Autor Wątek: Masa na Autyzm- 22 maja 2010  (Przeczytany 31885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Maj 2010, 14:05:58 »
i chciałbym zdementowac plotkę, że spotkanie było nieinteresujące i osoby obecne usypiały...



"...zwłaszcza, że prawie w ogóle nie padało..."
To tylko fotograf był tendencyjny :)

PS. wrzućcie filmik z przecinania "linki" "rowerowej" :)







Przepraszam mam prawie 50 lat i nie nadążam za błyskotliwą młodzieżą i żeby nie rozpraszac się wzrokowo zwiększam czujnosć słuchową to się nazywa " sposób na zadumę"

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Maj 2010, 16:56:51 »
Fajnie, przyjemnie sie jechało, tylko coś sporo postojów było, do tego zauważyłem, że niektóre osoby w peletonie miały koszulki "organizator" a jechały przez całą trasę miło gawędząc między sobą :[

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Maj 2010, 17:02:11 »
Było fajnie !! Dobrze że nas nie zmoczyło, choć blisko było !!
"Do zobaczenia za rok" 

Offline Włóczykij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Maj 2010, 17:15:24 »
Jak byś przyjrzał się uważnie na Polu Mokotowskim różni organizatorzy mieli różne role do zrealizowania.. jak byś przyjrzał się uważniej w czasie przejazdu były z nami też osoby którym Ta Masa była poświęcona  i osoby z Fundacji które miały za zadanie im pomagać.
Poza tym w peletonie też są potrzebne osoby które mają na całość oko...

A Ty ? co robiłeś w czasie przejazdu ? ;>


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Maj 2010, 17:52:43 »
Jak byś przyjrzał się uważnie na Polu Mokotowskim różni organizatorzy mieli różne role do zrealizowania.. jak byś przyjrzał się uważniej w czasie przejazdu były z nami też osoby którym Ta Masa była poświęcona  i osoby z Fundacji które miały za zadanie im pomagać.
Poza tym w peletonie też są potrzebne osoby które mają na całość oko...

A Ty ? co robiłeś w czasie przejazdu ? ;>

Spoko, osoby powołane do zabezpieczania przejazdu ( w tym i moja skromna osoba ) świetnie wykonały swoją pracę. 

Podziękować za stosunkowo dostępną  ''lewą wolną''  ;)
Nie było idealnie, ale gdyby na każdej masie było tak, że bez krzyczenia mam stosunkowo łatwy przejazd to był by istny cud  ;)

No i raz poproszę o zjechanie z chodnika i wszyscy zjeżdżają, cuda  :)

Jestem pod wrażeniem, że na tak krótkiej trasie, przy takiej liczbie uczestników, udało mi się stać na aż tylu przejściach, torowiskach i skrzyżowaniach.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2010, 17:53:57 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Maj 2010, 18:15:56 »
Dziękuję wszystkim z Zabezpieczenia za ładną koordynację na przejściach oraz skrzyżowaniach. Fajnie wyszło. Szkoda że tak mało ludzi było z uczestników. Ale myślę że jak by było nawet 2000 - było by zabezpieczone prawidłowo. Podziękujmy wiecowi PIS za wycięcie nam w ostatniej chwili trasy przejazdu <Królewska - Moliera - Senatorska> :/
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2010, 18:17:29 wysłana przez DeXteR »

Drex

  • Gość
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Maj 2010, 18:27:08 »
zauważyłem, że niektóre osoby w peletonie miały koszulki "organizator" a jechały przez całą trasę miło gawędząc między sobą :[
W koszulkach "Organizator" jechały osoby z Masy Krytycznej (zabezpieczenie), Ratownicy Rowerowi, Fundacji SYNAPSIS, Fondacji Orange, BGŻ i jeszcze kilku organizacji.

Za zabezpieczenie odpowiedzialna była Masa Krytyczna i te właśnie osoby najbardziej rzucały się w oczy jeżdżąc wzdłuż peletonu i stojąc na skrzyżowaniach/ przejściach.

Inni mieli swoje zadania, nie polegające na zabezpieczeniu trasy i mogły pozwolić sobie na pogawędki. Zapewniam Cię, że jeśli zaszła by potrzeba, to te osoby zaczęłyby działać zgodnie "ze swoim przeznaczeniem". ;)

Dziękuję wszystkim za miło spędzony dzień- zabezpieczeniu i RGR za miłe towarzystwo a innym za chęć pomocy potrzebującym. ;)

Podziękujmy wiecowi PIS za wycięcie nam w ostatniej chwili trasy przejazdu <Królewska - Moliera - Senatorska> :/

Niestety, politykierzy potrafią tylko we wszystkim przeszkadzać... :/
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2010, 18:28:33 wysłana przez Drex »

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Maj 2010, 19:21:27 »
W koszulkach "Organizator" jechały osoby z Masy Krytycznej (zabezpieczenie), Ratownicy Rowerowi, Fundacji SYNAPSIS, Fondacji Orange, BGŻ i jeszcze kilku organizacji.

OK, nie wiedziałem, zwracam honor :P

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Maj 2010, 19:34:28 »
czujemy zwrócony honor :)

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Maj 2010, 19:49:49 »
Wyleciało mi z głowy ale myślę że trzeba by wspomnieć !! Jeszcze raz wielkie brawa dal uczestniczki, która swoją uczciwa wygraną poświęciła dla kogoś całkiem obcego z poczucia serca !! Jeszcze raz wielkie brawa !!! Świetny przykład dla tych dzieciaczków, które razem z nami pedałowały !!
 ;D

Drex

  • Gość
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maj 2010, 19:52:17 »
Fakt. :)

Swoją drogą po kolejnym "niedoszłym" zdobywcy 3 miejsca szedłem pod scenę, aby zaproponować, żeby ten trzeci rower dostała Fundacja Synapsis, ale ubiegli mnie z decyzją o przekazaniu go dla jakiegoś domu dziecka. :D

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Maj 2010, 20:21:48 »
Powiedzcie mi taką jedną drobną rzecz.
Czy masa to fundacja, a może stowarzyszenie?
Czy stała się tworem prawnym?
Pytam w odniesieniu do przedstawienia masy krytycznej (a nie zm) jako współorganizatora.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2010, 20:23:27 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Maj 2010, 20:29:01 »
Pytam w odniesieniu do przedstawienia masy krytycznej (a nie zm) jako współorganizatora.
Organizatorem masy jest ZM, więc w sumie to oni są współorganizatorami.

A tak swoją drogą to strasznie żałuję, że nie przyjechałem wcześniej i usłyszełem tylko kilka ostatnich piosenek przed startem, ale trzeba przyznać, że chłopacy fajnie grali :D

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Maj 2010, 20:36:12 »
zauważyłem, że niektóre osoby w peletonie miały koszulki "organizator" a jechały przez całą trasę miło gawędząc między sobą :[
W koszulkach "Organizator" jechały osoby z Masy Krytycznej (zabezpieczenie), Ratownicy Rowerowi, Fundacji SYNAPSIS, Fondacji Orange, BGŻ i jeszcze kilku organizacji.

Za zabezpieczenie odpowiedzialna była Masa Krytyczna i te właśnie osoby najbardziej rzucały się w oczy jeżdżąc wzdłuż peletonu i stojąc na skrzyżowaniach/ przejściach.

Inni mieli swoje zadania, nie polegające na zabezpieczeniu trasy i mogły pozwolić sobie na pogawędki. Zapewniam Cię, że jeśli zaszła by potrzeba, to te osoby zaczęłyby działać zgodnie "ze swoim przeznaczeniem". ;)
W ubiegłym roku organizatorzy nie zabezpieczający, na sam przejazd przebierali się z pomarańczowych koszulek na białe (usłyszałem to do osób rejestrujących uczestników) i to chyba była słuszna koncepcja, bo nie powodowała wrażenia, że organizatorzy mają "ważniejsze sprawy" niż jakieś tam zabezpieczenie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Maj 2010, 20:41:08 »
ma to również druga stronę medalu. a mianowicie "Organizatorem" była równiez osoba - opiekun osoby autystycznej i tu szczególna uwaga dla takiej osoby była wskazana.
Faktem jednak jest, że koszulki w kolorze pomarańczowym i np NIEBIESKIM dla "innych" (równe ważnych) osób w czasie przejazdu, czy też przed przejazdem rozwiązałoby problem rozpoznawalności i wizerunku osób związanych z WMK.
w tej sytuacji jaka była dziś osoby nie z Masy były postrzegane jako osoby z Masy, które nie robiły tego co do nich należy...
 
może warto pomyśleć o tym w przyszłości