Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850083 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Woydzio

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1575 dnia: 17 Lis 2011, 13:33:28 »
Dla szosowców kostka bauma to odcinek terenowy  :P
Woydzio

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1576 dnia: 20 Lis 2011, 05:49:25 »
Nocna masa w sile 3 osób udała się do lasu kabackiego w celu poszukiwania leśniczówki z 1890r. Pomimo odnalezienia pewnych zabudowań, najprawdopodobniej nie udało się trafić na to właściwe. Planowane jest wznowienie poszukiwań w porze dziennej.


W drodze powrotnej dokonaliśmy inspekcji drogowej na ul. Cybernetyki. Nasze uznanie wzbudziły niedziałające windy (co jest zrozumiałe z uwagi na oszczędność prądu - zaraz obok wszak są pochylnie), jak również zwiększające bezpieczeństwo "krawężniki zwalniające" na każdym skrzyżowaniu DDR/jezdnia.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1577 dnia: 20 Lis 2011, 17:57:02 »
Widziałam was ok. 1.00 w nocy, jak jechaliście Puławską (gdzieś na wysokości Wyścigów)  :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1578 dnia: 20 Lis 2011, 22:20:49 »
To czemusz-żeś się nie dołączył-a? :)
« Ostatnia zmiana: 20 Lis 2011, 22:42:40 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1579 dnia: 20 Lis 2011, 22:41:26 »
To czemusz-żeś się nie dołączył? :)
-a ?

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1580 dnia: 21 Lis 2011, 22:48:53 »
Jechałam samochodem, więc się nie kwalifikowałam w tamtym momencie ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1581 dnia: 22 Lis 2011, 02:06:06 »
Jechałam samochodem, więc się nie kwalifikowałam w tamtym momencie ;)

A po wyprzedzeniu całego tego ''peletonu'' nie podzwoniłaś wesoło klaksonem, tam chyba w kierunku Kabat nie ma przy '' Wyścigach'' zabudowań gdzie są lęgowiska ludzkie  ;)
 
Za moich czasów pamiętam że wielokrotnie kierowcy przy wyprzedzaniu peletonu do nas tak sobie przyjacielsko dzyngali, oczywiście tak żeby nie było po chamsku.
 
Raz na oficjalnej, tej co jechaliśmy wzdłuż metra, z Kabat, na Młociny stanęliśmy na światłach i podjechał sąsiednim pasem samochód
- czy wy jesteście Nocną Masą
- Tak
- to wy jeszcze jeździcie ?!!!
- No tak  (etc...)
- Bo jeździłem rok wcześniej
 
Fajna dyskusja wyszła przy skrzyżowaniu chyba w rejonie Rakowieckiej i Waryńskiego  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1582 dnia: 22 Lis 2011, 07:36:29 »
A po wyprzedzeniu całego tego ''peletonu'' nie podzwoniłaś wesoło klaksonem, tam chyba w kierunku Kabat nie ma przy '' Wyścigach'' zabudowań gdzie są lęgowiska ludzkie  ;)
 
Za moich czasów pamiętam że wielokrotnie kierowcy przy wyprzedzaniu peletonu do nas tak sobie przyjacielsko dzyngali, oczywiście tak żeby nie było po chamsku.

Wiem, że wydaje się to nieprawdopodobne, ale tam na Służewiu (nie na torze, ale np w blokach nieco dalej) też mieszkają ludzie. O 1 w nocy jest na tyle cicho, że ten klakson niesie się po całej okolicy i używanie go naprawdę nie jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza, gdy nie ma potrzeby.

Poza tym, niektórym klakson się źle kojarzy i słysząc go (zwłaszcza na pustej drodze, gdy nie robią nic złego) mają pewne wyuczone reakcje, które są niewłaściwe, gdy ktoś trąbi przyjaźnie. Dlatego ja osobiście jak spotykam na drodze znajomego cyklistę, a jadę autem, to albo macham po otwarciu okienka, albo migam awaryjnymi (jak na podziękowanie). W ten sposób na pewno nie będzie sytuacji, że ktoś "odruchowo" pokaże środkowy palec.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1583 dnia: 22 Lis 2011, 08:24:46 »
Poza tym, niektórym klakson się źle kojarzy i słysząc go (zwłaszcza na pustej drodze, gdy nie robią nic złego) mają pewne wyuczone reakcje, które są niewłaściwe, gdy ktoś trąbi przyjaźnie. Dlatego ja osobiście jak spotykam na drodze znajomego cyklistę, a jadę autem, to albo macham po otwarciu okienka, albo migam awaryjnymi (jak na podziękowanie). W ten sposób na pewno nie będzie sytuacji, że ktoś "odruchowo" pokaże środkowy palec.

Właśnie. Ja np. z trudem odróżniam przyjazne trąbienie od czepialskiego...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1584 dnia: 22 Lis 2011, 12:06:44 »
Lepiej byłoby, na kilkupasmówce, wyjechać samochodem przed peleton, rzucić kilka przyjaznych mrygnięć awaryjnymi (jak w przypadku wpuszczenia przez inny samochód na drugi pas ruchu) i poprowadzić parę metrów, jak radiowóz na  klasycznej WMK, tylko z większą prędkością, tak ok. 20 km/h. :)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1585 dnia: 26 Lis 2011, 20:55:44 »
Ktoś dziś chętny na nocną?
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1586 dnia: 26 Lis 2011, 23:22:34 »
Ja jadę.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1587 dnia: 27 Lis 2011, 05:37:14 »
Hmmm, pomimo dość mokrej pogody, Nocna Masa była nadzwyczaj udana.


Z uwagi na aurę, nie zdecydowaliśmy się jeździć daleko.


Na początku pojechaliśmy po Wiecznie Spóźnialskiego ;) pod Arkadię, omijając jednakoż czujne oka tamtejszych kamer ;)


Następnie odwiedziliśmy kantor w Al. Jana Pawła II, gdzie kolega wymienił na tubylczą walutę 10 euro, zarobione na robotach w u Niemca ;)




Odwiedziliśmy replikę Bramy Branderburskiej na rogu Traugutta i Krakowskiego Przedmieścia. Skalę przyjaźni polsko-niemieckiej można ocenić po fakcie, iż Bramę musi stale pilnować kilku policjantów.


Dalej pojechaliśmy pod Agrykolę, tereny zakładów gazowych i objechaliśmy Pepsi Arena, bardzo uważnie przyglądając się każdemu fragmentowi stadionu - zwłaszcza bramkom wejściowym, kasom i innym obiektom przy ogrodzeniu.


Na zakończenie pojechaliśmy do Muzeum Kolejnictwa na Towarowej.


Masa zakończyła się pod Arkadią o 04:30. Stawiły się 4 osoby.
« Ostatnia zmiana: 27 Lis 2011, 05:47:27 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1588 dnia: 28 Lis 2011, 00:19:50 »

Odwiedziliśmy replikę Bramy Branderburskiej na rogu Traugutta i Krakowskiego Przedmieścia. Skalę przyjaźni polsko-niemieckiej można ocenić po fakcie, iż Bramę musi stale pilnować kilku policjantów.


Raczej symbol niemieckiego panowania. W ramach przyjaźni najlepiej, jakby coś w stolicy pozytywnego zbudowali lub odbudowali (w końcu Sasi zbudowali jeden pałac kiedyś), albo wsparli budowę systemu dla rowerów. A tu jakaś diabelska tradycja blokowania rowerom wyjazdu z Traugutta pod Uniwerek.

Prognozy "wróżone z fusów" zapowiadają plusową pogodę na 2 najbliższe łikendy  ;)


Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1589 dnia: 03 Gru 2011, 16:20:10 »
Ktoś wybiera się dzisiaj na nieoficjalną?