Sprawy organizacyjne > Sugestie i uwagi dotyczące działania forum i strony.

Fora dzielnicowe

(1/3) > >>

Maćkofff:
Proponuję, żeby nie było takiego masakrycznego podziału na podfora dzielnic a uświadomienie użyrkowników aby tematy były zakładane z przedrostiem [Dzielnica] - np. "[Bielany] B+R Młociny"

Drex:
Zastanawiam się jak ograniczyć liczbę działów, jednak podział raczej zostanie. Rozważamy możliwość tworzenia w przyszłości for grup lokalnych. W każdym dziale dzielnicy taka grupa lokalna miałaby swoje pod-forum "organizacyjne" ukryte przed innymi użytkownikami.

Poza tym nazwy działu z przedrostkiem dzielnicy sprawdza się jedynie w przypadku "zaawansowanych" użytkowników internetu, którzy zastosują się do tego, jednak większość tego nie zrobi- wiem z doświadczenia że 7-8 na 10 użytkowników może nie zwracać na to uwagi. Jesli będzie inaczej- to zmienimy.

Raffi:
Na razie zmniejszyłem nieco liczbę podfor dzielnicowych - dzieląc warszawę geograficznie na regiony po kilka dzielnic. Myślę, że jest to w miarę czytelne, a pozwoliło zmniejszyć liczbę for o 3 na poczekaniu. Może jednak faktycznie na początek wystarczy to, co pisze Mackofff.

Niniejszym jestem za tym, by fora tworzyć nie życzeniowo, a wg realnych potrzeb. jeżeli będzie dużo tematów z dzielnic, na tyle dużo, że nie zmieszczą się w dziale danego regionu Warszawy, to oczywiście można dodawać kolejne. A na początek może faktycznie jedna Warszawa+okolice, a drugi Polska+Świat?

Bo teraz samo przewijanie się przez 3,5 ekranu działów utrudnia.

Drex:
Na "przewijanie" ekranów zwraca uwagę nieliczna grupa osób. Według mnie jak ktoś chce, to znajdzie to czego szuka, nawet jeśli "ekranów będzie" 5 albo i 7. Obecne przeglądarki nie zmuszają do przewijania za pomocą kursora, tylko kółka myszki- co ułatwia przewinięcie tych ekranów.

Raffi:
Poziomke tez sobie kazdy zrobi, jak zechce. A jednak z tych co chcą mało kto je buduje.

Analogicznie jest z forum. To, że się da nie znaczy z automatu, że to szukanie powinno się utrudniać. Pamiętaj, że osoby muszą chcieć tu przyjść z gazety.pl ;-) Sama zmiana linka tego nie załatwi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej