Autor Wątek: Akcesoria - okulary zabezpieczenie.  (Przeczytany 4159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Akcesoria - okulary zabezpieczenie.
« dnia: 12 Maj 2011, 20:33:33 »
Witam Was
 
  Poszukuję jakiś okularów do max 100 zł choć oczywiście czym niżej tym lepiej :)
  Ogółem zależy żeby nie były jakoś "kruche" Nie uczestniczę w jakiś   maratonach czy tym podobnych rzeczach. Zależy mi głownie na tym żeby   chroniły od pyłu i tak dalej oraz żeby słońce nie raziło po oczach.   Jakie różnice są w tych dodatkowych soczewkach? W domu posiadam U Locka i tak się zastanawiam co jeszcze dokupić i jak zamienić motylki na jakieś śrubki hmm tylko jakieś typowe mają tam być czy to bez większej różnicy ?
 
  Pozdrawiam

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Akcesoria - okulary zabezpieczenie.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2011, 21:10:13 »
chyba nie qmam... i tym ulockiem chcesz okulary na motylki przyczepiać do czegoś? o_O
a tak w temacie - ja mam okulary decathlonowe - 4 rodzaje wymiennych szkieł (białe, żółte, średniozaciemniające, bardzo zaciemniające) i jestem zadowolony. cena ok (chyba)80zł.
miałem tez te najtańsze z decathlonu ale pierwsze co zrobiłem to zgubiłem gumowe zauszniki (i nie tylko ja) więc niekoniecznie polecam

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria - okulary zabezpieczenie.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2011, 21:18:17 »
Oj może i pokręciłem. Ogółem poszukuję okularów właśnie zastanawiałem się nad tymi z decathlonu tylko czy one posiadają polaryzację może? A co do zabezpieczenia posiadam u locka i zastanawiam się co jeszcze dokupić tak żeby było bezpiecznie. Czego mam szukać żeby zamienić te motylki jakiejś konkretnej śruby czy jak bo tutaj to zgłupiałem trochę :)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria - okulary zabezpieczenie.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2011, 21:46:23 »
Już założyłem oddzielny wątek:
 
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1026.0
 
 ;) :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria - okulary zabezpieczenie.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2011, 22:04:04 »
Właśnie zauważyłem a co do okularów to przejadę się jutro do decathlonu  przymierzę zobaczę poczytam może się coś kupi kto wie :) więc dzięki za odpowiedź. A tamten temat będę śledził ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria - okulary zabezpieczenie.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2011, 06:21:22 »
czy one posiadają polaryzację

No cóż, warto się wgłębić w to co daje polaryzacja. W fotografii filtrów polaryzacyjnych używa się do wygaszania odbić od niemetalowych powierzchni (np wody, chmur) - to powoduje, że zdjęcia są ładniejsze.

Aby jednak filtr polaryzacyjny zadziałał, zawsze trzeba go odpowiednio ustawić względem padania promieni słonecznych. A że Słońce (i odbicia jego promieni) za każdym razem masz pod nieco innym kątem, to w zasadzie konieczna jest regulacja (obracanie filtra na obiektywie) w zasadzie do każdego zdjęcia.

W okularach filtr polaryzacyjny działa zapewne na tej samej zasadzie. A ponieważ okulary nie mają filtra, który dało by się regulować (obracać), to ta polaryzacja to w 50% chwyt marketingowy - wygasza bowiem odbicia tylko z jednego na stałe ustawionego kierunku. Co bywa użyteczne tylko w niektórych, ściśle określonych sytuacjach. A w pozostałych wcale.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)