Autor Wątek: Sygnalizator na ddr przy Kondratowicza przed Urzędem Dzielnicy Targówek  (Przeczytany 5830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Na takie coś trafiłem wczoraj - zostało od razu zgłoszone do Pogotowia Drogowego ZDM:
http://www.youtube.com/watch?v=_DG_GBhFteA

Proszę o informację o zauważonej poprawie.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
 ??? ??? ???

Swoją drogą... jest jakiś przepis zakazujący własnoręcznej zmiany ustawienia takiego słupka? Bo to coś aż się prosi o obywatelską interwencję: przestawienie na trawnik, tę betonową płytę widoczną na 0:50 albo jedną z tych tuż przy krawężniku.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Swoją drogą... jest jakiś przepis zakazujący własnoręcznej zmiany ustawienia takiego słupka? Bo to coś aż się prosi o obywatelską interwencję: przestawienie na trawnik, tę betonową płytę widoczną na 0:50 albo jedną z tych tuż przy krawężniku.

AFAIK jest - nie wolno umieszczać własnych znaków drogowych  :) ani zmieniać istniejących. Ten słup prosi się, żeby w niego wpaść - z prawą nogą nieco wysuniętą w jego stronę. Jeszcze to odszkodowanie od ZDM...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Nie wiem, czy jest przepis, ale mój zdrowy rozsądek podpowiadał mi, że lepiej tej prowizorki nie ruszać, bo ciężka, wysoka i pod napięciem a wiało naprawdę mocno, co zresztą słychać na filmie.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież obudowa nie jest pod napięciem.

Co do odszkodowania: nie ma ktoś koła do centrowania? ZDM będzie mógł mu zasponsorować ;).

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Obudowa nie powinna być pod napięciem, ale stan izolacji kabli, które mają za sobą wyrwanie słupa wraz z fundamentem z ziemi przez samochód może być nienajlepszy, dlatego takiego słupa bez odłączenia napięcia lepiej nie ruszać.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Obudowa nie powinna być pod napięciem, ale stan izolacji kabli, które mają za sobą wyrwanie słupa wraz z fundamentem z ziemi przez samochód może być nienajlepszy

Widząc kilkukrotnie pootwierane skrzynki elektryczne w latarniach, zostawione na oścież otwarte skrzynki sterujące sygnalizacją świetlną, czy windami na kładkach, sterczące niezaizolowane kable, znaki drogowe mocowane na odwal np za pomocą gum do bagazu, raczej bym się nie zakładał, że po dotknięciu metalowych elementów słupa sygnalizacji świetlnej (bo sam sygnalizator ma obudowę z plastyku i może co najwyżej spaść na łeb przy próbie przenoszenia) nie kopnie mnie prąd.  Kiedyś kopnęło mnie przy próbie naciśnięcia przycisku przy przejściu dla pieszych, a tez teoretycznie wszystko izolowane, uziemione i w ogóle bezpieczne.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)