Autor Wątek: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?  (Przeczytany 15481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Paź 2015, 10:53:04 »
...i umieścić na stronie masy prawidłową godzinę rozpoczęcia nocnej masy, co jest ważne szczególnie w okresie zimowym, aby nie zsyłać rowerzystów na zimne manowce.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Paź 2015, 01:20:36 »
Maćkofff Wątek powstał poprzez wyodrębnienie ostatnich postów, zawierających dyskusję nt. sensowności organizowania dwóch imprez NMK: oficjalnej o 22:00 i nieoficjalnej o 24:00, w związku z czym - wiadomości do tego miejsca mogą wydawać się dziwne ale zdecydowałem, że warto je będzie zachować niż wyrzucać do kosza i kazać użytkownikom pisać swoje wypociny jeszcze raz. Zachęcam do merytorycznej i GRZECZNEJ dyskusji.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Paź 2015, 05:29:12 »
Chętnie się włączę w ...   ( rozpocznę ... ) , zaproponowaną przez Maćkofff'a, merytoryczną dyskusję nt. :
"Sensowności organizowania dwóch imprez NMK w tym samym czasie".

Dotychczas padło już na ten temat wiele słów.
I zanim w zalewie następnych, co jeszcze tu padną, zgubimy istotę sprawy, chciałem zwrócić uwagę na to : 
- o co jest spór ;
- i dlaczego ;

Spór jest :   o  markę    i    o  termin .
A przyczyną sporu są :
"niepohamowane zapędy  przywódcze"
w jednej ze stron sporu.
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Paź 2015, 07:14:29 »
Konflikt wznowił się po tym gdy NMK 22 nie odbyła się.
Nocna Północna pojechała...Spor dotyczy więc kontynuacji NMK.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Paź 2015, 12:12:47 »
Ja szczerze mówiąc nie widzę w ogóle problemu. Juro się wycofał, jak Remitent czy Tanawis chcą prowadzić NMK po swojemu, to kiedy jak nie teraz jest najlepszy moment? ;)

Zamiast gadać, warto pokazać, że się ma rację. Nikt wtedy nie powie, że jest inaczej, bo z faktami dyskutować się nie da :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Paź 2015, 15:19:44 »
A ja mam jeszcze inne spostrzeżenie:
Skoro Tanawis Remitent i inni organizatorzy nocnika klasycystycznego chcą kontynuować imprezę niech to robią.
A Juro w ramach przeprosin przeniesie się na 3 sobotę miesiąca i WSZYSCY będą zadowoleni.
W tym ja. Może częściej będę korzystał?
Przecież to jedna impreza do wyboru więcej.
I nie będzie pretekstu do dyskusji o robieniu komukolwiek na złość.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Paź 2015, 15:46:53 »
A ja proponuję tak nie personifikować masy nocnej - to nie jest masa "remitenta", czy "jura". Nie przypisuję sobie własności masy nocnej. I nie trzeba dzielić ludzi "czy chcecie jeździć o północy, czy o 22" (co tylko zmniejsza, a nie zwiększa frekwencję, bo nie każdy ma ochotę na opowiadanie się po którejś ze "stron" - zatem właśnie nie jest prawdą, że dwie imprezy o tej samej porze są lepsze, bo ludzie sobie mogą wybrać - jak widać od tego frekwencja się zmniejszyła).

A co do pozostałych terminów - od dawna tak było, że nieoficjalne masy nocne były w każdą pozostałą sobotę, i zaczynały się o 22. I tak jak nocna oficjalna o północy była niejako "obowiązkiem", o tyle na "nieoficjale" jeździło się jak się chciało, jak pogoda dopisywała (dlatego były głównie latem) - czyli zasady były takie jak w tym nowym nocnomasowym eksperymencie. I tak nie tylko może pozostać, ale i pozostanie - wszak dobrowolne umawianie się ludzi będzie możliwe bez względu na to, czy "zatwierdzimy" to na forum, czy nie.

Natomiast jeśli Juro, czy ktokolwiek inny chciałby sobie wybrać jakiś swój termin nie kolidujący z dotychczasowymi imprezami, i pod nim organizować swoje nocne przejazdy - to oczywiście nie ma przeszkód. Nawet sam bym chętnie jeździł, jeśli oczywiście pozostałe towarzystwo nie miałoby nic przeciwko.
« Ostatnia zmiana: 18 Paź 2015, 15:49:38 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

JURO

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Paź 2015, 18:28:40 »
Natomiast jeśli  ktokolwiek chciałby sobie wybrać jakiś swój termin nie kolidujący z dotychczasowymi imprezami, i pod nim organizować swoje nocne przejazdy - to oczywiście nie ma przeszkód. \

Wasz termin oficjalnej N.M.K jest zaklepany ,a nieoficjalne N.M.K o 22:00 też są zaklepane. Jaki inny termin masz na myśli?

I mam prośbę,aby mojego aliasu nie odmieniać. "JURO" jest bez osobowe. Dziękuje.
« Ostatnia zmiana: 18 Paź 2015, 18:29:58 wysłana przez JURO »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Paź 2015, 18:56:40 »
Właśnie mam na myśli to, aby nie tworzyć terminów ze sobą kolidujących.

To tak jakby ktoś chciał robić jakieś przejazdy w ostatni piątek miesiąca o 17:30 - trochę niepoważne, nieprawdaż?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

JURO

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Paź 2015, 23:09:09 »
Czyli mam rozumieć ,że zagarniacie oprócz oficjalnej soboty n.m.k ,każdą następną z przejazdem nieoficjalnym o 22:00 ?

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Paź 2015, 23:22:08 »
Nocne nieoficjalne, nigdy nie były przez nikogo zagarnięte.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Paź 2015, 23:51:55 »
Oficjalne północne również nie były przez nikogo zagarniane (w przeciwieństwie do "oficjalnych 22").
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Paź 2015, 00:27:33 »
Juro, nieoficjalne nocne masy, organizowane przez "północną ekipę", są w zasadzie prywatnymi wycieczkami, w stałym gronie, i nigdy nie były organizowane w celu zagarnięcia czegokolwiek komukolwiek. Po prostu niektórzy lubią sobie wyskoczyć do Mławy na kebab w swoim wąskim, kameralnym gronie ;)

Oczywiście wszyscy chętni są mile widziani, ale frekwencja nigdy nie była jakimś celem samym w sobie.
Nie ogłaszamy każdego takiego wyjazdu na oficjalnym forum - tylko wybrane imprezy i wycieczki okolicznościowe.

Nie ograniczamy się tylko do "sobót o 22", zdarza się nam jeździć razem w tygodniu, czy w ciągu dnia - zależnie od pogody, chęci, czasu, logistyki i wielu innych czynników... wśród których NIE MA chęci odebrania komukolwiek frekwencji, czy utarcia nosa.

Jestem prawie pewien, że gdybyś organizował "Nocną Masę o 22" w dowolną inną sobotę niż druga, o dowolnej porze, w żaden sposób imprezy nie wchodziły by sobie w drogę. A podejrzewam, że byłyby osoby chętne przejechać się z Tobą, a potem skoczyć na Nieoficjalną Nocną z Remitentem... Z korzyścią dla obu imprez.

W końcu, na drodze kompromisu, moglibyśmy się z chłopakami umówić raz w miesiącu na 24 zamiast 22...?

Oczywiście, to jest moja prywatna opinia, niekoniecznie odzwierciedlająca stanowisko Nocnej Masy lub jej organizatora.

JURO

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Paź 2015, 11:53:27 »
Aby imprezy nie kolidowały ze sobą chciałbym organizować swoją o 22:00 bądź o 23:00 ( jeszcze nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem). Chodzi mi po głowie termin soboty między przed masówką ,a Ostatnim piątkiem miesiąca.
Oficjalne północne również nie były przez nikogo zagarniane
  Źle dobrałem słowa. Miałem co innego na myśli ,a napisałem co widać.

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Paź 2015, 15:23:11 »
Szkoda, że od początku nie dało się (? ? ?) przewidzieć, że sprawy tak się potoczą i zamiast fajnego jeżdżenia i nie zawadzających sobie imprez mamy teraz kompromitację i bałagan. Kompromitację, która niestety ogarnęła obie imprezy, bo zawładnięcie tradycyjnym terminem i marką, spowodowało, że oprócz zawalenia sprawy z nową inicjatywą, popsuło się markę starej. Zwykły "szary" człowiek, wiedział od lat, że gdy chce pojeździć wystarczy pojawić się o 24:00 w drugą sobotę na Placu Zamkowym - bo tak było na oficjalnej stronie Masy, tak było na Facebooku i sprawa była prosta. Teraz nic już proste nie jest... I może jest jeszcze szansa na uratowanie całości, szkoda tylko, że niesmak po całej sytuacji wielu osobom zapewne pozostanie. A można było tego przecież w łatwy sposób uniknąć.

Wierzę, że nigdy nie jest za późno. Apeluję więc o przywrócenie dla oficjalnej Nocnej Masy Krytycznej zasad, które obowiązywały OD POCZĄTKU (godz. 24:00, każda pora roku, bez samozwańczych organizatorów, trasa ustalana nie wcześniej niż na Pl. Zamkowym, nie wyjeżdżamy poza miasto), a Twórców Nowej Nocnej zachęcam do każdego innego terminu. Bo wcale nikomu nie życzę źle, upadek każdej inicjatywy wywołuje smutek...
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2015, 15:26:18 wysłana przez Giewont »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl