Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850273 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1440 dnia: 12 Wrz 2011, 17:55:21 »
dzięki. no jednak obiektyw 300 to minimum na dobrą fotkę łysego. co do parametrów - przysłona na 4 mogła być, ale czas przy księżycu to raczej 1/80  :-\ 1/800 to chyba za krótko, aż tak jasno to jednak łysy nie świeci... choć mogę się mylić bo i ze mnie fotograf od siedmiu boleści ;)

dlatego mówię, że pewności nie mam, aczkolwiek niemalże krzyknęłam jak zobaczyłam jaki czas Drex ustawił i mnie szoknęło :D i tych zer tam sporo było...

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1441 dnia: 12 Wrz 2011, 18:08:51 »
Czas naświetlania wbrew pozorom był bardzo krótki. Łysy naprawdę tak jasno świeci. ;)

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1442 dnia: 12 Wrz 2011, 18:09:51 »
wczoraj robiliśmy z drexem podobne foto. alfą 200, z obiektywem takim samym jak drexowy :P (4.5-5.6/75-300 sony). ustawienia... hmm, niech mnie drex poprawi jakby co.... czas 1/800(0)? a przesłona chyba 4. ale głowy nie dam :/ <bo nie wiem czy nie pomieszałam z innymi ustawieniami do innych panoram :P ze mnie taki fotograf jak baletnica :P >

dzięki. no jednak obiektyw 300 to minimum na dobrą fotkę łysego. co do parametrów - przysłona na 4 mogła być, ale czas przy księżycu to raczej 1/80  :-\ 1/800 to chyba za krótko, aż tak jasno to jednak łysy nie świeci... choć mogę się mylić bo i ze mnie fotograf od siedmiu boleści ;)

Zerknijcie tam: http://extremespotting.com/portal.php
duży może więcej... ;)

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1443 dnia: 12 Wrz 2011, 19:44:57 »
Księżyc. Czasy nie są tak ważne, bo on się tak szybko nie rusza na niebie i najważniejsze jest nieporuszenie obrazu (statyw plus ew. stabilizacja). Ruch Łysego widac dopiero wtedy, gdy się robi ze statywu kolejne zdjęcie i księżyc po prostu "ucieka" z wycelowanego punktu autofokusa. Obiektyw 300 przy matrycy DX (mniejszej niż odpowiednik 35mm-małego obrazka w analogu) daje krotnośc x 1/2, tj. ogniskową 450 przy pełnej matrycy (FX).
Jeśli już piszemy o ciałach niebieskich świecących dla NMK, fajną sprawą są np. zdjęcia Jowisza z 4 dużymi księżycami (zwanymi galileuszowymi) - przy powiększeniu pliku z obiektywu 300 przy DX, są widoczne jako koraliki przy większej kuli, którą jest Jowisz  :)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1444 dnia: 12 Wrz 2011, 21:55:14 »
astrofotografia to już wyższa szkoła jazdy. wymaga znajomości technik fotografii jak i astronomii (choćby w stopniu podstawowym - trzeba wiedzieć gdzie i kiedy wyglądać na niebie poszukiwanych obiektów). a ja poluję tylko na księżyc - czasami, kiedy jest pełnia potrafię stać na balkonie jak matoł i się w niego gapić. muszę sobie kiedy sprawić teleskop z prawdziwego zdarzenia.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1445 dnia: 12 Wrz 2011, 22:34:26 »


A ja też potrafię i się nie chwalę ;) hi hi
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2011, 22:53:51 wysłana przez dwapedalymam »

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1446 dnia: 12 Wrz 2011, 23:00:56 »
Nie chwalę? Przecież widać, co narysowałeś na księżycu. Jednak ktoś był po Tobie, bo już usunął ten napis przed godz.24 w ostatnią sobotę.
A księżyc ważna sprawa na Nocnej Masie Krytycznej  8)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1447 dnia: 17 Wrz 2011, 02:39:31 »
Nie chwalę? Przecież widać, co narysowałeś na księżycu. Jednak ktoś był po Tobie, bo już usunął ten napis przed godz.24 w ostatnią sobotę.
A księżyc ważna sprawa na Nocnej Masie Krytycznej  8)

Będzie odbijać światło, gdy nas już nie będzie ....
 
Ale OT  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1448 dnia: 20 Wrz 2011, 01:25:27 »
krótka, nieco spóźniona relacja z wrześniowej oficjalnej: http://www.nocnamasa.pl/?p=292

pozdrawiam :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1449 dnia: 27 Wrz 2011, 23:45:51 »
Wspomnę tylko, że nieoficjalna nocna masa krytyczna z 24-25 września pojechała w sile czterech chłopa w kierunku zachodnim. Cały czas prosto Płochocińską i jej kontynuacją dojechaliśmy przez Ożarów Mazowiecki do Błonia. Powrót przez Wąsy, Umiastów, Strzykuły aż do Warszawskiej i dalej Górczewską do Centrum. Przejechany dystans to około 64 km.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1450 dnia: 28 Wrz 2011, 00:06:15 »
Płochocińską do Ożarowa?  ;)


Szeligowską?  :P

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1451 dnia: 28 Wrz 2011, 09:25:47 »
pewnikiem chodziło o ul. Połczyńską - nie wiem czemu, ale i mi się zdarzyło pomylić nazwy tych ulic ;-) w każdym razie Połczyńską i dalej Poznańską faktycznie dojedziemy prosto do Ożarowa.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1452 dnia: 01 Paź 2011, 08:33:16 »
Na wczorajszej WMK padł pomysł zrobienia nieoficjalnej nocnej aż do Czerska (za Górą Kalwarią). Pomysł jest, ale pewna liczba chętnych też by się przydała. ;) Co Wy na to?
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1453 dnia: 01 Paź 2011, 09:46:40 »
Czemu nie. Daleko nie jest (około 37 km według Googla), a może być ciekawie. Można by np. wrócić drugą stroną Wisły przejeżdżając przez most koło Ostrówka. Mam tylko nadzieję, że podczas tej masy jeszcze będzie Polska Złota Jesień (czytaj - temperatura powyżej 10 stopni).

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1454 dnia: 01 Paź 2011, 18:23:57 »
Myślę Iwan, że śmiało możesz zapomnieć o tej polskiej złotej jesieni dziś w nocy.
I tak zmarzniemy nieco, nie ma zmiłuj. Zastanawiam się tylko koło której moglibyśmy tam dojechać, bo może warto wziąć aparat.
Chociaż z drugiej strony nie chce mi się z nikonem na garbie jechać powoli i ostrożnie przez ponad 80 km. Nieee, to był bardzozły pomysł :D
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf