Autor Wątek: Interpelacja posła Macieja Mroczka do Ministra Transportu (znalezione na preclu)  (Przeczytany 10699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
http://orka.sejm.gov.pl/izo7.nsf/www1/i02717/$File/i02717.pdf

Niestety coraz częściej uczestnikami ruchu stają się rowerzyści.

To się nadaje na kolejną złotą myśl, obok "Warszawa to nie wieś..." :D


« Ostatnia zmiana: 03 Kwi 2012, 12:14:30 wysłana przez Publius »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Gość jest dobry. Murowany pewniak do nagrody "Złotego pedała". Zapomniał tylko zapytać jeszcze, czemu rower nie jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa (o obowiązku ich zapinania nie wspomnę). No ale jak Pan Poseł Grand Czirokim rozbija się po drogach to i nic dziwnego, że mu debile* na jednośladach przeszkadzają. Wstyd dla Zielonej Góry - pięknego i bliskiego mi miasta, które nota bene, całkiem ładnie rozwija infrastrukturę rowerową
Ot, jakie państwo takie (p)osły.



* - określenie to nie wyraża poglądu autora posta.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi 2012, 12:28:31 wysłana przez darek »

storm

  • Gość
Cytuj
Brak jest w przepisach prawa nakazu[...] cyklicznych i obowiązkowych
przeglądów technicznych ich środka komunikacji


Nie wiem co ten pan pił/zażył, ale mam wielką propozycję - zanim cokolwiek napisze publicznie, niech wytrzeźwieje...

Jak dla mnie to jest typowe pismo kierowcy-kapelusznika, obrażonego na to, że jego pojazd na 4 kołach jest co i rusz wyprzedzany przez rowery, a on biedulek musi stać w korku. ;)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Na głupotę trzeba odpowiadać ironią. Stąd wychodzę w przyszłość. Rok 2017, Poseł Mroczek zostaje Ministrem Transportu, a ja jadę poziomem do stacji diagnostycznej na obowiązkowy przegląd roweru:

http://polskanarowery.sport.pl/blogi/tylkodlarowerow/2012/04/rok_2017_gdyby_posel_mroczek_zostal_ministrem_transportu/1
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
mistrzowskie Raffi :D
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Doczytałem do tego momentu: "Niestety coraz częściej uczestnikami ruchu stają się rowerzyści." Podkreślenie moje, komentarza nie dam, bo wulgaryzmów unikam.

"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
mistrzowskie Raffi :D

Pewnie było, bo:
Wpis został zablokowany
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
mistrzowskie Raffi :D

Pewnie było, bo:
Wpis został zablokowany

Buuu... :(
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
mistrzowskie Raffi :D

Pewnie było, bo:
Wpis został zablokowany

U mnie działa. Zrób Ctrl+F5
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Ja powiem tak: nigdy jeszcze sie nie smialem w poczekalni u sadysty a dzieki Raffiemu stalo sie to mozliwe ;) Wspanialy tekst Raffi!!!!!!

Rano1

  • Gość
A mnie się podoba. W tych kilku słowach zawiera się ważna sprawa - otóż nawet niechętni rowerom POGODZILI SIĘ z ich współistnieniem w ruchu ulicznym !

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Proponowany ciąg dalszy:
Zamiast starodawnego uchylania kapelusza, na polskich ulicach powszechne stało się uchylanie kasku na powitanie. W tym sezonie panów obowiązują kaski granatowe ze srebrzystymi dodatkami, zaś panie pastele i ciepłe odcienie pomarańczowego.
Do końca sezonu można modnie dopasować kamizelkę odblaskową do kasku, gdyż interpelacja sugerująca ujednolicić obowiązkowy kolor nie zostanie rozpatrzona, zanim posłowie nie wypowiedzą się o odcieniu czerwieni tylnej lampki. Zdarza się bowiem do dziś, że zamiast odcienia FF0000 zdarzają się: karminowy, szkarłatny, purpurowy oraz pąsowy, ten ostatni nie mający jak dotychczas wzmianki w jakichkolwiek przepisach.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Raffi: Bogu klawiatury :)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Bardzo dobra odpowiedź Raffi :D

Mam tylko wielką nadzieję, że pan Mroczek weźmie sobie do serca i do głowy wypowiedzi kogoś kto się zna tak na infrastrukturze rowerowej jak ty i trochę zmieni swoje poglądy. A nie będzie się sztywno trzymał swoich zacofanych poglądów, z których nie tylko nic nie wynika, ale ewidentnie świadczą o braku jakiegokolwiek bladego nawet pojęcia o tym jak się jeździ rowerem i gdzie.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
"cierne na oponę, rolkowe na oponę" przecinek potrzebny.
"wręcz trudne do porównania.A to" spacja.
"o wiele trudniejsze, niż w przypadku samochodów." przecinek.
"Budżety nasze i naszych miast mógłby" mogłyby.
"A już na pewno nie wytrzymały, by" nie wytrzymałyby.

You're welcome :)

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Śmiech to zdrowie jak to mówią, ale proponuję nie prowokować p. posła nie kusić losu :D i nie tworzyć "bicycle fiction". Poseł Mroczek może żywcem wpisać do projektu ustawy owoce naszej "radosnej twórczości", a wtedy nie będzie nam do śmiechu. Facet ma mętne pojęcie o czym pisze, ale lubi mieć ostatnie słowo, więc jako efekt konsultacji społecznych (żeby mieć podkładkę) będzie w stanie uwzględnić nawet najbardziej szalony pomysł, a w przypadku niepowodzenia najwyżej zwali winę na cyklistów.
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
E-e. Drobna korekta:
"o wiele trudniejsze, niż w przypadku samochodów." przecinek.
Bez przecinka. Przecinek byłby potrzebny, gdyby w części po "niż" był czasownik. No i "w wypadku", a nie "w przypadku".
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Gość jest dobry. Murowany pewniak do nagrody "Złotego pedała". Zapomniał tylko zapytać jeszcze, czemu rower nie jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa (o obowiązku ich zapinania nie wspomnę). No ale jak Pan Poseł Grand Czirokim rozbija się po drogach to i nic dziwnego, że mu debile* na jednośladach przeszkadzają.

A może pan poseł wziął się za działania lobbystyczne na rzecz choćby producentów kamizelek, albo jeszcze innej grupy szukającej łatwego zarobku?

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Obowiązkowy przegląd techniczny rowerów
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Kwi 2012, 10:52:29 »
Być może to do działu "humor"...
Inna sprawa, że te nieoświetlone rowery to wcale nie fikcja.

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,11498905,Rowerem_na_badania_techniczne__Posel_Mroczek_bylby.html

Savil Scaliłam z już obecnym wątkiem.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi 2012, 21:27:21 wysłana przez Savil »

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Łehehehehe  :D

            "PEDAŁY DO PRZEGLĄDU \ Poseł o  małym rozumku

Poseł Maciej Mroczek, totumfacki  Janusza Palikota, miał dość, że nikt o nim nie słyszał, i postanowił zabłysnąć.  Długo myślał, jak się przebić i wymyślił. Że rowerzyści powinni raz w roku  dawać pojazdy do przeglądu. Mechanicy w warsztatach sprawdzaliby, czy pedały  dobrze się kręcą i czy siodełka nie piją w tyłki. Nie do końca wiadomo, co  Mroczka zamroczyło. Podobno swój rewolucyjny pomysł konsultował z szefem. Poseł  ma podobno za pazuchą następny pomysł, którym chce zadziwić świat - przeglądy hulajnóg i rolek. Tak przy okazji - Mroczek spowodował, że o Ruchu Palikota  mówi się tylko w kontekście pedałów."


Źródło: "Gazeta Polska Codziennie", 12.04.2012
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi 2012, 16:39:02 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
E-e. Drobna korekta:
"o wiele trudniejsze, niż w przypadku samochodów." przecinek.
Bez przecinka. Przecinek byłby potrzebny, gdyby w części po "niż" był czasownik. No i "w wypadku", a nie "w przypadku".


Tak właśnie. Jeszcze parę znalazłem, ale widzę, że te dotychczasowe (jeszcze) nie zostały poprawione.
AdrianSocho