Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Aglomeracja Warszawska

Logika urzędników w powiecie wołomińskim

<< < (2/2)

oelka:

--- Cytat: mietek w 17 Sty 2013, 18:51:00 ---Nawierzchnia z kostki betonowej jest rozbieralna, co upraszcza podłączenie mediów do budynków. Materiał ten w latach budowy drogi było istotnie tańszym materiałem od masy bitumicznej.
--- Koniec cytatu ---
Niech przedstawią konkretną kalkulację, włącznie z kosztami robocizny.

Krzysztof

wit:
O ile wiem, istnieją bardzo konkretne wyliczenia, z których jasno wynika, że ścieżka z kostki jest droższa.

oelka:
Oczywiście, ale jeśli urzędnik twierdzi, że wybrukowany kostką chodnik jest tańszy, to niech udowodni swoją tezę.
To jest tak samo jak z nieodśnieżaniem dróg rowerowych, bo nikt z nich nie korzysta. Z tym, że jak przyjdzie do podania konkretnych danych do co wykorzystania infrastruktury rowerowej to zarządcy dróg takich informacji nie posiadają.
Chodzi o to, aby urzędnik trochę się napocił nad napisaniem odpowiedzi. Wówczas może przestanie pisać bzdury i wpadać w samozadowolenie.

Krzysztof

Raffi:

--- Cytat: oelka w 22 Sty 2013, 10:45:00 ---To jest tak samo jak z nieodśnieżaniem dróg rowerowych, bo nikt z nich nie korzysta. Z tym, że jak przyjdzie do podania konkretnych danych do co wykorzystania infrastruktury rowerowej to zarządcy dróg takich informacji nie posiadają.
--- Koniec cytatu ---

Czasem już posiadają. Choć i taką informację da się podważyć - bo jak urzędnikowi wyjdzie, że rowerzystów zimą jest mniej, to też pytanie brzmi: A czy nie jest ich mniej dlatego, że droga rowerowa jest nieodśnieżona i nie da się jechać? Bo w części przypadków niestety tak jest.

Kenneth:
Pozwolę sobie dodać - odśniezona to jeszcze nie znaczy, że na chodniku/DDR jest 10 cm śniegu a nie 30...
U mnie pod domem zrobili śmieszynkę, po której zawsze będą chodzili i chodzą piesi. Brak zonaczeń, brak przejazdów, po prostu DDR "na odwal się". Obecnie po ostatnich opadach - ledwo da się po tym iść, a aby przejechać to chyba tylko czymś co ma 2.5" opony.
A i tak jest lepiej, bo za kadencji poprzedniego burmistrza, chodniki w tej części miasta nie były w ogóle odśnieżane. Bo i po co?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej