Autor Wątek: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!  (Przeczytany 23350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« dnia: 12 Sie 2014, 08:42:48 »
Witajcie
Zgodnie z opisem http://www.twoja-praga.pl/info/informacje/3914.html od 13.08 na ulicy Kobielskiej (Grochów) na odcinku Wiatraczna- Garwolińska zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Nie to jest niepokojące lecz fakt iż jest to obecnie ulica z ograniczeniem do 30 wykorzystywana przez rowerzystów jako alternatywa do Szaserów oraz Grochowowskiej.

Moje obawy dotyczą faktu iż na pewno nikt z urzędu "Wydziału Infrastruktury, Andrzej Wójcik" nie pomyślał by na tym odcinku umieścić znak "Nie dotyczy rowerów".


Michał Pilch

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sie 2014, 12:20:13 »
Ze zdjęcia i artykuliku nie dowiedziałam sie tylko jednego - w którą stronę będzie jednokierunkowa ?

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sie 2014, 13:14:12 »
Według założeń i znaku na zdjęciu ulica Kobielska będzie jednokierunkowa od ul Wiatraczana do Garwolińskiej.
Dlatego od strony Garwolińskiej jest znak z zakazem wjazdu.
Michał Pilch

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sie 2014, 10:26:18 »
Nie dali rady z dyscyplinowaniem niewłaściwie parkujących kierowców,
to wprowadzili jeden kierunek. Nawet nowa siedziba Straży Miejskiej
nie pomogła. Teraz dopiero się zacznie. Zastawią blachosmrodami wszystko.
Parkowanie na łuku skrzyżowania to tam mały pikuś.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sie 2014, 00:42:24 »
Zastanawiam się, co oznacza "nie dali rady". Zabrakło bloczków na mandaty czy mieli za mało lawet/ciągników do zabrania na parking?

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sie 2014, 08:21:39 »
Jako mieszkaniec Kobielskiej, mogę się przychylić do wniosku żeby fragment był jednokierunkowy.
Ale podkreślam fragment. Ten za numerem 23 do skrzyżowania z Flazińskiego. Ale konsultacje w tej sprawie były robione w 2009 roku kiedy jeszcze nie było galerii Grochów.
Zbyt ogólnikowo potraktowano wniosek i nowy ruch ma być na całym odcinku od Wiatraka do Garwolińskiej.
Co nie ma sensu i odcinek przy kościele ni musi być udrożniany bo tam nie ma parkowania równoległego tylko po obu stronach prostopadłe
Michał Pilch

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sie 2014, 15:02:07 »
Zastanawiam się, co oznacza "nie dali rady". Zabrakło bloczków na mandaty czy mieli za mało lawet/ciągników do zabrania na parking?

Raczej za mało wiedzy na temat wykroczeń.
Jak mi kiedyś pewien strażnik miejski tłumaczył - są podzieleni na referaty.
Jak zabierają na parking strzeżony pojazd zaparkowany nie opodal
skrzyżowania przy podwójnej ciągłej - to robią tylko to i na innych
wykroczeniach się nie znają - "to już inny referat".
Parkowanie na przestrzeni kolejnych 10 metrów od końca podwójnej
ciągłej to też już jak dla nich zbyt wiele. Niech stoją.

A na Kobielskiej to w ogóle nie widziałem żadnych działań.
A wykroczenia są rażące i nagminne.
Parkowanie na samym narożniku Kobielskiej i Flazińskiego to norma.
Pewne seledynowe Punto stało tam sobie ponad tydzień i NIC.
I to w miejscu widocznym z okien Straży Miejskiej.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sie 2014, 15:51:34 »
Dzwonić, dzwonić i jeszcze raz dzwonić.

Na Ochocie była uliczka, która wyglądała tak http://goo.gl/maps/edv0G, oczywiście oznaczona zakazem zatrzymywania się B36. Jak już się solidnie wkurzyłem, że nie da się przejść chodnikiem, nie mówiąc już o przejechaniu np. wózkiem dziecięcym, zadzwoniłem dosłownie 2 razy. Za drugim razem podpowiedziałem, że mogą spokojnie wysyłać patrol codziennie i na pewno znajdą jakiegoś chętnego na mandacik/odholowanie. Od tego czasu widuję zaparkowane tam auta tylko sporadycznie.

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sie 2014, 08:37:21 »
Jako mieszkaniec Kobielskiej muszę niestety stwierdzić, że kiedyś była próba postawienia zakazu parkowania wzdłuż ulicy. Ale niestety został ten pomysł zarzucony i auta stoją zgodnie z PRD więc poza kilkoma przypadkami parkowania wzdłuż podwójnej ciągłej nie ma podstaw do tego by wywalić zawalające auta.

Obecnie na 18.08 stan jest taki, że jadąc od strony Wiatracznej jest znak droga jednokierunkowa, po południowej stronie pare wyjazdów dostało znaki nakazu skrętu w prawo. Przy skrzyżowaniu z Polińskiego też się pojawił znak o jednokierunkowej, a na samym początku Kobielskiej od strony Garwolińskiej już stoją znaku zakazu wjazdu.

Ciekawsza jest sytuacja po stronie północnej, żadnego znaku :) innymi słowy Ktoś wyjeżdżający nie ma pojęcia że jest to jednokierunkowa.

No jest teraz niezły bałagan.

Michał Pilch

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sie 2014, 09:54:18 »
Jako mieszkaniec Kobielskiej muszę niestety stwierdzić, że kiedyś była próba postawienia zakazu parkowania wzdłuż ulicy. Ale niestety został ten pomysł zarzucony i auta stoją zgodnie z PRD więc poza kilkoma przypadkami parkowania wzdłuż podwójnej ciągłej nie ma podstaw do tego by wywalić zawalające auta.

Obecnie na 18.08 stan jest taki, że jadąc od strony Wiatracznej jest znak droga jednokierunkowa, po południowej stronie pare wyjazdów dostało znaki nakazu skrętu w prawo. Przy skrzyżowaniu z Polińskiego też się pojawił znak o jednokierunkowej, a na samym początku Kobielskiej od strony Garwolińskiej już stoją znaku zakazu wjazdu.
W tej okolicy nie ma ulicy Polińskiego. Takie imię nosi Park. Za to przy kościele jest ulica Flazińskiego
(księdza zresztą). I właśnie na obu narożnikach tej ulicy notorycznie jest łamany zakaz zatrzymywania
i postoju w obrębie skrzyżowania. Na rogu Kobielskiej od dłuższego czasu miejsce to okupuje blado
żółty Fiat Panda.
Na końcówce ulicy Osowskiej postawiono nakaz jazdy w lewo lub prawo.
Na Garwolińskiej (z obu stron) stosowne zakazy skrętu, ale zasłonięte czarną folią.
Na początku Kobielskiej (od strony Garwolińskiej są niskie numery - więc tu jest początek) zakaz
wjazdu również zasłonięty czarną folią.

Cytuj
Ciekawsza jest sytuacja po stronie północnej, żadnego znaku :) innymi słowy Ktoś wyjeżdżający nie ma pojęcia że jest to jednokierunkowa.

Na Kobielskiej za Flazińskiego stoi jedynie słupek od znaku drogowego. Chyba zdjęty zakaz wjazdu.
Na Flazińskiego przed Kobielską jest nakaz jazdy w lewo.
To jest właśnie narożnik okupowany przez Pandę, doskonale widoczny z okien Straży Miejskiej.

Cytuj
No jest teraz niezły bałagan.

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sie 2014, 10:07:11 »
Potwiedzam,
Polińskiego -> Park, a ulica Flazińskiego.

Ten Fiat na rogu jest przeszkadzający, ale obecnie bardziej zasłania wielki dostawczak.
Michał Pilch

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sie 2014, 14:13:32 »
Czarne folie ze znaków już zostały pozdejmowane.
Zakaz wjazdu przy fiaciku uzupełniony.
Jeżdżących na pamięć od groma.
Straż Miejska jadąca do bazy uwagę zwraca tylko
czasem (znaczy tylko nieliczne patrole).
Ale to jest tak, że Ci jadący w kierunku właściwym
nie wiedzą, że są na jednokierunkowej i ustępują
Tym jadącym pod prąd. Taki mamy klimat (znaczy
stan świadomości społeczeństwa).

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sie 2014, 15:05:40 »
Czyli plan dezorganizacji prawie ukończony.

Ja w zeszłym tygodniu walczyłem pismami do Pana Naczelnika by wstrzymał wykonanie prac, ale jak widać nie zrobił tego. Napisał tylko, że moje pisma będą rozpatrzone ale to wymaga czasu.

Wracając do ulicy to jest ciekawiej bo wyjeżdżając np z kamienic znajdujących się po parzystych numerach np 14 nie mam żadnego oznaczenia, które wskazywało by mi że jest to droga jednokierunkowa. Znak zakazu wjazdu jest tylko na skrzyżowaniu z Flazińskiego ale nie jest powtórzony przy każdym wyjeździe z parkingów znajdujących się po nieparzystych numerach, gdzie są znaki nakazu skrętu w prawo.


Michał Pilch

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sie 2014, 08:31:56 »
Wracając do ulicy to jest ciekawiej bo wyjeżdżając np z kamienic znajdujących się po parzystych numerach np 14 nie mam żadnego oznaczenia, które wskazywało by mi że jest to droga jednokierunkowa. Znak zakazu wjazdu jest tylko na skrzyżowaniu z Flazińskiego ale nie jest powtórzony przy każdym wyjeździe z parkingów znajdujących się po nieparzystych numerach, gdzie są znaki nakazu skrętu w prawo.

Bo nie każdy wyjazd z parkingu zasługuje na miano "droga".
Jeżeli nie ma stosownej długości - drogą nie jest tylko parkingiem.
Znaki stawia się tylko przy skrzyżowaniach dróg.

Na razie nikt nikogo nie karze, tylko czasem napomina.
Wczoraj strażnik miejski, któremu wskazałem Pandę powiedział,
że jest nowa organizacja ruchu.
Dopiero jak Mu powiedziałem, że przepisy zabraniające postoju
w obrębie skrzyżowania są znacznie starsze od tego samochodu
to zbystrzał i powiedział, że przyjął zgłoszenie.
Dziś pojadę sprawdzić czy jeszcze stoi.
« Ostatnia zmiana: 19 Sie 2014, 09:26:50 wysłana przez Gregorius »

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sie 2014, 17:13:43 »
Byłem po 9-ej.
Panda przestawiona pod kościół.
Znaczy nie wywieźli.
Pewnie któregoś z Nich.
Bo zwykły mieszkaniec tej okolicy skoro pojazd stał
tam dwa tygodnie, to by go raczej nie przestawiał.

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Sie 2014, 11:20:03 »
Otrzymałem właśnie od Gminy informację iż po zgłoszeniach mieszkańców ponownie zostanie rozpatrzony i przedyskutowany Projekt Organizacji Ruchu na ul. Kobielskiej

Z mojej strony po ponad tygodniu widzę następujące problemy:

1. Większość kierowców ignoruje nową organizację ruchu i jedzie całą Kobielską pod prąd
2. Auta dostawcze wyjeżdżające spod Galerii Wiatraczna ul. Kobielska 23 i tak skręcają w stronę ul. Wiatracznej ignorując nakaz skrętu w prawo
3. Kierowcy notoryczne zaczęli ignorować wyznaczone na ulicy oznakowanie "podwójnej ciągłej" pod numerami ul. Kobielskiej 32 i 30. Straż Miejska nie reaguje na wezwania do źle parkujących i blokujących aut.
4. Wyjazdy z posesji od parzystych numerów ul. Kobielskiej nie posiadają dostatecznego oznakowania w postaci nakazów skrętu w lewo oraz ustawionych znaków zakazu wjazdu. Efekt jest taki, że np kierowa wyjeżdżający spod numeru 18 nie wie że nie może skręcić w prawo, gdyż nie informują go o tym żadne znaki.
Michał Pilch

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sie 2014, 12:52:03 »
AD4: wyjazdy z posesji nie są skrzyżowaniami. Nie stawia się znaków na każdym potencjalnym punkcie włączenia się do ruchu.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sie 2014, 13:25:14 »
AD4: wyjazdy z posesji nie są skrzyżowaniami. Nie stawia się znaków na każdym potencjalnym punkcie włączenia się do ruchu.

Dokładnie. Znaki stawia się tylko na wyjazdach publicznych (np. wyjazd spod parkingów pod sklepami, wyjazdy ze stacji benzynowych itp.). Na wyjazdach prywatnych znaków być nie musi, zakłada się, że mieszkaniec wie jaką ma organizację ruchu w okolicy. IMO to rozsądne - inaczej mielibyśmy straszna znakozę :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sie 2014, 08:35:44 »
No to super to wiedzieć.
Jednak gdyby tak było to nie stawiano by znaków po nieparzystej stronie właśnie z takich wyjazdów o których piszecie, że nie potrzeba.
Innymi słowy ja się zgadzam i jestem przeciwny znakozie, ale jeżeli tak to róbmy to konsekwentnie.
Michał Pilch

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sie 2014, 10:29:28 »
Jednak gdyby tak było to nie stawiano by znaków po nieparzystej stronie właśnie z takich wyjazdów o których piszecie, że nie potrzeba.

Może tamte wyjazdy to tzw wyjazdy publiczne. Czasem trudno odróżnić, mogą wyglądać podobnie, a liczy się status prawny.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Sie 2014, 14:23:01 »
Poza tym pamiętaj o tym, że możliwe, że właściciel terenu postawił sam sobie znak na własnym terenie.

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sie 2014, 17:00:50 »
Tutaj Raffi trafił w dziesiątkę.
Przy wyjazdach publicznych (drogach) po stronie południowej
stoją znaki nakazu skrętu w prawo.
Po stronie północnej gdzie są stare kamienice i wyjazdy
z bram lub parkingów są krótkie (poniżej 25 metrów wzdłuż)
takich znaków nie ma.

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Sie 2014, 08:25:23 »
Czyli już wszystko jasne, dziękuję bo człowiek uczy się cały czas.

Ale jest jeszcze jedna zagadka, której nie kumam, a ma miejsce na tej ulicy.
Jak była dwu kierunkowa to na 25 metrach sa wymalowane pasy podwójnej ciągłej.
I znam przepis który zakazuje postoju przy ulicy/na ulicy gdzie jest takie oznakowanie.

Od czasu kiedy jest jednokierunkowa straż nie reaguje na wezwania i auta spokojnie sobie stoją wzdłuż ulicy przy podwójnej ciągłej. Może źle interpretuje przepisy i w takim przypadku już ten zakaz nie obowiązuje ?
Michał Pilch

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Sie 2014, 08:52:32 »
Od czasu kiedy jest jednokierunkowa straż nie reaguje na wezwania i auta spokojnie sobie stoją wzdłuż ulicy przy podwójnej ciągłej.

Podwójna ciągła to znak oddzielający pasy w różnych kierunkach. Z definicji maluje się go TYLKO na ulicach dwukierunkowych. Tej podwójnej ciągłej więc tam byc nie może, skoro jezdnia jest JEDNOKIERUNKOWA - zapewne po prostu ktoś jej nie starł (jeszcze?).

Co do parkowania zaś - jest ogólny zapis, że 10m (chyba 10m) przed skrzyżowaniem nie wolno. Ale za na jednokierunkowej już owszem - może zgłaszałeś takie auta za?

Generalnie polecam lekturę Prawa o Ruchu Drogowym - fascynująca książeczka, wartka i wielowątkowa akcja, zmienna liczba bohaterów, niebanalna fabuła i generalnie się przydaje. Wraz z rozporządzeniami, których nazwy znajdziesz w PoRD odpowie Ci na wszystkie Twoje pytania :P
« Ostatnia zmiana: 28 Sie 2014, 16:07:56 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Sie 2014, 12:34:48 »
"Z definicji maluje się go TYLKO na ulicach" dwukierunkowych.  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Sie 2014, 12:36:09 wysłana przez miroslavka »

Offline stainboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Sie 2014, 15:03:33 »
Znam tę książeczkę, ale w pewnym momencie głupieje jak zarządca drogi robi taki miks, że już nie wiadomo o co chodzi. Być może wykonawca zrobił pierwszy etap oznakowania pionowego i czeka na wykonanie oznakowania poziomego.

Jednak co do malowania podwójnej ciągłej na odcinkach jednokierunkowych to znam takie miejsca np. na Jerozilimskich gdzie jest wiele pasów w jednym kierunku a między nimi podwójna ciągła. 
Michał Pilch

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Sie 2014, 16:07:29 »
"Z definicji maluje się go TYLKO na ulicach" dwukierunkowych.  ;)

Słusznie, już poprawiam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Gregorius

  • Gość
Odp: Kobielska od 13.08 będzie jednokierunkowa !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Sie 2014, 16:38:58 »

Co do parkowania zaś - jest ogólny zapis, że 10m (chyba 10m) przed skrzyżowaniem nie wolno. Ale za na jednokierunkowej już owszem - może zgłaszałeś takie auta za?


Z tego co pamiętam zakaz obowiązuje m. in. wzdłuż linii ciągłej (podwójnej też) oraz jeszcze
10 metrów za jej końcem.