Autor Wątek: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)  (Przeczytany 338287 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #855 dnia: 23 Lip 2013, 12:02:52 »
Znalezione dzisiaj w gminie Chylice Kolonia. To wreszcie czym jest to po lewej?

Zresztą w sumie mnie to mało dziwi. 719 to w ogóle jakiś cyrk, jeśli chodzi o rowery...
« Ostatnia zmiana: 23 Lip 2013, 12:06:29 wysłana przez biały »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #856 dnia: 23 Lip 2013, 12:14:34 »
Myślałam, że chodzi o budkę dla Stopmena zamiast bezpiecznego przejścia...
PS znam dwa przypadki osób połamanych przez barierki - jedna z połamaną ręką (barierki przy szkole takie jak tu), druga z połamanym kręgosłupem (barierki przy przystanku bez przejścia naziemnego).

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #857 dnia: 24 Lip 2013, 02:13:55 »
Nie chodzi ani o budkę stopmena, ani barierki, ani nawet brak możliwości legalnego wjazdu na kostkę po lewej stronie. Chodzi o C-16 i C-13 jeden pod drugim. Te znaki - razem - nie informują o drodze dla pieszych i rowerów (znak C-13/16), ale drogę dla rowerów, na której zakazano ruchu rowerów. Inaczej mówiąc: z kostkotworu wyeliminowano jakikolwiek ruch, pieszych zrzucono na pobocza drogi, a 719-ka w stronę Żyrardowa jest legalnie nieprzejezdna dla rowerzystów ze względu na B-9 po prawej i brak alternatywy.  aradoksalnie w stronę Warszawy nie ma B-9. Władze tej miejscowości znają C-13/16 (widać go wielokrotnie dalej), więc nie wiem, co chcieli powiedzieć przez postawienie C-16 i C-13.

Dodam, że trochę dalej, w Jaktorowie (nie widać na Google Street View, bo podczas robienia zdjęć były roboty na drodze) jest B-9 po prawej i idealnie równolegle do niego kończący ciąg pieszo-rowerowy C-13a po lewej.

edit: C-9 -> B-9; nie wiem, skąd mi się "C" wzięło; chyba z rozpędu...
« Ostatnia zmiana: 24 Lip 2013, 10:36:23 wysłana przez biały »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #858 dnia: 24 Lip 2013, 09:29:22 »
Nie chodzi ani o budkę stopmena, ani barierki, ani nawet brak możliwości legalnego wjazdu na kostkę po lewej stronie. Chodzi o C-16 i C-13 jeden pod drugim. Te znaki - razem - nie informują o drodze dla pieszych i rowerów (znak C-13/16), ale drogę dla rowerów, na której zakazano ruchu rowerów. Inaczej mówiąc: z kostkotworu wyeliminowano jakikolwiek ruch, pieszych zrzucono na pobocza drogi, a 719-ka w stronę Żyrardowa jest legalnie nieprzejezdna dla rowerzystów ze względu na C-9 po prawej i brak alternatywy. 

Piesi mogą chodzić po DDR, gdy nie ma chodnika, więc ich nie wyeliminowano. Choć faktycznie dziwna kombinacja znaków i w dodatku umieszczona w skrajni DDR i na niewłaściwej wysokości, a więc niezgodnie z rozporządzeniem.


Paradoksalnie w stronę Warszawy nie ma C-9.

B-9. I nie jest to paradoks, tylko kolejny projektant z Czerwoną Książeczką zamiast mózgu.

W CzeKa jest napisane, że jak DDR nie widać z jezdni, jak jest po lewej, albo ogólnie tak, że rowerzysta może nie wiedzieć, by powinien na nią wjechać, to należy obstawić jezdnię zakazami. I wszyscy bez mózgu zamiast zrobić wjazdy i zjazdy z DDR, by można było na nią wjechać i by rowerzysta faktycznie miał jak i chciał to zrobić, stawiają te znaki bez pomyślunku, bo tak mówi biblia drogowca i może dzięki temu problem sam się rozwiąże.

W drugą stronę zakazów nie ma, bo DDR jest po prawej i jest "dobrze widoczna". Ot i cała tajemnica.


Władze tej miejscowości znają C-13/16 (widać go wielokrotnie dalej), więc nie wiem, co chcieli powiedzieć przez postawienie C-16 i C-13.

Tego nikt nie wie, podejrzewam (to tylko zgadywanie), że po prostu mieli luźne C13 i C-16 na stanie, a nie mieli C13-C16. I postawili jak leci, bo to przecież prawie to samo ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #859 dnia: 24 Lip 2013, 10:47:17 »
Piesi mogą chodzić po DDR, gdy nie ma chodnika, więc ich nie wyeliminowano.
Chodnik jest po prawej stronie drogi.

Choć faktycznie dziwna kombinacja znaków i w dodatku umieszczona w skrajni DDR i na niewłaściwej wysokości, a więc niezgodnie z rozporządzeniem.
I za latarnią ;).

B-9. I nie jest to paradoks, tylko kolejny projektant z Czerwoną Książeczką zamiast mózgu.
Tak, B-9. Chyba z rozpędu pacnąłem "C". Już poprawione.

W CzeKa jest napisane, że jak DDR nie widać z jezdni, jak jest po lewej, albo ogólnie tak, że rowerzysta może nie wiedzieć, by powinien na nią wjechać, to należy obstawić jezdnię zakazami. I wszyscy bez mózgu zamiast zrobić wjazdy i zjazdy z DDR, by można było na nią wjechać i by rowerzysta faktycznie miał jak i chciał to zrobić, stawiają te znaki bez pomyślunku, bo tak mówi biblia drogowca i może dzięki temu problem sam się rozwiąże.

W drugą stronę zakazów nie ma, bo DDR jest po prawej i jest "dobrze widoczna". Ot i cała tajemnica.
Akurat z przeciwnej strony wjazd jest jeszcze do przeżycia. Gorzej z widocznością znaku, który radośnie ukrywa się za drzewem i innymi znakami. A znam przypadki, gdy jest explicite pacnięty B-9 nawet, gdy śmieszka jest po prawej.


Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #861 dnia: 07 Sie 2013, 15:05:10 »

Przepraszam, ale ciśnie mi się na klawiaturę nick jednego z naszych kochanych moderatorów ;)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #862 dnia: 07 Sie 2013, 15:17:02 »
Przepraszam, ale ciśnie mi się na klawiaturę nick jednego jednej z naszych kochanych moderatorów moderatorek ;)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

tomus1973

  • Gość
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #863 dnia: 07 Sie 2013, 18:11:36 »
Mają miejsce na SPD-y?

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #864 dnia: 07 Sie 2013, 23:40:58 »
Z serii "radosna twórczość urzędników" (interpunkcja oryginalna):
Cytat: ZDM, podpisane przez mgr-a inż-a Mirosława Kazubka
Jest to, przedept powstały w wyniku niezgodnego z przepisami wykorzystywania terenu zieleni przez okolicznych mieszkańców

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #865 dnia: 08 Sie 2013, 00:38:33 »
Przepraszam, ale ciśnie mi się na klawiaturę nick jednego jednej z naszych kochanych moderatorów moderatorek ;)
Nie chciałem być aż tak dosłowny ;)

Mają miejsce na SPD-y?
Wygląda mi to na fotoshopa, więc raczej żadnych bloków do tego przykręcić się nie da. Prawdę mówiąc - nie wiem.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #866 dnia: 23 Sie 2013, 02:05:57 »
Pewnie będę się smażyć w piekle za śmianie się z cudzej szkody... Czy ktoś z Was zechce mi towarzyszyć? ;D

"O co chodzi, to tylko zużyta opona"? Polecam zbliżenie:

Na deser - oryginalny tekst:
http://www.reddit.com/r/bicycling/comments/1k53w7/so_i_destroyed_my_gatorskins_in_one_week_can_you/

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #867 dnia: 23 Sie 2013, 09:41:18 »
Cytuj
Okay, so this might be crazy... But that looks like the inside of your tire. Is there any chance you might have accidentally mounted it inside out?

Cytuj
Shit. Yes, that's exactly what I did.

Teraz to dopiero ROTFL! ;D

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #868 dnia: 23 Sie 2013, 14:31:51 »
Pewnie będę się smażyć w piekle za śmianie się z cudzej szkody... Czy ktoś z Was zechce mi towarzyszyć? ;D

Z takim futerkiem to pewnie zimówka :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2013, 21:28:46 wysłana przez Savil »