Autor Wątek: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012  (Przeczytany 61982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Sie 2012, 14:42:41 »
zjeżdżałem na prawo (czasem nawet pomagając barkiem osobie obok)  ;)
Takie "pomaganie" może się skończyć dodaniem pracy Ratownikom Rowerowym. Serdecznie odradzam, za to warto wytłumaczyć nie rozumiejącym po co jest lewa wolna.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Sie 2012, 14:46:35 »
Znaczy się, uważasz Bromie, że na Książęcej powodem wypadku była nadmierna prędkość :-/
Nie wiem, ale skutki wyglądały dość poważnie, a na nie prędkość ma wpływ prawie zawsze. Jazda w tłumie sama w sobie stwarza utrudnienia. Jazda szybko jeszcze większe. Wystarczy drobne otarcie sąsiada i może być nieciekawie z ogólnym karambolem włącznie. Moim zdaniem utrzymywanie równego tempa nawet na zjazdach to dobry pomysł. Tym lepszy im więcej uczestników jedzie.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Sie 2012, 14:53:58 »
Moim zdaniem prędkość faktycznie mogła się przyczynić do wypadku. Zauważyłem, że jazda 8km/h, czyli za wolna, była powodem wielu obtarć kół, zajechań itp.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Jabol

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Sie 2012, 20:34:03 »
Znaczy się, uważasz Bromie, że na Książęcej powodem wypadku była nadmierna prędkość :-/
Nie wiem, ale skutki wyglądały dość poważnie, a na nie prędkość ma wpływ prawie zawsze. Jazda w tłumie sama w sobie stwarza utrudnienia. Jazda szybko jeszcze większe. Wystarczy drobne otarcie sąsiada i może być nieciekawie z ogólnym karambolem włącznie. Moim zdaniem utrzymywanie równego tempa nawet na zjazdach to dobry pomysł. Tym lepszy im więcej uczestników jedzie.

Czyli Twoim zdaniem jazda 7-8 km/h jest bezpieczniejsza niż dajmy na to 14 km/h? Na zjazdach również? :) Ciekawe, bardzo ciekawe.

tomus1973

  • Gość
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Sie 2012, 20:57:57 »
Może nie ma czym się chwalić, ale na Książęcej osiągnąłem prędkość 47 km/h

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Sie 2012, 01:20:28 »
Może nie ma czym się chwalić, ale na Książęcej osiągnąłem prędkość 47 km/h

Jeśli tyle miałeś jadąc z Masą Powstańczą, to... Następnym razem pomyśl, że jadą z nami kilkuletnie dzieci, osoby starsze i tacy, którzy na rower wsiadają gdy jest "ładna" pogoda.

Książęca, Dolna i Górnośląska-Myśliwiecka w trybie zjazdowym często prowokują nasz radosny tłum, rozentuzjazmowany wspólną i spokojną jazdą po prawdziwej (!) ulicy, do robienia ryzykownych rzeczy.

Książęca nie jest taka równa, jak się może na pierwszy rzut oka wydawać, zwłaszcza przy ~50 km/h.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Sie 2012, 07:28:22 »
Moim zdaniem prędkość faktycznie mogła się przyczynić do wypadku. Zauważyłem, że jazda 8km/h, czyli za wolna, była powodem wielu obtarć kół, zajechań itp.

Ale akurat nie tego wypadku na Książęcej. Zobacz na zdjęcia, w jednej z galerii jest cała seria zdjęć jak Pan się wywala. Ktoś przypadkiem był tam z aparatem i nie musisz gdybać. Prędkości oczywiście na zdjęciach nie widać, ale widać, że Pan przed sobą miał niemal pustą drogę, peleton był luźny. Jakby chciał, mógł w tym momencie jechać w zasadzie dowolnie szybko.

W dziurę też na pewno Pan nie wjechał, bo na Książęcej dziur nie ma, a nawierzchnia jest nówka-sztuka. Nie widać też by ktokolwiek Mu drogę zajechał, bo w momencie jak się wywala właściwie nikogo przed nim nie ma poza jedną Kobietą, która jest jednak dość daleko.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Sie 2012, 08:54:51 »
Książęca nie jest taka równa, jak się może na pierwszy rzut oka wydawać, zwłaszcza przy ~50 km/h.
       
W dziurę też na pewno Pan nie wjechał, bo na Książęcej dziur nie ma, a nawierzchnia jest nówka-sztuka. Nie widać też by ktokolwiek Mu drogę zajechał, bo w momencie jak się wywala właściwie nikogo przed nim nie ma poza jedną Kobietą, która jest jednak dość daleko.
To jak to jest z tą Ksążęcą?

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Sie 2012, 09:15:40 »
IMO z Książęcą jest tak jak z każdą inną ulicą, jak jedziesz sam to na własne ryzyko możesz jechać tyle ile mocy w nogach starczy, bo jeżeli polecisz to przez siebie i sobie krzywdę zrobisz (chociaż w sumie po co), jak jedziesz w Masie, to priorytetem jest bezpieczeństwo Twoje i innych, nigdy nie wiesz co zobi osoba przed Tobą i obok Ciebie, więc lepiej może się nie ściagać tylko trzymać tempo takie żeby w każdej chwili i sytuacji zahamować przed dzieckiem, osobą mniej doświadczoną, kimś kto akurat upada... nie wyobrażam sobie co by było gdybys w np. tamtego Pana wjechał przy ww. 47km/h... ale na pewni nie było by to miłe dla Ciebie, Jego, RR, Masy jako całej i uczestników o słabszych nerwach, którzy by tamtędy akurat też jechali...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

tomus1973

  • Gość
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Sie 2012, 09:16:46 »
Jeśli tyle miałeś jadąc z Masą Powstańczą, to... Następnym razem pomyśl, że jadą z nami kilkuletnie dzieci, osoby starsze i tacy, którzy na rower wsiadają gdy jest "ładna" pogoda.

   Zawsze uważam na innych rowerzystów, czasem nawet kosztem własnego zdrowia. Dziwi mnie fakt, że jadąc Książęcą 47 km/h nie mogłem dogonić osób jadących przede mną. Dla sprostowania, bo może niektórzy źle interpretują. Przedemną i obok był totalny luz, bo wszyscy gnali do przodu ile się dało, no może prawie wszyscy.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie 2012, 09:24:07 wysłana przez tomus1973 »

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Sie 2012, 09:23:45 »
Przychodzi na myśl stare jak świat pytanie... "a gdyby oni w ogień skakali..."


A propos Pana, który leżał, to tam też mogło być tak, że on się rozpędził, kawałek od szczytu już jest, Pani która jest przed nim mogła delikatnie zmienić kierunek co go 'wystraszyło', dał po heblach, może złych, może źle i fizyka wygrała... bez zdolności i sprzętu Państwa z serialu CSI się nie dowiemy pewnie... nie zmienia to faktu, że życzę mu szybkiego powrotu na rower...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

tomus1973

  • Gość
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Sie 2012, 10:17:41 »
Masz rację, tak mogło być. Nie zbadane są wyroki Boskie, nigdy nie wiadomo co nas czeka. Ja również życze Panu szybkiego powrotu na rower.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie 2012, 10:19:56 wysłana przez tomus1973 »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Sie 2012, 10:57:43 »
Zobacz na zdjęcia, w jednej z galerii jest cała seria zdjęć jak Pan się wywala. Ktoś przypadkiem był tam z

Dasz linka?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #103 dnia: 06 Sie 2012, 11:11:42 »
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa Powstańcza - 4 sierpnia 2012
« Odpowiedź #104 dnia: 06 Sie 2012, 13:57:38 »
Ale akurat nie tego wypadku na Książęcej. Zobacz na zdjęcia, w jednej z galerii jest cała seria zdjęć
Widziałem. Faktycznie pusto. Fiknął prawie jak ja na Tamce podczas przejazdu świeczkowego. Być może z podobnie idiotycznego powodu, do którego wolę się nie przyznawać. Co ciekawe fiknąłem akurat tego jednego dnia, kiedy nie miałem kasku. Na szczęście nie przydałby się.

Prędkość w obu przypadkach nie miała wiele związku z zaistnieniem zdarzenia, ale mogła mieć wiele związku z jego skutkami.

« Ostatnia zmiana: 07 Sie 2012, 01:06:29 wysłana przez Brom »