Inne sprawy rowerowe > Porady

Wózek rowerowy a DDR

(1/3) > >>

Wujek_Drex:
Czy ja dobrze pamiętam, że DDRem nie wolno jeździć wózkami rowerowymi?

Miałem dziś ciekawą sytuację- spotkałem na DDR wózki firmy FreshBike. Kazałem im zjechać na jezdnię- nie zjechali, twierdzili wręcz, że mogą jechać DDRem bo mają wózki rowerowe.

Definicja DDR jednak wyraźnie mówi, że po DDR mogą jeździć tylko rowery, prawda?

Wezwany na miejsce patrol Policji nie tylko nie nakazał opuszczenia im DDR ale zapewnił że mogą jechać DDR a mi powiedzieli że NIE MOGĄ JECHAĆ JEZDNIĄ bo to NIE SĄ POJAZDY MECHANICZNE... Facepalm...


Jakieś rady co z tym dalej zrobić?

BTW, jak znaleźć policjanta tylko po numerze odznaki?


mp0011:
Tak to jest jak się zjawia prewencja zamiast drogówki :/ Chociaż ci drudzy też często wiedzą nie grzeszą...

Jednak, jeżeli ten wózek nie miał ponad 90cm szerokości, rowerem był. Wydaje mi się, że skoro normalna kierownica ma jakieś 60cm, a niewiele tej budy wystaje poza kierownicę, mógł się w tym limicie zmieścić...

Z drugiej strony, pasy na przejściu mają według przepisów 50cm, więc wózki wyglądają na coś koło metra.

Bez mierzenia nie podjąłbym się dzwonienia na policję...


BTW.
Czy jeśli zamontuję z tyłu roweru element (coś jak zderzak) o szerokości 1m, będę mógł legalnie olewać DdR?
Czy jak będzie składany - będę mógł po złożeniu na DdR wjechać?

Wujek_Drex:
Na bank miały jakieś 110 cm. Gdybym nie był pewien to bym nie dzwonił.

Franc:
Zgodnie z przepisami:
- Rower ma do 90cm szerokości, dwa lub więcej kół, napęd siłą mięśni, dopuszczalne wspomaganie 250W itd
- Wózek rowerowy - więcej niż 90cm szerokości, dwa lub więcej kół, napęd siłą mięśni, dopuszczalne wspomaganie 250W itd.
Lusterek, kierunkowskazów na czułkach ani innych elastycznie zamontowanych elementów się nie wlicza.
Rower może jeździć po drogach dla rowerów, wózek nie może.

mp0011:

--- Cytat: Franc w 15 Cze 2017, 23:34:14 ---...elastycznie zamontowanych elementów się nie wlicza...
--- Koniec cytatu ---

Mogę wiedzieć czy to jakiś przepis, czy jakaś obowiązująca interpretacja?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej