Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Program rozwoju tras rowerowych Warszawy do 2020 r.

(1/11) > >>

kaczor1:
Olek z formu ZM napisał:

Tytuł: Program rozwoju tras rowerowych Warszawy do 2020 r

--- Cytuj ---Czytać, konsultować:

http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/nowe-trasy-rowerowe-dla-warszawy

Cytuj:

--- Cytuj ---Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Programu rozwoju tras rowerowych Warszawy do 2020 roku.

Celem programu jest stworzenie spójnego systemu tras rowerowych. Na zlecenie m.st. Warszawy, firma TransEko przygotowała wersję roboczą, którą przedstawiamy do konsultacji. Zawiera ona propozycję docelowej sieci tras rowerowych, która umożliwi dojazd do Śródmieścia ze wszystkich dzielnic. Projekt zakłada również wytyczenie korytarzy rowerowych, czyli szlaków rowerowych łączących obszary o różnych funkcjach i usytuowanych w odległych punktach w skali miasta. Taka długodystansowa trasa, biegnąca wzdłuż różnych ulic, umożliwi rowerzystom przejazdy między dzielnicami, m.in. w drodze do pracy, szkoły, na uczelnię.

Wiele fragmentów tych tras istnieje już dziś, nie są one jednak powiązane w zwartą sieć i często zawierają niewygodne dla rowerzystów rozwiązania.

Projekt ten znajduje się w załączniku poniżej.

Opracowanie składa się z dwóch części:

- inwentaryzacji proponowanych korytarzy rowerowych ? długość istniejących tras w danym korytarzu, potrzeby inwestycyjne i stan realizacji bieżących prac;

- analizy szczegółowej zaproponowanych tras ? wytyczne dla projektantów, odniesienia do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, stosunki własnościowe, bezpieczeństwo (sygnalizacja).

Celem konsultacji społecznych jest zebranie uwag do listy proponowanych korytarzy rowerowych oraz weryfikacja przedstawionych rozwiązań.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Przyjdź do Punktu Konsultacyjnego, podziel się swoimi opiniami:

- 8 listopada (piątek), między 17:00 a 20:00 - Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

- 13 listopada (środa), między 17:00 a 20:00 - Klubokawiarnia Kicia Kocia, ul. Garibaldiego 5A (Grochów)

- 21 listopada (czwartek), między 17:00 a 20:00 - Urząd Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197

Już teraz zapraszamy również na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w ostatnim tygodniu listopada! O dokładnym terminie i miejscu poinformujemy na tej stronie oraz profilach miejskich na Facebooku.

Konsultacje społeczne trwają do 30 listopada 2013 r.
--- Koniec cytatu ---

--- Koniec cytatu ---

Raffi:
Warto by każdy poszedł na spotkanie w swojej okolicy (albo popytał dzielnicowego koordynatora czemu w okolicy takiego spotkania nie ma). To rzadka okazja by mieć wpływ na to, co powstanie - kto nie skorzysta, ten zapewne sporo straci :P

kaczor1:
Ja postaram się być jeśli czas pozwoli, choćby dlatego, że chcę zobaczyć jak takie spotkanie przebiega - do tej pory w takich konsultacjach nie miałem okazji uczestniczyć.
 
Pobieżnie czytając opracowanie zauważyłem też, że znalazły się w nim niektóre z postulatów zawartych w moich pismach z lat ubiegłych i choć wtedy czytałem w odpowiedzi w stylu nie bo nie, niema kasy itd... to jednak nie trafiały one w zupełną próżnię - choć zdaje sobie oczywiście sprawę, że do realizacji to jeszcze bardzo długa droga.

GFM:
O! widzę drugi wątek na ten sam temat.
@Raffi: wypowiedziałeś się na obydwu wątkach, jesteś adminem.
Możesz je połączyć?

Raffi:

--- Cytat: GFM w 30 Paź 2013, 14:18:37 ---O! widzę drugi wątek na ten sam temat.
@Raffi: wypowiedziałeś się na obydwu wątkach, jesteś adminem.
Możesz je połączyć?
--- Koniec cytatu ---

Nie mogę.

Jeden wątek jest na forum niedostępnym dla ludzi spoza organizacji, drugi tutaj. Połączenie ich albo sprawi, że na zewnątrz wyjdzie wątek wewnętrzny (a ktoś go jednak umieścił na forum zamkniętym z jakiegoś powodu - nie wiem z jakiego, ale zgaduję, że jakiś powód miał), albo sprawi że wątek widoczny dla wszystkich "zniknie" w części dla grona organizacyjnego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej