Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Rowery w Straży miejskiej.

<< < (5/5)

Raffi:

--- Cytat: mk1111 w 23 Sty 2015, 21:12:13 ---Ilostan w poszczególnych jednostkach wynika zapewne z jakichś wewnętrznych przepisów. Po kiego niby jedna sztuka w "R"-ce.
--- Koniec cytatu ---

Po to by można było zrobić po cichu zwiad? Rower i policjanta po cywilu jednak trudniej dostrzec, usłyszeć i rozpoznać niż radiowóz, nawet cywilny. W dodatku (o czym świadczą Twoje słowa) wiele osób nie spodziewa się, że pacjencik na rowerze może być gliną realizującym zatrzymanie :P



--- Cytat: mk1111 w 23 Sty 2015, 21:12:13 ---Zaopatrzenie ma 6 bo zapewne nigdzie ich nie przekazali i formalnie mają je na stanie.
--- Koniec cytatu ---

Zaopatrzenie to może mieć sens. Wbrew pozorom ten dział nie zaopatrza tylko w wielkie rzeczy do których trzeba ciągnąć Transita na miasto, by je przywieźć. Rowerem taniej i szybciej, a gdy potrzeba coś małego na cito, to wręcz lepiej rowerem po to pojechać.


Choć oczywiście mogę się mylić i może być tak jak piszesz, że dostali wszyscy z rozdzielnika po równo, a teraz się kurzy po magazynach i kanciapach :P

oelka:
Te rowery mogą mieć jeszcze jedną funkcję. Każdy policjant ma przecież być (przynajmniej w teorii) sprawny fizycznie, co od czasu do czasu jest kontrolowane testami. Wobec tego jestem w stanie wyobrazić sobie rower w trenażerze na sali gimnastycznej i pana aspiranta tracącego na nim mięsień piwny ;)

zielona:
Widziałam dwa tygodnie temu na Górczewskiej. Calkiem sprawnie jechali

łowca:
Na Masie Powstańczej była SM-ekipa na rowerach. Chyba nawet cały dystans przejechali.

jolajola1:
Na Powstańczej to były dwie ekipy! W dodatku obie płcie :-P
I owszem, cała czwórka przejechała calutki dystans.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej