś paraliż ;-)

Takie blokowanie pasa dla rowerów powoduje zagrożenie w ruchu - rowerzysta jadący pod górę podczas wymijania stojących na DDR aut musi jechać pod prąd, etc. Zauważ też, że napisałem, aby wygrodzić tylko początkową część pasa, do znaku B-1, a nie całą ścieżkę. Na siłę da radę dać np. mały separator, ale on po prostu nie zrobi tego, co słupki - nie zablokuje możliwości nielegalnego parkowania.

Poza tym, Twoja argumentacja przypomina mi poglądy niektórych urzędników - po co stawiać słupki, lepiej przesłać kopię pisma do policji/sm i olać interesanta ;-)

a co do słupków na Międzyparkowej - ta ulica ma spore natężenie ruchu samochodowego, to tak jakbyś buspas na Marszałkowskiej oddzielił słupkami od innych pasów. widziałem w wa-wie kilka przykładów oddzielenia ścieżki od ulicy przy pomocy słupków i było to ciekawe i skuteczne rozwiązanie, aczkolwiek słupki powinny stać tam lekko odsunięte.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Mar 2010, 20:01:24 »
Tyle tylko, że to zablokowanie w tym konkretnym przypadku według mnie nie utrudnia życia rowerzystom.
Jeśli ktoś ma inne zdanie, chętnie się z nim zapoznam. Bo póki co, jedynym argumentem jest to że takie jest prawo. A je można egzekwować w różny sposób.

Rozumiem, że jeśli zaparkuję swój rower na ulicy to nic się nie stanie, bo przecież wg. Twojego rozumowania nie utrudni to życia kierowcom, przecież mogą objechać rower.

"Warsiawskich kierofcóf" (oczywiście nie wszystkich) trzeba uczyć siłą. Jeśli znak zabrania wjazdu a taki osobnik wjeżdża to trzeba zrobić tak, żeby nie wjechał.

Na organy ścigania nie ma co liczyć. Parkowanie na drogach dla rowerów to dla SM niski priorytet.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Mar 2010, 20:11:14 »
Wybacz, ale parafrazując Twoje słowa mógłbym spokojnie napisać: "po co komu drogi, niech samochody jeżdżą po chodnikach"...
Dopisz jeszcze, że uważam, iż windy są niepotrzebne bo są przecież schody.
Pozwól jednak, że swoje myśli będę formułował sam.

Cytuj
Takie blokowanie pasa dla rowerów powoduje zagrożenie w ruchu - rowerzysta jadący pod górę podczas wymijania stojących na DDR aut musi jechać pod prąd, etc...
I tu podałeś konkret. Tego typu argumenty skłaniają mnie do zastanowienia.
Cytuj
Poza tym, Twoja argumentacja przypomina mi poglądy niektórych urzędników - po co stawiać słupki, lepiej przesłać kopię pisma do policji/sm i olać interesanta ;-)
A gdzie tu analogia do mojej argumentacji? Bo nie widzę.
Czy Ci urzędnicy pytają Cię o zdanie. Są ciekawi dlaczego chcesz zastosować takie a nie inne rozwiązanie.
Gdyby było jak mówisz, to wysłał bym po prostu pismo aby tych słupków nie stawiać. Jednak mnie interesuje zarówno Twoje zdanie jak i innych Rowerzystów.
Wydaje mi się, że to jest właściwe miejsce do takich dyskusji ? w kontaktach z urzędnikami rowerzyści powinni mówić jednym głosem.
Chyba że źle trafiłem. W końcu jestem "zagubiony"  ;)
Cytuj
... widziałem w wa-wie kilka przykładów oddzielenia ścieżki od ulicy przy pomocy słupków i było to ciekawe i skuteczne rozwiązanie, aczkolwiek słupki powinny stać tam lekko odsunięte.
Gdzie widziełeś?
Ja nie widziałem i jestem ciekaw jak to w praktyce wygląda.
Czy wygradzanie pasów rowerowych powszechnie jest stosowane w innych krajach?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany