Autor Wątek: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?  (Przeczytany 15474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JURO

  • Gość
[Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« dnia: 14 Paź 2015, 09:59:34 »
Maćkofff Wątek powstał poprzez wyodrębnienie ostatnich postów, zawierających dyskusję nt. sensowności organizowania dwóch imprez NMK: oficjalnej o 22:00 i nieoficjalnej o 24:00, w związku z czym - klika wiadomości od tego miejsca będzie sie wydawać dziwne ale zdecydowałem, że warto je zachować niż wyrzucać do kosza i kazać użytkownikom pisać swoje wypociny jeszcze raz. Zachęcam do merytorycznej i GRZECZNEJ dyskusji.

Przykro czytać, że impreza się nie odbyła, bo było zimno. W Finlandii położonej daleko na północ ludzie jeżdżą rowerami mimo ciężkich warunków...

To jedź tam i daj mi spokój z swoimi wypocinami. To temat NMK 22:00 więc po co [edycja moderatora] piszesz tu o innej imprezie? Kiedy do was trafi,ze nocne przejazdy są dwa i nie ma możliwości aby ponownie się połączyły. Dwie imprezy >> dwa tematy.

szabelkę podniesiemy i jeździć będziemy. Skoro to się, aż tak rozjechało, to za miesiąc zapraszam na godzinę 0:00. Uwierzcie mi, jazda sprawia przyjemność, a piszę to jako stary wyliniały pryk...

... [edycja moderatora]


to za miesiąc zapraszam na godzinę 0:00. ...
To zapraszaj tam w "inicjatywach rowerzystów"
Wiadomo, że to nie jest letnia wycieczka, ale jak komuś zależy na sile, zdrowiu, to serdecznie zapraszam.

Na zdrowiu. Otóż właśnie zależy mi na zdrowiu. Dlatego impreza się nie odbyła. Jazda tylko dla jazdy niema sensu. Co mi z tego ,że pojadę w mrozie i warunkach niesprzyjających skoro będę musiał leczyć efekty tej jazdy przez kolejny tydzień lub miesiąc.

Ja przechodzę w stan zimowy. Zamykam swój sezon w dniu masy październikowej.

Juro, nie wymiękaj wszak twardym trza być,  a nie miętkim  ;)

Nie wymiękam. Ma plany co do roweru i nie będę mógł jeździć od początku listopada. Druga sprawa,że jak ja i Pafka przyjedziemy i nikt po za nami to poco jechać? Dla kogo?
Jak ktoś przeczyta ostatni mój post ze zrozumieniem (realkszysiek nie doczytał) to wywnioskuje,że tylko ja odpadam i nadal można jeździć ,nie zabraniam tego. Wręcz przeciwnie.
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2015, 01:24:15 wysłana przez Maćkofff »

Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Paź 2015, 11:01:42 »
No proszę poniosło kolegę.

Kolega próbuje pisać o czymś, czego już nie ma? W końcu Masy nie było, a chętni do jazdy są. Zamieszaliście, odrzuciliście pasjonatów i teraz pretensja, jak ktoś wytyka błędy?
Z taką taktyką, to i dzienna Masa zniknie, dużo nie trzeba - ludzie nie lubią konfliktów, a konflikt jest.

Nie lubię konfliktów, ale tu jest kompromitacja, bo nie bierze się czegoś na barki, czemu potem nie można sprostać.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Paź 2015, 11:10:54 »
O ile pamiętam, to w wątku o masie nie pisało się o tym, że kogoś nie będzie. No bo jeśli kogoś nie ma, to co kogo to interesuje? Zaśmiecasz tylko wątek, Juro. Nie chcesz jeździć, to nie jeździj. Ale nie mam ochoty marnować czasu na potencjale czytanie postów dziesiątek osób z forum, które by miały kaprys napisać "MNIE NIE BĘDZIE BO JEST ZA ZIMNO". Takie coś, to mógłbym tolerować (w znaczeniu: "odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk") tylko u Adbeja, z wiadomych względów. Ale po tobie oczekuję lepszego zachowania.

A na facebooku "jeździmy cały rok bez względu na pogodę" - żałosne.

Cytuj
Pafka przyjedziemy i nikt po za nami to poco jechać? Dla kogo?
Przecież dwie osoby to też masa. Mało to razy było tak w zimie? Ale kolega widzę celebryta - jak nie przyjedzie 20 osób i nie można się polansować jako "organizator" to nie chce się nosa wyściubiać z ciepłego pokoju.

Poza tym zainwestuj w słownik - jak czytam po za, poco, to mnie zęby bolą...
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2015, 11:21:31 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Paź 2015, 11:12:30 »
To żeś kolego JURO pojechał.

Rozwaliłeś imprezę i teraz masz pretensję, że ktoś wytyka błędy? Ja się nie wdaję w politykę, jestem tylko obserwatorem i lubię jazdę na rowerze. Byłem uczestnikiem jednej, jak i drugie imprezy - w tym roku, więc przyjmij do serduszka moje uwagi.
Twoja masa się nie odbyła, nie było jej, zniknęła, bo tobie się nie chciało, a ja miałem ochotę i inni pasjonaci nocnej jazdy też. Trochę się hamuj, kultury zabrakło? Potem będziemy się dziwić, że media, ludzie się odwracają? No jak mają się nie odwracać?
Spartoliłeś koleś robotę  i nie nadajesz się tworzenia imprez. Brak współpracy.

Ciekawe, czy ktoś jeszcze z dziećmi przyjedzie na nocną masę, tak jak to kiedyś bywało?
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2015, 13:17:51 wysłana przez realkrzysiek »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Paź 2015, 11:14:59 »
@Juro - W jaką "twoją paradę"? Przecież nocna masa nie ma organizatora, a zwłaszcza nie ciebie?
Zaśmiecasz wątek swoimi prywatami "mnie nie będzie" (jakby to kogoś interesowało) i rzucasz się, że ktoś śmie to skomentować...
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2015, 11:16:03 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Paź 2015, 11:31:47 »
Sorry. Ale ja nie zajmuje sie stroną FB. nie zostałem dopuszczony do udzielania się "tam" . To domena J3R4L'a (Dżerala). Tylko czasem skrobne jakiś koment na temat lub całkiem pobocznie.

Napisałem o braku obecności by inni też mieli pewność ,że mogą zostać w domu. A jeśli chodzi o lansowanie sie. to nie,ja tego nie robie. Celebrytą też nie jestem. Prwadze przejazd bo innie wierza,że będzie ciekawie i konkretnie.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Paź 2015, 11:37:29 »
Napisałem o braku obecności by inni też mieli pewność ,że mogą zostać w domu.

To jakaś aberracja, aby jedna osoba miała decydować, czy inni mają jechać, czy nie.
Na szczęście północne przejazdy nie podlegają takiej dyktaturze.
Namawianie na masowym wątku do niejeżdżenia - paranoja.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Paź 2015, 11:45:23 »
Ja piszę tutaj...bo ja na Nocnej Północnej kiedyś byłam i ta godzina jest mi bliska.
Latem jechałam, było to kilka lat temu i miło wspominam przejazd. AWF, stadiony i miejsca zupełnie mi obce.
Więcej mnie nie ciągnęło...Była Masa ludzi.
Wiem, że impreza trwała i trwa.
Dziwi mnie rozbicie jej na dwa terminy ale ok, są dwa.
Wasz działa, może mniej efektownie i medialnie ale nieustająco trwa. To jest dobre dla Masy lub garstki rowerzystów. Kontynuacja wydarzenia.




Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Paź 2015, 12:17:24 »
Kolega próbuje pisać o czymś, czego już nie ma? W końcu Masy nie było, a chętni do jazdy są. Zamieszaliście, odrzuciliście pasjonatów i teraz pretensja, jak ktoś wytyka błędy?
Z taką taktyką, to i dzienna Masa zniknie, dużo nie trzeba - ludzie nie lubią konfliktów, a konflikt jest.

Nie lubię konfliktów, ale tu jest kompromitacja, bo nie bierze się czegoś na barki, czemu potem nie można sprostać.
Koledzy (mam nadzieję, że mogę się tak do Was zwracać, szczególnie na tym forum)
Odpuśćcie już te wycieczki w tym temacie. Szczególnie w elektronice.

Obie imprezy mają swoją specyfikę.
Pierwsza jest wcześniej i krótsza w czasie i nie powoduje zarywania całej nocy.
Druga jest później i zwykle dłuższa, a do domu wraca się nad ranem lub rano.

Obie są przydatne - większy wybór pod różne preferencje.
Dodatkowo konkurencja sprawia, że obie imprezy są jakby rzec "bardziej dopracowane", a uczestnicy bardziej zaopiekowani. Czego chcieć więcej.
Skoro Juro uznał, że nie ma odzewu, a samemu w chłodny wieczór nie będzie jeździł po mieście sztuka-dla-sztuki to zamiast uznać się za zwycięzców i jeździć jak chcecie to musicie się nad nim popastwić?
Bez sensu.
Rozumiem odwołanie tej imprezy z jeszcze jednego powodu - dopóki robi się coś z ochoty - daj radość, jak robi się z obowiązku - radości mniej lub brak.
Jak mam samochód pod domem jazda rowerem do roboty jest super, jak auta parę dni nie było i MUSIAŁEM do roboty jechać rowerem to wcale nie byłem tym faktem zachwycony.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Paź 2015, 12:22:45 »
Cytuj
Obie są przydatne - większy wybór pod różne preferencje.
W tym sęk, że właśnie nie są przydatne. Letnie nocniki "22" niepotrzebnie rozdrabniały krąg zainteresowanych osób chcących jeździć w drugą sobotę miesiąca, jak to zawsze było. A ideą nocnej masy było jeżdżenie w jak największej grupie.

A do jeżdżenia "nie na całą noc" od dawna były trzy pozostałe soboty, gdzie nieoficjalne masy były o 22 i jeśli już ktoś jest na tyle troskliwy, że chciał przychylić nieba rowerzystom i stworzyć kolejną nocną imprezę, mógł to zrobić w innej dacie. I tak samo jak grupa letnich nocników "22" jeździło się 1) jak jest ciepło 2) jak się chce, a jak się nie chce, to się nie jeździ. Tymczasem masa północna zawsze była elitarna, do której to elity w sezonie dołączali tłumni naśladowcy. Tymczasem marka nocnej masy została zawłaszczona właśnie przez tych, co jeżdżą tylko czasami, i - co było do przewidzenia -  sczezła jak zrobiło się zimno.

A tak masa "22" była wprowadzona wyłącznie na zasadzie "mamy znajomości w sztabie, Raffi nam zmieni godzinę na stronie, a wy stare pryki się nie odzywajcie", a w ogóle to "T.K.M."

Ale to słomiany zapał był. A co do oceny - nie jestem wierzący, ale w ten cytat wierzę "po owocach ich poznacie".
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2015, 12:28:38 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Paź 2015, 12:32:53 »
Ale to słomiany zapał był. A co do oceny - nie jestem wierzący, ale w ten cytat wierzę "po owocach ich poznacie".
Zrozumcie mnie: nie chcę nikogo oceniać, ani działania, ani pobudek, ani zapału.
Konkurencyjna impreza sprawiła, że poziom podniosły obie. Dla mnie to jest wartość.
Do Waszej imprezy były jakieśtam zarzuty (których przytaczanie nic nie wniesie i nie pomoże), które konkurencja wymusiła na was, że te zarzuty stały się bezprzedmiotowe.
Ciężko mi się wypowiadać, bo na nocniku (z powodów rozmaitych, ale nie niechęci) byłem kilka razy. W tym roku raz - o 22. Było fajnie. Wcześniej o północy. Ale też dostrzegam problem w eskalowaniu konfliktu, który nie pomaga, a zraża ludzi do siebie.
Tyle miałem.

Pozdrawiam i życzę duuuuużo wyrozumiałości dla konkurencyjnego bliźniego. :)
Witek

Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Paź 2015, 13:09:39 »
Sęk w tym, że ja przyjechałem z kilkuosobową grupą o godzinie 22  i nie było organizatora. Musieliśmy się rozejść, albo czekać przez Jaśnie Pana Juro dwie godziny na następną imprezę, która się odbyła, organizator przybył i nie wygrzewał się, a nawet poprowadził peleton.

Nie miałbym pretensji, a nawet prawa słowa napisać, czy powiedzieć, ale co jest na głównej stronie Masy Krytycznej "http://www.masa.waw.pl/"?

Proszę, o to treść: "Nocna Masa Krytyczna; Sobota 10 października, godzina 22:00, pl. Zamkowy".

Więc jaki z tego wniosek płynie? Czy ktoś poważny organizuje imprezę?
Pragnę przypomnieć, iż na poprzedniej imprezie było 10 osób - to nie żart, tu ktoś powinien ustąpić i zająć wygrzewaniem przy kominku. Oszukiwanie ludzi, że impreza jest, a jej nie ma, to trochę na wyrost delikatnie napiszę, nie na miejscu.


Teraz odpowiedz mi, jak byś się czuł, gdybyś przyjechał na imprezę? Czy nie bolałoby, iż ktoś Cię oszukał?

Ja wiem, że leję wodę, ale proszę spojrzeć na problem w sposób zwyczajnie ludzki. Już o chamskich odzywkach Pana Juro nie chcę wspominać, bo człowiek zachował się tak, jakby był niezrównoważony psychicznie. Czy ktoś taki może być organizatorem? Czy nie godzi to w wizerunek Masy?

Podoba mi się Twoje podejście, bo one takie ma być, my mamy się lubić i współpracować, gdyż inaczej cała impreza, włącznie z tą dzienną zniknie w krótkim czasie, co ostatnio po frekwencji i bardzo negatywnemu podejściu do imprezy przez media namiętnie obserwujemy.


Ps. Człowiek odpowiedzialny za całe zamieszanie zamiast się kłócić powinien przeprosić. Każdemu może się zdarzyć, można zachorować, ale też wypadałoby uprzedzić o tym innych. Nikt nie przeprosił, nikt nie przyznał się do błędu, braku możliwości, dyspozycji, tylko rzuca mięsem w przypadkowe osoby, które zwracają mu uwagę.
To nie jest pierwszy nietakt ze strony tego pana, a gdzie tam nietakt, to jest zwyczajna agresja, która na masie jest chyba niedopuszczalna? Tolerowanie takich organizatorów, to początek końca całej imprezy.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2015, 13:26:29 wysłana przez realkrzysiek »

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Paź 2015, 14:01:29 »
Trudno odmówić Ci racji. Ja z fb nie korzystam (i dobrze mi z  tym), a tam ponoć impreza była odwołana.
Nie uważam też, że bijesz pianę.
Tyle, że z tymi tematami to trzeba uderzać do osób decyzyjnych - być może przdmasówka będzie dobrym forum do rozmowy..

Nie odnoszę się do wycieczek mało rowerowych a bardzo osobistych bo niewiele one wnoszą, a uniemożliwiają późniejszą współpracę.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Paź 2015, 17:25:03 »
@ Juro, przykro mi to czytać, że zostawili Ciebie i Pafkę sam na sam z organizacją przejazdu, przez co Wam samym nie chce się już jeździć. To chyba nie jest w porządku :(

@ Vit, dlaczego piszesz  o Krzysztofie i Remitencie jako o agresorach zaistniałej awantury? Krzysiek nie napisał przecież nic złego od niego ta kłótnia nie wyszła.

Co do podziału masy, dodam trzy grosze - pomysł marny, zaszkodził nie jednym czy drugim, ale po prostu nocnej masie. Do kolegów z godziny '22' (O ile tacy w ogóle jeszcze istnieją) można napisać "Skąpy dwa razy traci". Cóż, my jeździmy póki co i postaramy się postawić nocną na nogi.

Ja tu już więcej nie będę nic pisał. Pisanie w wątku o imprezie, która po oficjalnym zaprzysiężeniu, została zawieszona, mija się z celem.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2015, 17:59:08 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Paź 2015, 09:35:04 »
A ja uważam, że w zaistniałej sytuacji,
"należy wrócić po rozum do głowy"
( bo "lepiej późno niż wcale" ) i  :
- zawiesić na czas nieokreślony niniejszy wątek
( bo został założony wyłącznie dla lansu !! ) ;
- a przywrócić stary wątek o Nocnej Masie
( bo nie mamy gdzie pisać o naszych przejazdach - a jeździmy co tydzień   :)  )  ;
« Ostatnia zmiana: 15 Paź 2015, 10:46:04 wysłana przez Tanawis »
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;