Autor Wątek: Dojazd do Mostu Gdańskiego  (Przeczytany 4793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Dojazd do Mostu Gdańskiego
« dnia: 14 Lip 2014, 16:28:24 »
Cześć,

Dla koleżanki, która dopiero stawia (w zasadzie postawi) pierwsze rowerowe kroki w Warszawie poszukiwany spokojny dojazd z okolic C.H. Targówek do Mostu Gdańskiego.

Myślałem, żeby pociągnąć Głębocką, dookoła cmentarza i potem prosto Starzyńskiego, ale na przeszkodzie stanęło mi Rondo Żaba, a konkretnie tory przy nim, dla których nijak nie widzę innej niż jezdnia alternatywy.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lip 2014, 19:24:05 »
Jeśli pisząc "dookoła cmentarza" miałeś na myśli Św Wincentego, to nie polecałbym tego początkującej osobie. Chociaż na ścieżkach też są różne "fanty" do zebrania, to chyba lepiej: Głębocka, Kondratowicza, Chodecka, Matki Teresy, Odrowąża.

Żaba to porażka*. Większość rowerzystów wybiera przejazdy po przejściach dla pieszych, jechanie chodnikiem wzdłuż ul. Starzyńskiego i narażanie się na mandat.

Musi Gdańskim?

* ZDM twierdzi, że nie ma pieniędzy na zrobienie przejazdów przez Żabę chociaż pomiędzy jezdniami Św Wincentego postawili stację Veturilo - ot, logika urzędnika!
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lip 2014, 20:34:39 »
Nie no, chodziło mi o ten ciąg, który napisałeś. Większość po DDR i chodnikach.

Problem z Żabą jest taki, że nijak nie widzę szansy na przedostania się na drugą stronę torów kolejowych po przejściu. Tylko jezdnia...

Tak, musi Gdańskim, na razie i tak wyszło jej 20 km, przez Północny to 25 km, więc różnica jak na początek spora.

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lip 2014, 01:42:56 »
A dlaczego jezdnia jest z góry traktowana jako jakieś zło? Jak rowerzystka jest początkująca to tymbardziej odpowiedni moment, żeby nauczyć ją i przyzwyczaić do cywilizowanego sposobu poruszania się po asfalcie, zanim sama się przyzwyczai do różnych przejść dla pieszych, chodników czy innych schodów.

http://www.masa.waw.pl/index.php/aktualnosci/256-warszawska-akademia-rowerowa
https://www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lip 2014, 07:57:09 »
A kto powiedział że jezdnia to zło? Po prostu uważam, że jeśli dziewczyna (prawie) nie jeździła ...naście lat rowerem i (prawie) nigdy po Warszawie, i nigdy jezdnią po Warszawie, i ma do pokonania na pierwszy rzut 20 km, to może niekoniecznie na pierwszą wycieczkę powinienem jej sugerować przejazd pod wiaduktem (sporo ludzi nie lubi takich atrakcji typu wiadukty czy tunele) i lądowanie na środkowym pasie trzypasmówki (Starzyńskiego). Natomiast jeśli się nie da inaczej - to i tamtędy pojedzie, dzielna dziewczyna jest.

Sama przytargała do mnie info o WAR i sama powiedziała, że ma stracha przed jezdnią, do której chce się przyzwyczaić. Jak dojedzie do roboty ze dwa razy, to będziemy myśleli o małych zmianach w trasie, by miała do dyspozycji dłuższe kawałki asfaltu - albo faktycznie umówi się na jazdę z instruktorem, na razie po prostu chciała się upewnić, że taką trasę da radę przejechać... i że łącznie 40 km dziennie to coś, co jej się chce.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lip 2014, 08:54:30 »
Na Żabie biedy można pojechać na około, na 11 Listopada i potem wracać do Starzyńskiego bocznymi ulicami. Wyjazd na Starzyńskiego jest zaiste bardzo mało sympatyczny dla rowerzystów. Nie dałoby się pojechać jakoś wzdłuż Toruńskiej aż do ścieżki nad Wisłą? W zeszłym roku wysiadłem na PKP Toruńska i na wiadukcie chyba jakiś ddr był, nie wiem czy jest wcześniej. Na pewno będą schody.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lip 2014, 09:10:36 »
Dla koleżanki, która dopiero stawia (w zasadzie postawi) pierwsze rowerowe kroki w Warszawie poszukiwany spokojny dojazd z okolic C.H. Targówek do Mostu Gdańskiego.

Początek to jak radzono - przez Odrowąża, po DDR. Co do Żaby trudna sprawa - ominąć się tego za bardzo nie da. Mozna jezdnią i ja tak jeżdżę, ale w godzinie szczytu bywają korki i mniej wprawiona osoba może zahaczyć o jakieś lusterko i żałować.

Można też przez przejścia dla pieszych, tunelem pieszym i dalej wzdłuż ulicy Starzyńskiego ddrką po południowej stronie. Sporo osób tak jeździ. Jedynym problemem jest to, że trzeba mundurów wypatrywać, bo okazjonalnie urządzane są tam łapanki za jazdę po chodniku lub przez przejścia dla pieszych. Mimo to na początek proponowałbym ten właśnie wariant.

Musi Gdańskim?

I to jest świetne pytanie. Bo jakby mogła jeździć Śląsko-Dąbrowskim, to ma wzdłuż Solidarności i Radzymińskiej niezły DDR (niestety z jedną dziurą przy Szweckiej). Z kolei do Radzymińskiej spokojnie sobie dojedzie na skos przez osiedla spokojnymi uliczkami.

* ZDM twierdzi, że nie ma pieniędzy na zrobienie przejazdów przez Żabę chociaż pomiędzy jezdniami Św Wincentego postawili stację Veturilo - ot, logika urzędnika!

Stację postawiła dzielnica, nie ZDM. Ale tak - warto uderzyć do Burmajstra i Radnych Targówka by dogadał się z ZDM, sypnął kasą i wykonał te przejazdy, skoro ZDM nie chce/nie ma kasy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lip 2014, 11:21:38 »
Można też przez przejścia dla pieszych, tunelem pieszym
Gdzie jest ten tunel pieszy? To ten maleńki fragment chodnika przy wylocie 11 listopada?

O kolejnych mostach pomyślimy jak chociaż raz do pracy dojedzie. Docelowo jedzie na Ochotę, w okolice Blue City.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lip 2014, 11:47:10 »
Można też przez przejścia dla pieszych, tunelem pieszym
Gdzie jest ten tunel pieszy? To ten maleńki fragment chodnika przy wylocie 11 listopada?

Sak jesteś na Żabie to jest pomiędzy wlotem ulicy Starzyńskiego, a wylotem w kierunku 11 listopada. Czyli po wschodniej stronie wlotu ulicy Starzyńskiego.


O kolejnych mostach pomyślimy jak chociaż raz do pracy dojedzie. Docelowo jedzie na Ochotę, w okolice Blue City.

Szkoda, bo na Ochotę przez Gdański to jednak nieco naokoło, do tego dziewczyna spędzy ze 3 cykle świateł (6 minut?) na DDR na Babce. Plus powstaje pytanie jak sobie poradzi na Okopowej i Towarowej :P

Przez Śląsko-Dąbrowski dojechałaby sobie do Bankowego, potem bocznymi uliczkami do hali Mirowskiej, przeskok po pasach na drugą stronę JP2 (tak, wiem, nielegalne), kawałek wzdłuż JP2, potem Twardą i Srebrną i już jest na placu Zawiszy, skąd ma prostą drogę po Jerozolach.

Można też z trasy WZ kontrapasem Gromanika i prze Krakowskie, Nowy Świat i Mokotowską do Ronda Jazdy Polskiej, a potem przez Pola Mokotowskie i Banacha i Bitwy Warszawskiej - też nieco naokoło, ale prawie zupełnie omija się wtedy większe ulice.
« Ostatnia zmiana: 15 Lip 2014, 11:48:51 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lip 2014, 13:03:49 »
Przeglądnąłem SV i juz znalazłem ten chodnik. Dzięki.

Na Okopowej i Towarowej nie będzie sobie radziła, dojedzie do Prymasa (Powązkowska) i pojedzie dalej DDR do Ronda Zesłańców. Zależało mi też na tym, by było to w miarę możliwości proste nawigacyjnie. 6 minut na Babce nie boli; i tak zakłada sobie 1,5 - 2 h na dojazd.

Jeśli ten raz dojedzie i uzna, że to rozrywka dla niej, to będę polecał jej inne trasy.

Dzięki!

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lip 2014, 13:12:02 »
niekoniecznie na pierwszą wycieczkę powinienem jej sugerować przejazd pod wiaduktem (sporo ludzi nie lubi takich atrakcji typu wiadukty czy tunele) i lądowanie na środkowym pasie trzypasmówki (Starzyńskiego). Natomiast jeśli się nie da inaczej - to i tamtędy pojedzie, dzielna dziewczyna jest.

Wiadukt jest OK, trzeba tylko trzymać się środka pasa albo nawet bliżej lewej bo jest wyłukowanie w prawo. Za to później faktycznie może nie czuć się pewnie gdy z prawej, z wiaduktu pod którym jechała nadleci tirolot.

Tak jak Raffi pisał - pod wiaduktem jest szeroki chodnik. To rozwiązanie wybiera większość rowerzystów. SM ma czasem, zwłaszcza w wakacje, chęć się tam pojawić w celu spotkania z rowerzystami.

Jadąc na Ochotę na pewno nie jechałbym Gdańskim.

W drodze powrotnej polecam  ciąg Krucza-Mazowiecka alternatywnie do Nowego Światu.

Trasa nieco (~2) dłuższa ale chyba spokojniejsza i prosta w nawigacji. De Palma i Pl. +++ do pokonania na wprost nawet dla początkującego. Towarzystwo innych rowerzystów gratis ;)

da radę przejechać... i że łącznie 40 km dziennie to coś, co jej się chce.

Nie 40 tylko ~35 ;) Powodzenia :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lip 2014, 21:46:37 »
Pojechałem między Żabą a Radosława tak, jak kilka lat temu sam jeździłem...

Nastąpiły 2 niewielkie zmiany na lepsze: jest łatwiej przez rondo Starzyńskiego i jest wygodniej z mostu dojechać nad Wisłę po zachodniej stronie. Natomiast wciąż:
  • nie ma przejazdów przez Rondo Żaba
  • Bródno nie ma z Pragą bezpiecznego połączenia w postaci ścieżki rowerowej (około 600m)
  • nielegalnie blokują ruch i zagrażają bezpieczeństwu pieszych, i rowerzystów samochody, i autobusy zaparkowane przy Zoo
  • nie ma połączenia ścieżki po zachodniej stronie mostu z pasami na Międzyparkowej (około 300m)
  • nie ma połączenia któregokolwiek końca pasa rowerowego na Międzyparkowej ze ścieżką zaczynającą się obok wiaduktu na Andersa (około 350m gdyby poprowadzić ścieżkę wzdłuż Słomińskiego albo tabliczka "Nie dotyczy rowerów" pod B1 na Bonifraterskiej)

Jezdnią mostu dojazd do Ronda Radosława wydaje mi się bezpieczniejszy. Znacznie mniej punktów kolizyjnych z samochodami. Na dojazd do Śródmieścia i dalej na pd-zach zdecydowanie wolę most Ś-D.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dojazd do Mostu Gdańskiego
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lip 2014, 09:50:12 »
  • Bródno nie ma z Pragą bezpiecznego połączenia w postaci ścieżki rowerowej (około 600m)
  • nielegalnie blokują ruch i zagrażają bezpieczeństwu pieszych, i rowerzystów samochody, i autobusy zaparkowane przy Zoo
  • nie ma połączenia ścieżki po zachodniej stronie mostu z pasami na Międzyparkowej (około 300m)
  • nie ma połączenia któregokolwiek końca pasa rowerowego na Międzyparkowej ze ścieżką zaczynającą się obok wiaduktu na Andersa (około 350m gdyby poprowadzić ścieżkę wzdłuż Słomińskiego albo tabliczka "Nie dotyczy rowerów" pod B1 na Bonifraterskiej)

Na te punkty projekty już są. Nawet chyba niektóre miał pełnomocnik zacząć robić w tym roku.


Jezdnią mostu dojazd do Ronda Radosława wydaje mi się bezpieczniejszy. Znacznie mniej punktów kolizyjnych z samochodami. Na dojazd do Śródmieścia i dalej na pd-zach zdecydowanie wolę most Ś-D.

Ja też tak uważam. W obie strony jeżdżę jezdnią. Szybciej i bezpieczniej. Zwłaszcza na samej Babce DDRką nie jeżdżę, bo przejazd przez jedną ulicę potrafi zająć 2-3 cykle świateł (jezdnią idzie 3 ulice pokonać na jednym cyklu).

Plus DDRki Babka-Andersa jest jeden - omija się światła przy Arkadii. Tą czasem jeżdżę, albo jezdnią parkingową, bo ona też omija światła.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)