Autor Wątek: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa  (Przeczytany 19500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« dnia: 13 Lip 2011, 23:23:39 »
Jakoś nie znalazłem wątku na forum a aż huczy o rowerach na TVN Warszawa, więc wklejam  :)

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,oni-pierwsi-pojechali-nowym-wiaduktem-na-andersa,243809.html

Są tam też artykuły "towarzyszące".

Sam wybiorę się tam rowerem. Najbardziej pasjonującą w stolicy sprawą jest zazwyczaj, jak wjechać na ścieżkę rowerową i jak z niej zjechać, gdy się kończy, aby płynnie włączyć się w ruch blachosmrodów.

Blachosmrodem na razie się tam nie wybiorę, bo skoro otwarli wiadukt i zamknęli dalszą część, tj. Mickiewicza, jest tam pewnie niezły bajzel. Zresztą i tak b. rzadko jeżdżę na 4 kołach do Śródmieścia a to zwykle średnio przyjemne zajęcie.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lip 2011, 00:25:29 »
Górą nasi :) Ludzie chyba facebooka czytają, bo był nas naprawdę sporo. Otwarcia były dwa - z czego jedno przemykające chyłkiem pod bramę, bo na miejscu się dowiedzieliśmy, że uroczystość jest po drugiej stronie wiaduktu :D
Słyszeliśmy jakieś strzały - w nas nie trafili, szampana nie dali, nie wiemy co to właściwie było ;)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lip 2011, 09:23:05 »
Górą nasi :) Ludzie chyba facebooka czytają, bo był nas naprawdę sporo.

Czy tak górą? Wszyscy się rozpływali przed mediami jak to fajnie, że jest nowy wiadukt.

Tymczasem droga rowerowa na nim to ewidentny bubel (wąski, brak widoczności, krawężnik na 16cm), którym lada chwila będziemy musieli jeździć. I o tym nikt nie wspomniał, a więc i w mediach o tym nie ma ani słowa.

Moim zdaniem koncertowo zmarnowaliśmy wielką (jedyną?) szansę, by temat trafił do mediów. I teraz temat będzie ugryźć 3x trudniej. Bo przecież wszyscy wiedzą, że rowerzyści "cieszyli się na otwarciu i nie mieli uwag".
« Ostatnia zmiana: 14 Lip 2011, 09:24:25 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2011, 10:04:51 »
@Raffi: Savil miała. Nawet do jakiegoś radia powiedziała, że DDR spieprzona koncertowo. :-D

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lip 2011, 10:24:09 »
@Raffi: Savil miała. Nawet do jakiegoś radia powiedziała, że DDR spieprzona koncertowo. :-D

Ja też miałem uwagi - zaczynając od tego, że otwierają niegotowy wiadukt - brakuje nawierzchni nie tylko na ddr, ale nawet miejscami na jezdni. Poza tym wiadukt niedostępny dla wózkowiczów - brak obniżonych krawężników na przejściu pomiędzy przystankami na wiadukcie oraz podnośniki zamiast wind - na dodatek wyłączone lub popsute.

Przy przystanku na wiadukcie droga rowerowa jest zwężona i nie ma zachowanej skrajni po stronie bariery wiaduktu, a o brakującą szerokość została poszerzona nie wiadomo po co jezdnia.

Największym bublem jest to, że droga dla rowerów kończy się zjazdem na jezdnię pomiędzy łącznicami wiaduktu z ul. Słomińskiego przez nieobniżony krawężnik, przez który przejeżdża się pod kątem około 45 stopni, więc łatwo o upadek na jezdnię - o tutaj:
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=52.255689,20.997148&spn=0.000438,0.001321&sll=52.243621,21.002769&sspn=0.028064,0.084543&t=h&z=20 - znacznie lepiej i bezpieczniej byłoby wykonać przejazd rowerowy przez łącznicę prowadzącą z ul. Słomińskiego do ul. Andersa i zakończyć drogę dla rowerów za przejazdem rowerowym, co pozwoliłoby włączyć się do ruchu w miejscu, gdzie jet szerzej. dzięki czemu jest miejsce na akumulację rowerzystów oczekujących na możliwość włączenia się do ruchu. Było by też o tyle lepiej, że nie byłoby ryzyka wymuszania pierwszeństwa na rowerzystach jadących pasem ruchu z wiaduktu przez kierowców wjeżdżających łącznicą od ul. Słomińskiego.


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lip 2011, 10:46:49 »
@Raffi: Savil miała. Nawet do jakiegoś radia powiedziała, że DDR spieprzona koncertowo. :-D

Oczywiście, że jak miałam okazję, to wtrąciłam swoje trzy grosze :) Nie tymi słowami, rzecz jasna, ale powiedziałam im co i jak; mam nadzieję, że pójdzie dalej. I chyba ktoś jeszcze jakimś mediom sprawę wytknął.

Ale: w jedną stronę nie trzeba będzie jechać tą ścieżką, bo jest po drugiej stronie. A w drugą nie ma wjazdu.
« Ostatnia zmiana: 14 Lip 2011, 10:47:50 wysłana przez Savil »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lip 2011, 11:26:29 »
@Raffi: Savil miała. Nawet do jakiegoś radia powiedziała, że DDR spieprzona koncertowo. :-D

Nie zrozumcie mnie źle, bo to nie pretensja do Savil, Olka, czy Gromanika, którzy wypowiadali się jak trzeba.

Po prostu utonęliśmy (wszyscy, bo ja przecież też) w tłumie ochów i achów i nasz przekaz się nie przebił.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lip 2011, 12:46:29 »
Ale z tymi miarkami to pojechaliście po bandzie :P
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lip 2011, 12:51:43 »
Ale z tymi miarkami to pojechaliście po bandzie :P

To ty mnie nie widziałeś przy nieco bardziej zaawansowanym sprzęcie geodezyjnym. Miarka to jest lajt, wykrywa tylko ewidentne buble. A my ich wczoraj znaleźliśmy chyba z 5.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lip 2011, 17:53:19 »
Tak sie kończy DDR po stronie północnej.


A tak po stronie południowej (do Centrum).

Za ręką Pafcia widać obniżony krawężnik pod przejście do pieszych. To włąśnie przez to przejście na wprost z DDR napotkani (pierwsi) rowerzyści przejeżdżali.

Miejsce poprzedzone jest znakiem:
I jestem tatą po raz drugi!

Rano1

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lip 2011, 21:38:05 »
Też dzisiaj byłem i widziałem ten żenująco niedkokończony wiadukt. Jednym słowem - otwarcie z wielką pompą niedokończonego obiektu. Jak widać urzędy miejskie dalej tkwią w czasach filmów Bareji i nic się w tym temacie nie zmienia.
Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje Prezesowa naszego klubu, nieeech żyje naaam !

Praktycznie na wiadukt nie ma wjazdu dla pieszych i rowerów od strony ul. Zajączka (vide znak) - kompletny bałagan i niekompetencja ZDM.
Nie wiem, czy ten "dałnhillowy" zjazd ze ścieżki na jezdnię nie nadaje się do interwencji na Policji !!! Stwarza to olbrzymie niebezpieczeństwo, jak zauważyli moi przedmówcy ( i dla rowerzystów i dla nadjeżdżających samochodów).

Rozumiem, że dedeer w tym wydaniu "nadaje się" do jazdy w kierunku Żoliborz - Śródmieście.

No i jeszcze jedno - na części czerwonej ścieżki stoją barierki. Widać przypomniano sobie o nich w ostatniej chwili i wyszła z tego kolejna szopka.

Temat absolutnie nadaje się do rozdmuchania w mediach. Jutro chyba zrobię własną galerię i wyślę do TVN Warszawa.



Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lip 2011, 18:08:56 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9950944,Wiadukt_niedorobek__windy_nie_dzialaja__tunel_za_plotem.html

Gazeta już powiedziała to co my wcześniej.

I bardzo dobrze. Jest szansa, że zajmie się tym nadzór budowlany, a to z racji na  ilość bubli jest bardzo pożądane.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość