Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

Umycie napędu

<< < (2/5) > >>

jolajola1:
hola! hola!
ja nie chciałam umyć całego roweru na błysk, tylko usunąć pozimowy syf z napędu, zestalone smary, to coś czarne brudzące i zgrzytający piach
wczoraj zrobiłam większość, ale wciąć mam ochotę wsadzić rower do kamiennej wanny w pralni i użyć wrzątku

mk1111:
Jola przecież nikt ci nie broni umyć tylko kawałka.

mp0011:
Odradzam myjkę, chyba że chcesz wszystkie niepożądane syfy wcisnąć jeszcze głębiej, skąd bez rozbierania całego roweru ich nie usuniesz...

Łańcuch najlepiej rozkuć i wyprać w miseczce z benzyną ekstrakcyjną. Wsadzasz, zostawiasz na kilka-kilkanaście minut, trochę go pomiędl i wytrzyj szmatką. Powinien być jak nówka-sztuka.

Benzyną na szmatce także możesz usunąć nagromadzony stary smar z tarcz i zębatek, o ile nie chcesz ich ściągać. Benzynę taką kupisz Tesco i innych marketach czy na stacjach. Koszt jakieś 5-8pln za butelkę, która starczy na kilkanaście myć.

A koszt w serwisie to od 20 do 50, zależy gdzie trafisz. Wg. mnie - nie warto...

MarioG:
jak wyżej, myjnie odradzam jeżeli chodzi o napęd, używam tylko ostatniego programu (płukanie, lub woda 'zdemineralizowana' cokolwiek by to mialo byc :P ) do splukania blota z ramy, szprych, obręczy, piasty, support, kasetę omijam jak się da, zeby bezpośrednio strumien nie bił bo jak napisał mp0011 tylko wbijesz wszystko w srodek...
łancuch zdejmi i umyj jak napisano, albo kup sobie gadzet do mycia lancucha :) do kasety szczotka wąska, ale chlapie jak krecisz, albo sznurówką :P :P :P piasty jezeli masz nieuszczelnione to wiekszy problem bo bedzie tam kupa blota i syfu miejskiego, support tez zmyjesz szczotka,sznurówką, ciężko sie dostac pod blaty, ale dasz rade :)

Raffi:
Dziękuję za głosy poparcia w temacie niemycia roweru (zwłaszcza napędu) wysokim ciśnieniem. To naprawdę NIE jest dobry pomysł by to robić.

Pokazujecie też, że zamiast napinać się na zwymyslanie kogoś jak mk, można jednak kulturalnie odpowiedzieć trzymając się tematu dyskusji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej