Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

DDR wzdłuż ulicy Korkowa ,Wspólna

<< < (2/3) > >>

kiniutrajdek:
Było by połączenie rowerowe Wesołej z Marysinem,uporządkowano by na tym szlaku ruch , na ul.Korkowej szerokość jezdni ma 9,5 m a w obszarze Azylu jest 4,30 więc nie jest tam tak ciasno  na pewno by przybyło rowerzystów Całorocznych i ułatwiło wszystkim Życie

kultowy:
akurat do Wesołej z Marysina dużo wygodniej i przyjemniej jest jechać przez las i dalej ulicami Warszawską i Mickiewicza - ruchu tu nie ma praktycznie żadnego.

co do Korkowej to ja jestem za tym, żeby zostało jak jest - ulica szeroka, mimo sporego ruchu bezpieczna (samochody nie muszą wyprzedzać o włos). przeniesienie ruchu na pas pieszo rowerowy to byłaby porażka, a obawiam się, że takie rozwiązanie byłoby dla włodarzy najprostsze; o przebudowie ulicy nie ma mowy, bo większy remont (z frezowaniem i uporządkowaniem krawężników) przeprowadzany był stosunkowo niedawno.

kiniutrajdek:
Pod warunkiem że jest ciepło nie leżą zwalone konary drzew  i nie ma śniegu ale to inna bajka

Raffi:

--- Cytat: kiniutrajdek w 03 Gru 2014, 21:48:49 ---Było by połączenie rowerowe Wesołej z Marysinem,uporządkowano by na tym szlaku ruch , na ul.Korkowej szerokość jezdni ma 9,5 m a w obszarze Azylu jest 4,30 więc nie jest tam tak ciasno
--- Koniec cytatu ---

Minimum to 4,5m. Ale te 20cm pewnie da się jakoś znaleźć. Tylko po prostu będzie drożej, bo już nie sama farba i organizacja ruchu, ale projekt budowlany i przenoszenie krawężników, odwodnienia itp.

kiniutrajdek:
Ale i tak najtrudniejszy odcinek to od ronda wspólna/jagiellońska,/korkowa tu rowerzysta bez doświadczenia może przypłacić życiem ,nie pierwszy raz w ostatniej chwili uciekałem z jezdni żeby nie być staranowany mam dużo nagrań wideo z tego odcinka ,o zgrozo dla czego tacy ludzie jeżdżą po ulicach ? ,ciekawe jak by się czuli jak by musieli uciekać z chodnika będąc pieszymi ? najgorzej jest poza godzinami szczytu ,jest to odcinek drogi gdzie prędkość jest podniesiona do 60 km/h ale mało kto jeździ z taką prędkością zazwyczaj większość jeździ dużo ale to dużo szybciej ,trafiają się tacy którzy potrafią wyprzedzać na przysłowiową gazetę z zawrotną prędkością ,serce ma się pod gardłem ,adrenalina rośnie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej