Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

Kto porusza się po naszych drogach

(1/3) > >>

Hipek99:
Proponuję obejrzeć to i resztę serii. Im dłużej oglądam tym bardziej mnie to przeraża.

I coraz poważniej myślę o kupieniu rejestratora: i dla roweru, i do samochodu.

Gregorius:
A ja coraz bardziej nabieram przekonania, że miejsce roweru nie jest na jezdni
razem z samochodami.
A jak do tego dojdą świeżo upieczeni motocykliści do 125 ccm to dopiero
będzie wesoło.

Hipek99:
Idąc Twoim tokiem myślenia, to całkowite wyeliminowanie wypadków rowerowych gwarantuje delegalizacja rowerów.

Miejsce rowerów jest na jezdni, razem z samochodami. Problem w tym, że miejsce bardzo wielu ludzi nie jest na fotelu kierowcy, a, co najwyżej, na siedzeniu pasażera. I jeszcze większy problem w tym, że ludzie, którzy mogliby stworzyć prawo zabierające prawo jazdy nieodpowiedzialnym ludziom, nigdy tego nie zrobią, bo raz, że narażą się wyborcom, a dwa, że wielokrotnie (patrz: Jacek "w sześć godzin do Brukseli" Kurski) sami obcięliby sobie uprawnienia.

jerzy1234:
To teraz i z domu lepiej nie wychodzić ,bo i na chodnikach można ciekawe kawałki nagrać . A na ścieżkach  bezpieczniej?   2 maja  byłem świadkiem na Odrowąża i bardzo słabą kamerą nagrałem, przez to na ścieżki z trwogą  wjeżdżam jak muszę. Wiem ,wiem napiszecie że skutki są mniejsze i mniej zdarzeń. Niestety mniej zdarzeń ,bo nie każdy zgłasza takie rzeczy i nie ma czym, się chwalić . Ja miałem na ścieżce już parę kolizji i nawet jedną pamiętałem przez miesiąc. Wystarczy nie szarżować i nie zawłaszczać jezdni czy ścieżki jak swoją i tylko swoją własność  . Wiele jeszcze rad można przy takiej okazji przytoczyć , ale najważniejsze to jest,. że kultury nie nauczy na wykładach.

Hipek99:

--- Cytat: jerzy1234 w 12 Maj 2014, 20:11:46 ---Wiem ,wiem napiszecie że skutki są mniejsze i mniej zdarzeń.

--- Koniec cytatu ---
Mniej zdarzeń na DDR? Nie przesadzaj. Tam aż roi się od prób zabójstwa, czy to na przejazdach rowerowych, czy to kolizji z innymi "rowerzystami".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej