Autor Wątek: Zabezpieczenie roweru.  (Przeczytany 137263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barthezz

  • Gość
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Sie 2010, 23:38:48 »
ja chwilowo z braku miejsca trzymam rower na klatce przypiety do rurki od pionu gazowego. ciekawe czy jakis chetny na niego bedzie :)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Sie 2010, 18:59:45 »
a co myślicie o tych łańcuchach?

http://allegro.pl/item1179339080_nowy_lancuch_kryptonite_keeper_1010_potezny.html
http://allegro.pl/item1178086385_zabezpieczenie_lancuch_z_klodka_axa_clinch100.html

jeśli gdzieś zostawiam rower bez opieki to zazwyczaj tylko na kilka chwil - kiedy jadę odebrać jakieś kwity czy coś w ten deseń. w pracy mam go cały czas na oku, w domciu też bezpieczny jest (żaden korytarzyk czy tam balkon).

do u-locków jakoś się nie mogę przekonać...
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Sie 2010, 07:34:23 »
a co myślicie o tych łańcuchach?
łańcuch jak łańcuch... jak wiele takich...
co pozytywnego w nich to kłódki. Ich konstrukcja utrudnia przecięcie w "ruchomym elemencie" a wiadomo... "łańcuch jest tak słaby jak jego najsłabsze ogniwo"

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Sie 2010, 12:29:54 »
Czyli wychodzi że łańcuchy lepsze niż ulocki ? :)
Komu w drogę temu rower.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Sie 2010, 12:54:37 »
Czyli wychodzi że łańcuchy lepsze niż ulocki ? :)
a z czego wychodzi...?
łańcuch jak łańcuch... (z założenia gorszy niż ulock ;) )

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Sie 2010, 16:30:00 »
Czyli wychodzi że łańcuchy lepsze niż ulocki ? :)

U-lock to po prostu gruby drut, odpowiednio zahartowany i ważący ok 2kg.

Łańcuch to... łańcuch. Cięższy (OIDP 3kg to norma), droższy i znacznie mniej praktyczny w transporcie (chyba, że ktoś lubi fetysz w postaci wożenia tego złomu jako pasek - ja nie lubię). A przy zapinaniu wcześniej czy później porysujesz ramę przy przeciąganiu łańcucha przez ramę, koła, czy inne zakamarki.

Ale za to łatwiej łańcuchem zapiąć rower (koła i ramę naraz) bo jest dużo dłuższy niż U. Nie będzie tez problemem zapiąć rower do drzewa, czy grubszej latarni, co w U często jest już niemożliwe.

Co do trwałości, to dobry łańcuch może być równie trudny do przecięcia co U. Ale zazwyczaj nie jest. Nie dlatego, że robią je z gorszej stali, bo w dobrym łańcuchu stal jest podobna co w dobrym U, jeżeli nie taka sama. To dlatego, że zazwyczaj ogniwo łańcucha nie ma średnicy "druta" 14mm (jak w U), tylko mniej. A każde mniej ułatwia złodziejowi pracę przy ciąciu. No i (jak to napisał Pimpf) łańcuch ma więcej słabych punktów niż U - wystarczy jedno źle zahartowane lub zgrzane ogniwo i całość będzie słaba. A jak nie to słabym punktem może być kłódka lub zamek w niej. Albo nieco "wyrobione" ogniwa końcowe, za które tą kłódkę codziennie zapinasz.

Dla porównania - w U masz tylko kawał pręta, którego ciężko spieprzyć przy hartowaniu, i zamek - taki sam jak w kłódkach do łańcuchów. Prostsza konstrukcja, trudniej coś spieprzyć w produkcji ;-)

Dlatego mnie łańcuchy nie przekonują, ale co kto lubi. Ostatecznie złe nie są i wiele osób z nich korzysta i jest zadowolonych.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Sie 2010, 09:24:19 »
Łańcuch to... łańcuch. Cięższy (OIDP 3kg to norma), droższy i znacznie mniej praktyczny w transporcie (chyba, że ktoś lubi fetysz w postaci wożenia tego złomu jako pasek - ja nie lubię)

ha! to jest super pomysł. zastanawiałem się jak wozić łańcuch i obleczenie się nim w pasie do głowy mi nie przyszło. swoją drogą jakbym se przytroczył te trzy dodatkowe kilogramy to może w końcu mój BMI przekroczyłby 18,5 i zmieściłbym się w normie ;)
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Sie 2010, 13:08:06 »
ha! to jest super pomysł. zastanawiałem się jak wozić łańcuch i obleczenie się nim w pasie do głowy mi nie przyszło. swoją drogą jakbym se przytroczył te trzy

Nie życzę Ci tego, ale jak się kiedyś wyrypiesz to możesz pożałować że coś Ci nerki albo inne delikatne narządy obiło...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Sie 2010, 15:15:02 »
Łańcuch to... łańcuch. Cięższy (OIDP 3kg to norma), droższy i znacznie mniej praktyczny w transporcie (chyba, że ktoś lubi fetysz w postaci wożenia tego złomu jako pasek - ja nie lubię)

ha! to jest super pomysł.

Ja tak nie uważam. Raz założyłem - nie wygodnie, pas uciska, włosy wyrywa, ciąży... ale co kto lubi. Są tacy, co jeżdżą tak na co dzień i uważają, że to najlepszy sposób na wożenie zabezpieczenia.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Lis 2010, 12:39:46 »
Oto jak powinno się zabezpieczać rower


Komu w drogę temu rower.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Lis 2010, 13:01:33 »
Raffi - w łańcuch niekoniecznie musimy ubierać siebie. Skoro ostatecznie i tak to rower będzie go dźwigał, to po co jeszcze siebie dociążać? Owinąć na ramie, położyć na bagażniku, włożyć do koszyka. Ta~dam :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Lis 2010, 13:35:01 »
Raffi - w łańcuch niekoniecznie musimy ubierać siebie.

Fakt. A jednak większość ludzi tak właśnie wozi łańcuchy. Albo więc ma to jednak jakiś walor użytkowy, albo ci ludzie z własnej głupoty utrudniają sobie życie dla lansu.

Zawsze byłem przekonany o tym, że chodziło o walor użytkowy. Ale oczywiście mogę się mylić.

Skoro ostatecznie i tak to rower będzie go dźwigał, to po co jeszcze siebie dociążać? Owinąć na ramie, położyć na bagażniku, włożyć do koszyka. Ta~dam :)

Owinięcie na ramie to bombowy sposób na pozbycie się lakieru. Osobiście nie dbam o wygląd jednośladu (choć są tacy co dbają), ale o to by nie rdzewiał już owszem. I nie na każdej ramie dasz radę to owinąć. W moim rowerze nie dała byś rady :P

Położyć na bagażniku można - tylko, że spadnie. Chyba, że owinąć wokoło bagażnika. Ale wtedy masz te same problemy co z owijaniem wokoło ramy. Plus przeszkadzający tylny błotnik.

Można włożyć do koszyka. To pewnie najlepszy sposób jest ze wszystkich i faktycznie działa. O ile ma się koszyk.

Można też włożyć do sakwy. Ale to już kiepski pomysł. Wiem, bo próbowałem. To cholerstwo zawsze spadnie na sam dół i tak się ułoży by najbardziej przeszkadzać. Po drodze uszkodzi, porysuje i zniszczy wszystkie co bardziej delikatne przedmioty w sakwie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Lis 2010, 21:08:43 »
  • 3 kg w jednej sakwie trochę przeciążą rower. nie jest to najwygodniejsze...
  • owijanie na ramie szybko spowoduje otarcia lakieru i potem już coraz nieładnie;)
  • koszyk wydaje się fajnym rozwiązaniem ale płacę browara za każdego rowerzystę z koszykiem co wozi jednocześnie wysokiej (ciężkiej) klasy łańcuch.
pozostaje więc opasanie (się). nie jest to najwygodniejsze ale już wolałbym na sobie niż w sakwie czy przyczepiac do swoich rowerów koszyki ;)


mplonski

  • Gość
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Lis 2010, 21:13:50 »
owinięcie łańcucha wokół pasa ma pewien plus - jest zdecydowanie najszybsze, wystarczy zejść z roweru i od razu zdjąć łańcuch i przypiąć rower, w pozostałych przypadkach dochodzą dodatkowe czynności zabierające trochę czasu. sekundy, ale zawsze.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Lis 2010, 08:51:47 »
Po za tym taki łatwo dostępny łańcuch jest podobno niezłym argumentem negocjacyjnym. Tak słyszałem.