Autor Wątek: Punkt rowerowy na stacji Statoil  (Przeczytany 4211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Punkt rowerowy na stacji Statoil
« dnia: 22 Wrz 2012, 23:17:47 »
Jakiś czas temu na stacji benzynowej Statoil na rogu Nowoursynowskiej i Dolinki Służewieckiej postał punkt rowerowy:


Jest on ogólnodostępny, jak widać na zdjęciu wyposażony w wąż z bieżącą wodą, kompresor, wieszak na rower, który z pewnością ułatwia serwisowanie. Ponad to na stacji można wypożyczyć klucze (nie wiem jakie nie sprawdzałem, ale jest to napisane na tablicy oraz potwierdzał to Trupek).

Świetna inicjatywa ! Chyba, aż z wrażenia napiszę maila pochwalnego do statoila, a nuż zachce im się stworzyć więcej takich miejsc.(fakt, że akurat tu z lokalizacją bardzo trafili, bo teraz ścieżka na Nowoursynowskiej to główny wylot z Ursynowa w kierunku Powiśla, Dolnego Mokotowa, a także wschodniego Śródmieścia itd.)
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Punkt rowerowy na stacji Statoil
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrz 2012, 00:44:59 »
A najśmieszniejsze jest to że w zeszłą sobotę jak jechałem na uczelnie, to o 8 rano przypiąłem tam rower żeby kupić coś do jedzenia. To że jest tam narysowany taki duży rower zauważyłem dopiera następnego dnia wieczorem  :)

Niech coś zrobią z tymi wyrmikułkami, bo ja gdy zobaczyłem że nie mają automatycznie otwieranych drzwi przypiąłem się do znaka drogowego.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Punkt rowerowy na stacji Statoil
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Paź 2012, 20:33:51 »
fajny pomysł z punktem rowerowym, ale ze stojakiem to się nie popisali. Dlatego wysłałem do nich pismo. Warto mieć na uwadzę, ze stacje paliw wiecej zarabiają na sklepie i wszystkich usługach wokół niż na sprzedaży samego paliwa.

=====

Statoil Poland Sp. z o.o
ul. Puławska 86
02-603 Warszawa


Dotyczy: punktu rowerowego przy stacji Statoil przy skrzyżowaniu ul. Dolina Służewiecka/Nowoursynowska w Warszawie

Szanowni Państwo,

Chciałbym pogratulować Państwu pomysłu zorganizowania punktu rowerowego przy stacji Statoil przy skrzyżowaniu ul. Dolina Służewiecka/Nowoursynowska w Warszawie, który przygotowali Państwo z myślą o rowerzystach odwiedzających Państwa stację paliw.

Niemniej czuję się zmuszony zwrócić uwagę na podstawowy błąd, który Państwo popełnili organizując punkt rowerowy. Niestety znajdujące się przy tym punkcie stojaki rowerowe nie pozwalają przypiąć jednośladu w bezpieczny sposób, czyli za ramę. Oznacza to, że w łatwy sposób mogą stać się one łupem złodziei. Dodatkowo w przypadku silniejszego wiatru stojaki mogą uszkodzić rower, jego koło lub tylną przerzutkę.

 


W imieniu swoim oraz innych rowerzystów odwiedzających stację Statoil zwracam się z prośbą o zainstalowanie solidnych stojaków rowerowych. Dobry stojak powinien dawać możliwość oparcia roweru oraz przypięcia do niego ramy oraz jednego koła pojedynczym zapięciem typu U-lock (kłódka szeklowa), niezależnie od typu roweru. Warto również, aby ten sam stojak pozwalał na przymocowanie drugim zapięciem drugiego koła roweru. Stojak powinien też być w sposób stabilny i trwały przymocowany do podłoża.
Takie warunki bardzo dobrze spełnia stojak w kształcie odwróconej litery ?U?. Daje on możliwość oparcia i przypięcia co najmniej dwóch rowerów dowolnego typu, o różnej wielkości ramy, szerokości opon oraz kształtu kierownicy. Typowe wymiary stojaka to długość ok. 1 m, wysokość 60-80 cm, średnica rury 5-9 cm. Zalecana odległość między stojakami to 1,0 -1,5 m.
Istnieją różne warianty dobrych stojaków rowerowych ? np. stojaki półkoliste, w kształcie rombu lub odwróconej litery ?V?. Solidny, prawidłowo zaprojektowany stojak może spełniać też inne funkcje, np. wygrodzenia antysamochodowego.

Więcej informacji o solidnych stojakach rowerowych (gdzie kupić, ile kosztują, zdjęcia) można znaleźć na internetowej stronie akcji ?Rowerem na zakupy? http://www.roweremnazakupy.wordpress.com

Warto pamiętać, że zamontowanie solidnych stojaków rowerowych to bardzo tani i prosty sposób na zbudowanie lojalności niemałej i szybko rosnącej grupy klientów-rowerzystów.

Zachęcam nie tylko do wymiany niefunkcjonalnych stojaków rowerowych na nowe, ale również przygotowanie standardu dotyczącego stojaków rowerowych, który stanowiłby wzór do wykorzystania również na innych stacjach.

Wierzę, że prowadząc działalność handlową potrzeby klientów (w tym rowerzystów) są dla Państwa sprawą najwyższej wagi. Mam nadzieję, że poważnie i z wykazaniem troski o klienta podejdą Państwo do opisanego przeze mnie problemu. Liczę na odpowiedź na moje pismo oraz pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Punkt rowerowy na stacji Statoil
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Paź 2012, 16:45:22 »
...a czynnym wyrażeniem poparcia rowerzystów niech będzie postój Nocnej Masy na tejże stacji. Naturalnie nieplanowany.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Punkt rowerowy na stacji Statoil
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Paź 2012, 18:11:47 »
Pewnie że zupełnie nieplanowany    ;)    .