Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Skrzyżowanie Nowozabielska-Kadetów

(1/1)

robertrobert1:
Kilka ładnych tygodni trwał szeroko rozumiany remont skrzyżowania ulicy Kadetów z ulicą Nowozabielska w Wawrze. Według mojej oceny to prace polegały na przywróceniu stanu wyjściowego gdyż gmina Wawer nie raczyła ani wybudować chodnika do osiedlowego centrum handlowego ani wyznaczyć przejścia dla pieszych.


Jednym słowem aby dostać się do centrum handlowego trzeba mieć samochód. Powstało za to połączenie Drogi Dla Rowerów i przejazd rowerowy przez ulicę Nowozabielską. Niestety ale połączenie drogi rowerowej jest w rejonie skrzyżowania w bezpośrednim sąsiedztwie słupa energetycznego z licznymi wystającymi elementami konstrukcyjnymi.


W tym miejscu Droga Dla Rowerów powinna być poszerzona aby nie dochodziło do bezpośredniego wpadania rowerzystów na siebie podczas zmiany kierunku jazdy.


Oznakowanie poziome przejazdu rowerowego jest niewłaściwe gdyż jest wyznaczone bezpośrednio na przejeździe a nie bezpośrednio przed.


Zapomniano także o zmianie oznakowania pionowego

a także o przesunięciu oznakowania pionowego przed przejazd dla rowerów.


Bubel, bubel, bubel!!! Dodam iż skrzyżowanie jest w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej.Tylko kierowcy się cieszą gdyż skrzyżowanie stało się wyrażnie szersze i szybsze a przez to niebezpieczniejsze.

oelka:
Kadetów z racji użytkowania przez transport publiczny podlega ZDM-owi. Dlatego Wawer nie wymaluje tam przejścia dla pieszych.
A uzgodnienia zapewne przerosły urzędników dzielnicy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej