Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016  (Przeczytany 12569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« dnia: 14 Wrz 2016, 17:09:17 »
30 września 2016 -- Przewidywana trasa przejazdu ostatniego przejazdu masy w dotychczasowej formie:


>Pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Waszyngtona, Francuska, Walecznych Saska, Waszyngtona, Al. Zieleniecka, Targowa, pl.Wileński, Al. Solidarności, Szwedzka, rondo Żaba, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, rondo Babki Radosława, JPII, al. Wojska Polskiego, Pl. Inwalidów Mickiewicza, pl. Wilsona, Krasińskiego, Broniewskiego, JPII, rondo Babki Radosława, Okopowa, Kercelak,al. Solidarności, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy.<

Dystans ok: 26 km


Mapka interaktywna: LINK

Przypominam - NIE JEŹDZIMY PO CHODNIKACH i NIE JEŹDZIMY NA JEDNYM KOLE W PELETONIE!

« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2016, 08:17:05 wysłana przez DeXteR »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrz 2016, 11:09:34 »
w jakiej formie będzie następna masa?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrz 2016, 12:33:50 »
Następna będzie okolicznościowa - w grudniu przy pustych ulicach tak jak w latach ubiegłych będzie przejazd Mikołajowy.
Fragment z komunikatu przekazanego uczestnikom Masy Sierpniowej:
Cytuj
Kiedy następne przejazdy?

Za miesiąc  we wrześniu :) , jak powiedzieliśmy odpuszczamy październik i listopad, w grudniu, przy pustym mieście Masa świąteczno-mikołajowa. Pod koniec roku zadecydujemy i wtedy też podamy co robimy w przyszłym roku. O tych ostatnich będziemy informować na naszej stronie i FB z dużym wyprzedzeniem tak abyście mieli możliwość zaplanować swoje uczestnictwo. W każdym razie przez najbliższe dwa miesiące zobaczymy jak fajnie się jeździ bez Masy w piątki ;) .
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2016, 12:35:34 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrz 2016, 09:41:28 »
nie przegapiam okazji, jestem na dzisiejszej masie!

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrz 2016, 11:26:32 »
Będę, będę dzisiaj. Udało mi się zamienić w pracy. Ta Masa będzie dla mnie wyjątkowa. Pojadę jako napęd nowej masowej rikszy!
I jestem tatą po raz drugi!

Offline zielona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrz 2016, 20:15:01 »
Napiszcie jak było. Ile było ludzi? Nam się niestety nie udało :(

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrz 2016, 23:12:35 »
BYYYŁAAAM :) Ilu było ludzi niestety nie usłyszałam, ale media donoszą, że ok. 900. Było jak zawsze fajnie i radośnie :) A nawet była osoba, która była na Masie po raz pierwszy w życiu ;) I jeszcze aż tylu rowerów poziomych co dziś na jednej Masie dotąd nie widziałam*... :)

*jeśli nie liczyć Masy z września 2013 r., kiedy udział w niej wzięli uczestnicy VI Zlotu Rowerów Poziomych.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz 2016, 23:13:54 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Sznur

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Paź 2016, 00:51:56 »
Ha... byłem, zobaczyłem , przejechałem... ;) nawet udało się dołączyć do zabezpieczenia po tylu latach przerwy... pamięć mnie zawodzi ale "oficjalny" wynik to 8(5 lub 8)5 czyli albo 855 albo 885 coś w tym guście ;P

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Paź 2016, 01:23:56 »
Dla mnie to była wyjątkowa Masa. Od dwóch lat nie miałam starć z samochodami.

Dzisiaj dwa!
Pod osobistym domem, na rogu Saskiej i Zwycięzców, taxiarz jadący Saską od Waszyngtona chciał wjechać w kolumnę, położyłam mu się na maskę Rejtanem i zastopowałam, Pafka swoim długim pojazdem wspomógł, jeszcze ze trzy osoby z kolumny podbiegły, były pyskówki i groźby, nic strasznego. Na widok policyjnych świateł na końcu kolumny, awanturnikom, jak zwykle, zmiękła rura.
Mniej bezpiecznie było na Szwedzka#Stalowa. No owszem, ciasno i przejazd trwał już 11 minut. Już widziałam na Szwedzkiej niebieskie światła wozu kończącego, gdy nagle trzecim pasem Stalowej, od północy, pod prąd, słychać ryk wściekłego silnika i jarzące się, coraz bliżej, reflektory. A ja tu mam uczestników na skrzyżowaniu!!! Wrzask i skaczę temu &^%$$ na maskę nogami i kładę się na szybie, zahamował, bo nic nie widział. Uczestnicy zdołali umknąć. Leżę mu na szybie, ten gnój się uśmiecha i zawija samochodem w Szwedzką na wschód. Przekulałam się po masce, chciałam spaść, ale udało mi się zeskoczyć na obie nogi, bezpiecznie. Nie wiem, jak!!!!
Pogonili za nim uczestnicy, tm korek był na 8 aut przed Radzymińską/Solidarności, niepotrzebnie kopali w auteczko, przywoływał ich do porządku ich stary uczestnik Zabezpieczenia, jadący z tyłu z Kosmitem. Jeden rowerzysta pojechał za nim, spisał numery, nadał na ogólnopolicyjny kanał. Szukali go.

Ale teraz nie wiem, co dalej. Owszem, wjechał w kolumnę, ale nikogo nie uszkodził. To nie on mnie wziął na maskę, tylko ja mu na nią wskoczyłam. Mnie nie uszkodził. Mam owszem, stłuczony lekko palec prawej ręki, bo się czepiłam wycieraczki. Ale tylko lekko boli.
Ten co spisał numery i nadał do policji, odnalazł mnie, i powiedział, że policja mu mówi, że to niestety, tylko słowo przeciw słowu, ja kamerę miałam wyłączoną.
Mi się nie chce łazic na Walicowo. Odpuszczam, chyba. Odnajdywać świadków w peletonie? Zeznania?....
W końcu NIC mi nie jest!

... mam tylko nadzieję, że skurczysyn będzie sobie musiał naprawiać gniazdo wycieraczki, bo mi wyrwana została w dłoni i pyrgnęłam w kszoki  :P
i te odciski moich różowych butków na jego masce, mam nadzieję, że irytująco widoczne dla kierowcy i wymagające klepania  :P


i wiecie co? uwielbiam te emocje!
choć racjonalna częsć mojej osoby woli, aby ich nie było

Offline Sznur

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Paź 2016, 01:31:00 »

niepotrzebnie kopali w auteczko, przywoływał ich do porządku ich stary uczestnik Zabezpieczenia, jadący z tyłu z Kosmitem.
Ej, aż taki stary to ja nie jestem wypraszam Sobie... ;)

Offline zielona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Paź 2016, 08:04:16 »
A mi się zawsze podobało jak pyszczacego kierowcę zabezpieczenie z uśmiechem informowało że z tyłu kolumny jedxie radiowóz i za chwilę pan kierowca będzie miał możliwość porozmawiać :)

Offline Wujek_Drex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Paź 2016, 10:31:48 »
30 września 2016 -- Przewidywana trasa przejazdu ostatniego przejazdu masy w dotychczasowej formie:

>rondo Babki Radosława,<

Która Babka Radosława to była? :D

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Paź 2016, 11:04:14 »
30 września 2016 -- Przewidywana trasa przejazdu ostatniego przejazdu masy w dotychczasowej formie:

>rondo Babki Radosława,<

Która Babka Radosława to była? :D
a już myślałem, że nikt nie zauważy :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Paź 2016, 16:23:22 »
Która Babka Radosława to była? :D
Ojczysta :P
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Paź 2016, 10:18:30 »
Masy nie organizuję i  na masie nie byłem więc się wypowiem  :) Wyszło wg mnie trochę dziwnie. Miesiąc temu Masa informuje że rowerowo idzie w dobrym kierunku, są dogadani z Pełnomocnikiem, mają być spotkania, pracujmy merytorycznie. Mimo tego ostatni przejazd zamiast rowerowego święta nadal jest protestem bo masa robi event z zatrzymaniem na moście Poniatowskiego.  To sie kupy nie trzyma. Z drugiej strony takich eventów brakowało mi na poprzednich masach. Często masa nie miała hasła przewodniego. A jeśli miała to nie przedzierał się do mediów w wystarczający sposób. Brakowało "eventu" - czegoś czemu można było zrobić zdjęcie pokazujące absurd lub słabość rozwiązania rowerowego.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Paź 2016, 23:37:26 »
To nie do końca tak.
Z Pełnomocnikiem się spotykamy, pracujemy, co wcale nie przeszkadza temu, żeby nie zabiegać o to "CZEGO SIĘ NIE DA".
Pisaliśmy i mówiliśmy o tym: nie ma woli politycznej dla jakichkolwiek zmian w zakresie ruchu na moscie Poniatowskiego.

Nie ma.
I dopóki nie wywalczymy sobie tego to nic się nie zmieni. Przez najbliższe 10 lat.
Stąd postój na moście.
Co wcale nie oznacza, że przestaliśmy pracować z Miastem.
Czasem jednak potrzebujemy jeszcze dodatkowego uświadomienia partnera miejskiego, ze niektóre sprawy są dla nas WAŻNE.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Paź 2016, 14:43:02 »
Moderator Comment Proszę o utrzymywanie jakiegoś poziomu wypowiedzi
Byliśmy na masie, byliśmy zdziwnieni tymi zatrzymaniami (chyba trzema).
A co do zakończenia comiesięcznych przejazdów sytuacja jest co najmniej dziwna, rozmawialiśmy z kilkoma znajomymi z zabezpieczenia i ogólnie jakby tajemnica Poliszynela.
Moderator Comment **********************************
To właśnie usłyszeliśmy od ludzi z zabezpieczenia.
Bo nie wierzę, że się formuła wyczerpała a wszystko o co masa walczyła juz zrobione...
« Ostatnia zmiana: 04 Paź 2016, 18:04:49 wysłana przez vit »

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Paź 2016, 09:28:16 »
Vit - zamiast bajdurzyć w kółko o moście Poniatowskiego (a nie mozna puścić rowerów po chodniku po jednej ze stron mostu, ewentualnie podwyższając barierki, jak na moście Gdańskim?) może zaczniecie wypowiadać się o pomyśle wpuszczenia na ścieżki rowerowe rolkarzy, hulajnóg i segwayów? To dopiero bedzie Armaggedon: segwaye będą stadami pędzić po ścieżkach (w Pradze czeskiej właśnie zabrania się im jeżdżenia po mieście), dzieciaki na hulajnogach będą się pętać pod kołami a rolkarz jak wiadomo nie jedzie prosto tylko krokiem łyżwowym, od krawędzi do krawędzi, więc jazda rowerem stanie się prawie niemożliwa. Chyba zbyt wcześnie masa krytyczna się zlikwidowała...
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Paź 2016, 09:40:26 »
(a nie mozna puścić rowerów po chodniku po jednej ze stron mostu, ewentualnie podwyższając barierki, jak na moście Gdańskim?)
Nie można, 100 razy było mówione.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Paź 2016, 15:31:30 »
A co do zakończenia comiesięcznych przejazdów sytuacja jest co najmniej dziwna, rozmawialiśmy z kilkoma znajomymi z zabezpieczenia i ogólnie jakby tajemnica Poliszynela (.......)

Jak rozumiem, piszesz o byłych członkach Zabezpieczenia, którzy poza comiesięczną jazdą dla zabawy, dla funu, tylko czasem w kamizelkach, dla Masy nie mają już ochoty robić nic? Nie gadaliby o jakiejś tajemnicy Poliszynela, gdyby przychodzili, przynajmniej co jakiś czas na przedMasówki i gadali z aktywnym Zabezpieczeniem

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Paź 2016, 11:34:58 »
(a nie mozna puścić rowerów po chodniku po jednej ze stron mostu, ewentualnie podwyższając barierki, jak na moście Gdańskim?)
Nie można, 100 razy było mówione.
Myślę, że już odpowiedziano...
Z dyr. Puchalskim spędziliśmy (w sumie) parę godzin na dyskusji o tym moście i ... gdyby było choć jedno proste rozwiązanie to byśmy zabiegali o jego zastosowanie, a na pewno byśmy je wskazali.
Cóż jednak, łatwiej przyjechać raz na 3 miesiące na Masę i krytykować...

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Paź 2016, 13:32:28 »
Cóż jednak, łatwiej przyjechać raz na 3 miesiące na Masę i krytykować...
[/quote]
Vit: Nie będę się zniżał do Twojego poziomu i udowadniał, kto z nas dwóch więcej i od jak dawna jezdzi w masie.
Więcej skromności i samokrytycyzmu. Nie jesteś jeszcze niestety alfą i omegą w sprawach masy. Jak słyszę, to nie tylko dla mnie.
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Paź 2016, 13:43:12 »
A co do zakończenia comiesięcznych przejazdów sytuacja jest co najmniej dziwna, rozmawialiśmy z kilkoma znajomymi z zabezpieczenia i ogólnie jakby tajemnica Poliszynela (.......)

Jak rozumiem, piszesz o byłych członkach Zabezpieczenia, którzy poza comiesięczną jazdą dla zabawy, dla funu, tylko czasem w kamizelkach, dla Masy nie mają już ochoty robić nic? Nie gadaliby o jakiejś tajemnicy Poliszynela, gdyby przychodzili, przynajmniej co jakiś czas na przedMasówki i gadali z aktywnym Zabezpieczeniem


Mówili, że sytuacja jest przedziwna bo wiele osób z zabezpieczenia absolutnie nie popierało zmiany formuły masy. Ludzi chętnych do zabezpieczenia podobno jest mnóstwo. Problem jednak tkwi w tzw "zarządzie" masy, który w niejasny sposób dogadał się z władzami ratusza i wbrew większości podjął decyzję o zawieszeniu comiesięcznych, piątkowych mas. Swoją drogą wysłaliśmy pismo do Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej by wyjaśnił całą sytuację.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Paź 2016, 13:56:07 »
no litości.....
ludzi chętnych do Zabezpiecznia nie jest mnóstwo, wystarczy popatrzeć na zdjęcia ekipy Zabezpieczenia pod Zygmuntem z ostatnich dwóch lat.
O rozmowach z miastem na forum i przedMasówkach mówiliśmy od roku, zdawaliśmy sprawozdania o czym mówiliśmy i jakie są nasze i miasta oczekiwania, to wszystko na forum jest. A o potrzebie zmian w formule albo o radykalnym zmniejszeniu przejazdów mówił Raffi już ponad 2 lata temu, głośno, na przedMasówkach.
Proszę nie pisać że "niejasny sposób dogadał się z władzami". To jest oszczerstwo.


Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Paź 2016, 14:40:43 »
Jak już sobie wygarniamy wszystko... to
1. Oszczerstwem byłoby stwierdzenie że zarząd masy dotał coś za 'dogadanie się'... a że sposób był niejasny to chyba jasne bo poza ogolnikami ze inaczej nie byloby masy i ze to byl jedyny sposob ja np. dalej nic nie wiem

2. Osob do zabezpieczenia jest/bylo chetnych znacznie wiecej niz na 'zdjeciach' bo ztcw co najmniej zaraz... 1-2-3-4-... osoby wliczajac mnie przestalo jezdzic w wyniku #dobrejzmiany w kamizelkach, ale do pomocy byli chetni... a 3 osoby to patrzac na stan tych ostanich mas to jakies +30% skladu zabezpieczenia..

3. Przedmasowki nie byly zdaje sie obowiazkowe, zycie to niejebajka i nie trzeba byc na zebraniach masowych zeby 'byc uswiadomionym'... wydawalomi sie ze zamkniete forum masowego zabezpieczenia bylo wlasnie miejscem do konsultacji pewnych spraw wewnatrz zabezpieczenia - okazuje sie ze nie, bo 'PRową niespodzianka Sztabu i dyr Puchalskiego (dyr bez kropki)' wiele osob z zabezpieczenia bylo bardzo zaskoczone - podobnie jak rozegraniem tego 'dogadania sie'...

4. Po raz kolejny stwierdze ze dzialanie na ostatniej masie w zwiazku z chlopakami z rikszy bylo MEGA niefajne, a wrecz wygladalo smiesznie i smutnie zarazem... nie mam ochoty wysluchiwac po raz kolejny jak paskudnie sie zachowali wjezdzajac w przyczepkusie czyjes i ze jezdza jak wariaci... bo ztcw jezdza na tej rikszy dluzej niz niektorzy z tych ktorzy ich opierd...

5. Dalej powyzszym tropem wydawalo mi sie ze w jakiejs tam formie jestesmy jeszcze demokracja, a nie dyktatura jednego Pana i Wladcy... a takie zaczynam odnosic wrazenie po wypowiedziach i tu i w realu...

6. Nie ze mna rozmawial maciekt1000, mimo ze poczuwam sie do bycia jak to Jolu slicznie ujelas: byłym członkiem Zabezpieczenia, który poza comiesięczną jazdą dla zabawy, dla funu, tylko czasem w kamizelkach, dla Masy nie ma już ochoty robić nic? {Dla TEJ Masy, z TYM podjesciem do uczestnikow, ludzi w zabezpieczeniu bylych i obecnych, na pewno nie mam ochoty} - ALE podpisuje sie pod wszystkim co napisal powyzej, niestety nie wiem co zostalo 'wymoderowane' ale chetnie bym zobaczyl przynajmniej 'ugrzeczniona' forme tego a nie '*****************'

7. Sa dookola kazdego z nas rozni ludzie, w grupie tez, mamy rozne poglady na swiat i rozne sprawy, ale wypada sie szanowac, niestety szacunek bardzo latwo jest stracic, od zawsze byli w zabezpieczeniu ludzie, ktorych lubie,  tacy toleruje, sa tacy ktorzy draznia, ale nie jestem od nich wazniejszy wiec zylismi obok siebie w tym kociolku dla jakiegos wspolnego celu... Natomiast szczerze, do bolu i niechetnie przyznaje, ze po raz moze nie pierwszy, ale nie bylo ich wiele, pojawila sie osoba, ktorej widok min, jekow, problemow wyimaginowanych i samostworzonych doprowadza mnie czasem do zlosci (ktora powstrzymac potrafie) a czasem do smiechu (ktorego powstrzymywac nie mam ochoty)... osoba ktora swoimi zachowaniami i totalnym egocentryzmem i parciem na wybicie sie spowodowala ze sie z 'kamizelka pozegnalem'...

Zaprosilbym do dyskusji nad ww punktami, ale boje sie ze mam to za bardzo juz w d... zeby starac sie kogokolwiek do czegokolwiek przekonywac...

*celem ubiegniecia nie Vit nie mowie o Tobie :P ciebie lubie bo jestes zryty pod beretem jak ja :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...