Autor Wątek: Który z poniższych rowerów?  (Przeczytany 25309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Kwi 2010, 11:48:13 »
jak się ją rozłoży to to się robią puzzle na >400 części i do tego wszystko w 3D
>400 czyli <200. Oj Panie matematyku :-P

Ale faktycznie, w porównaniu z 20-30 elementami normalnej piasty, czy 5 eleementami piasty na maszynach (2 łożyska, ośka, dwa "konusy"), to i tak sporo.

dbanie o napęd odwdzięcza się cichszą i dłuższą pracą, odpowiednie ciśnienie to prędkość, natomiast hamulce to bezpieczeństwo - prawda Raffi :)

No napęd się potrafi odwdzięczyć.

A co do hamulców - u mnie są w perfekcyjnym stanie. Wybacz, ale to do czego pijesz, czyli do zardzewiałej na amen w około pół roku nowej (nierdzewna ponoć) linki w nowym pancerzu, uznaję za dość niezwykłe i niemożliwe do przewidzenia zjawisko.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Kwi 2010, 13:36:20 »
>400 czyli <200. Oj Panie matematyku :-P
czyli w sumie nieźle OSZACOWAŁEM ;) rząd wielkości w serki idzie.

Wybacz, ale to do czego pijesz, czyli do zardzewiałej na amen w około pół roku nowej (nierdzewna ponoć) linki w nowym pancerzu, uznaję za dość niezwykłe i niemożliwe do przewidzenia zjawisko.
w tych warunkach pogodowych i przy tym co leżało na jezdniach - wcale isę nie dziwię że zardzewiało to co nierdzewne... przecież soli było tyle że z własnej skóry mogłem nie jedne frytki posolić.
Z tego samego powodu po każdej zimie suport wymieniam.... stary w takim stanie jest że przejeździ kolejną ale wtedy już go nawet nie wykręcę....

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Kwi 2010, 15:32:51 »
>400 czyli <200. Oj Panie matematyku :-P
czyli w sumie nieźle OSZACOWAŁEM ;) rząd wielkości w serki idzie.

No nie wiem. Gdyby tak szacować nasze PKB, to bylibyśmy wg tych szacunków mocarstwem :-P

Poza tym około 200 elementów (185 dokładnie) to ma piasta Shitmano 7 czy 8 biegowa (Traversa w każdym razie). Piasta Sram7Spectro jest znacznie prostsza, zamyka się poniżej setki (85 elementów, OIDP). Pięciobiegowe i trzybiegowe są jeszcze prostsze. Rolhoffa, ani Shitmano 10 nie rozbierałem, ale pewnie mają więcej..


Wybacz, ale to do czego pijesz, czyli do zardzewiałej na amen w około pół roku nowej (nierdzewna ponoć) linki w nowym pancerzu, uznaję za dość niezwykłe i niemożliwe do przewidzenia zjawisko.
w tych warunkach pogodowych i przy tym co leżało na jezdniach - wcale isę nie dziwię że zardzewiało to co nierdzewne... przecież soli było tyle że z własnej skóry mogłem nie jedne frytki posolić.
Z tego samego powodu po każdej zimie suport wymieniam.... stary w takim stanie jest że przejeździ kolejną ale wtedy już go nawet nie wykręcę....

U mnie suport się trzyma dzielnie - 4 roczek mu leci. Ale łożyska kierownicy to błagają o smar, choć tej zimy to ze 3x dostały towotu (aż mi się butelka smaru skończyła i musiałem dokupić). Może się uda w najbliższy weekend nasmarować, wraz z drugą partią pancerzy i linek (przedni hamulec i przerzutka), które wymienię. Bo choć te linki działają ok, to po takiej zimie, to prewencyjnie je wymienię. Przy okazji sprawdzę moje nowe cążki do pancerzy.

A jak nie dam rady wymienić - to na razie bezproblemowo jeździ jeszcze, hamuje, skręca, przerzutki zmienia - więc paniki nie ma ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Trauer

  • Gość
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Kwi 2010, 15:45:30 »
Może warto zainteresować się czymś używanym? Ostatnio za 1275zł poszedł:
http://allegro.pl/item1000585243_bergamont_crosstec_sport_lx_xt_hydraulika_11kg.html


Do tej pory spotykałem się z głosami, żeby za nic nie interesować się używanymi, bo wady jakies ukryte mogą się po krótkim czasie ujawnić i w ogóle...

P.S. ja nawet nie wiem o czym tutaj piszecie... piasty jakies, cuda niewidy :P
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi 2010, 15:48:29 wysłana przez Trauer »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Kwi 2010, 17:25:14 »
P.S. ja nawet nie wiem o czym tutaj piszecie... piasty jakies, cuda niewidy :P

Pomiń część o piastach, bo z tymi piastami, to się taki offtopic trochę zrobił.

Dyskusje po prostu lubią żyć własnym życiem ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Kwi 2010, 17:36:34 »
Raffi:
>PrzerzutkA w miaście, ewentualnie - przekładniA w piaście. Jest jedna. Może mieć >kilka przełożeń, biegów, ale w piaście jest TYLKO JEDNA przerzutka.

Ok, dzięki. Zapamiętam. Dlatego właśnie od razu uprzedziłam, że się nie znam ^^'

>To jeszcze dopisz wady:

Nie dopisałam, bo nie jeździłam na innym rowerze, więc nie mam porównania.

>-Liczba przełożeń - mała. Także jak ktoś lubi mieć >14, to nie kupi za żadne pieniądze. A jal lubi >8, to zapłaci za piastę jak za cały rower.

Obiektywnie zapewne tak, ale jeśli ktoś potrzebuje tak jak Trauer pisał [a to o nim mówimy], to chyba wystarczy. Mnie wystarcza.

>-Opory toczenia - spore, większe niż w napędzie z przerzutkami zewnętrznymi.

jw. Wierzę na słowo, brak porównania.

>-Możliwość wyboru manetek -zerowa - jak ktoś nie lubi gripów, to ma problem.

<kompromitacja mode on> Ojej, to bywają inne... <kompromitacja mode off>

>-98% serwisów tego nie umie serwisować, więc chodzą legendy, że nie trzeba - przecież serwis nie powie Ci, że się nie zna ;-)

Raz rozkręciliśmy z tatą, nasmarowaliśmy biała oliwą i skręciliśmy. Tyle doświadczenia.

>-czyli to w zasadzie jednorazówka. Coś psuje się = wymiana całości = min 300 zł (piasta z bebechami od 260zł na Allegro + koszt przeplotu koła i montażu całości).

A to ciekawe, bo za cały rower zapłaciłam 450 zł.

>Piasta starcza na jakieś 3-4 lata (tyle OIDP trzymało się u Trawersa).

A jeśli ktoś jeździ niezbyt intensywnie [czyli tak jak ja, i z tego co zrozumiałam jak zamierza Trauer], to rower jeździ od ponad 8 lat i wymieniałam wyłącznie oświetlenie i dętki.

>Nie mówię, że te piasty są złe, czy dobre. Ale warto zawsze podawać tak zalety, jak i wady.

Jak już mówiłam - podałabym, gdybym znała.
Co do wyglądu jak OK to chodziło mi tylko o to, że nie ma mnóstwa tarcz i nie straszy zębatkami ^^'

>Czyli wychodzi, że masz SRAMa?

Ponoć Sachs. [znaczy tako rzecze autorytet rowerowy, bo ja tam znalazłam tylko "S 7 super" ^^']

W tym pipsztyku są przerzutki [jakoś] i nie trzeba ich regulować ani w ogóle dotykać.

>Nagadali Ci bzdur w serwisie, bo widocznie nie umieją tam tego dotykać.

Nie byłam z tym w serwisie. Nikt mi niczego nie nagadał. Mówię na podstawie doświadczeń. Rower jeździ ponad 8 lat, przerzutka była rozkręcona raz [a i to tylko najbardziej podstawowo, rozłożyć dwie połówki tej... osłony?, posmarować, złożyć] i działa grzecznie. Nie znam się na piastach jako takich, znam się tylko na działaniu tej jednej i o tym mówię.

Trauer, nie martw się, ja wiem co to jest piasta, bo mi ktoś palcem pokazał, że tu ;) A reszta wiedzy jak widać po komentarzach fachowych, więc nie jesteś taki ostatni ;) I też da się jeździć :)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Kwi 2010, 23:45:13 »
Cytat: Raffi
Poza tym około 200 elementów (185 dokładnie)
Co za różnica 185 czy 200. Sporo składowych i lepiej nie psuć :P

Cytat: Raffi
No napęd się potrafi odwdzięczyć
I dlatego czasami należy mu się trochę miłości :P

Cytat: Raffi
A co do hamulców - u mnie są w perfekcyjnym stanie. Wybacz, ale to do czego pijesz, czyli do zardzewiałej na amen w około pół roku nowej (nierdzewna ponoć) linki w nowym pancerzu, uznaję za dość niezwykłe i niemożliwe do przewidzenia zjawisko.
Teraz są w perfekcyjnym stanie :P
Nie piję do gleby tylko hebel od razu się nie zatarł i jakiś czas musiałeś jeździć na gorzej działającym... a nierdzewne linki to wiesz... tylko powercordz.com :D

Cytat: Raffi
Gdyby tak szacować nasze PKB, to bylibyśmy wg tych szacunków mocarstwem
Bo my jesteśmy takim ukrytym super mocarstFem :)

Cytat: Raffi
U mnie suport się trzyma dzielnie - 4 roczek mu leci
Nawet Kasiowy suport się skończył szybciej więc ten Twój to jakiś podejrzanie dobry :P

Cytat: Raffi
Ale łożyska kierownicy to błagają o smar, choć tej zimy to ze 3x dostały towotu
Czyli jest coś czym Twój poziom ustępuje pionowym rozwiązaniom - niesamowite :)
No niestety taka jest cena kiery pod siodełkiem nisko nad asfaltem.

Cytat: Raffi
przerzutki zmienia
Ty też - Raffi litości... :(
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Kwi 2010, 23:53:02 »
Cytat: Trauer
Do tej pory spotykałem się z głosami, żeby za nic nie interesować się używanymi, bo wady jakies ukryte mogą się po krótkim czasie ujawnić i w ogóle...
P.S. ja nawet nie wiem o czym tutaj piszecie... piasty jakies, cuda niewidy
Jest ryzyko, ale da się minimalizować. Uczciwych sprzedawców jest zdecydowanie więcej niż czarnych owiec. Poza tym segment crossów nie jest jakoś specjalnie używany do nadużyć rowerowych (skoki czy inne ekstrema). Jak rama jest pospawana to sprzedawca zazwyczaj umieszcza takie info lub możesz omijać na przykład ramy po malowaniu.
Moim zdaniem oferta jest zdecydowanie ciekawsza niż nówki sztuki z katalogu, gdyż w tej samej cenie dostaje się sprzęt często kilka klas wyższych - z tym, że nie wyjeżdża się nim z salonu :D
No akurat co to jest piasta to zapewne wiesz... a jak czegoś nie możesz rozgryźć i google też nie daje rezultatu to pytaj, pomożemy...
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Kwi 2010, 08:33:36 »
Nie piję do gleby tylko hebel od razu się nie zatarł i jakiś czas musiałeś jeździć na gorzej działającym... a nierdzewne linki to wiesz... tylko powercordz.com :D

Właśnie w tym rzecz, że nie. Pierwszy raz w życiu miałem taką akcję. Zostawiłem na noc rower (w Krakowie, w podziemnym garażu, więc teoretycznie zabezpieczony przed deszczem), a z rana hamulec wyjeżdżając by zahamować (zadziałał faktycznie ciut ciężej niż zwykle) i.. już nie odbił nigdy, nawet z pomocą rąk i kombinerek.
I na bank nikt przy rowerze nie grzebał przez noc. Mój był "pod stertą" 20 innych rowerów ;-)

Znasz mnie i wiesz, że w co jak w co, ale w hamulec to bym zajrzał.

Nawet Kasiowy suport się skończył szybciej więc ten Twój to jakiś podejrzanie dobry :P

I oby był podejrzanie dobry jeszcze przez kilka lat. Na razie wciąż nie ma luzów, obraca się lekko (ostatnio sprawdzałem po demontażu korby do wymiany blatów) i płynnie. Także wygląda, że jeszcze co najmniej te 5kkm (do następnej zimy) zrobi. Z resztą łaski nie robi - to XT na Octalinka i dałem za Niego 99zł, więc powinien pojeździć dłużej niż suport w Zadymie, co mnie kosztował 50zł ;-)

A poprzedni suport, najtańszy w pełni metalowy, dawał radę w Zadymie jakieś 3 lata (czyli ok 25kkm). Nadal go mam, ale OIDP miał już lekki luz.

Cytat: Raffi
Ale łożyska kierownicy to błagają o smar, choć tej zimy to ze 3x dostały towotu
Czyli jest coś czym Twój poziom ustępuje pionowym rozwiązaniom - niesamowite :)
No niestety taka jest cena kiery pod siodełkiem nisko nad asfaltem.

Nom, coś za coś. A niestety dobrych sterów (uszczelnionych, może z łożyskami maszynowymi)  na gwint w rozmiarze 1" szukam już od tak dawna, że znudziło mi się opowiadać.

Bo niestety teraz są założone najtańsze Neco.

Cytat: Raffi
przerzutki zmienia
Ty też - Raffi litości... :(

Tzn? A ok, już widzę. Sorry: Biegi, przełożenia zmienia. Przerzutkę swoją drogą też tylną zmieniłem, a przednią mam w zapasie (jakby co).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Kwi 2010, 11:07:51 »
Cytuj
-Liczba przełożeń - mała. Także jak ktoś lubi mieć >14, to nie kupi za żadne pieniądze. A jal lubi >8, to zapłaci za piastę jak za cały rower.

Jest powszechnie wiadomo że napęd 3x9 = 27 biegów ma około 14 przełożeń używalnych i unikalnych, co czyni piastę Rohloffa równoważną takiemu napędowi. W jeździe nieekstremalnej 7-8 biegów z trochę tańszej piasty Shimano powinno wystarczyć do celów rekreacyjnych (nie-sportowych).
AdrianSocho

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Kwi 2010, 12:25:57 »
Cytat: Raffi
Właśnie w tym rzecz, że nie. Pierwszy raz w życiu miałem taką akcję. Zostawiłem na noc rower [...], a z rana hamulec [...] już nie odbił nigdy
Ja teraz miesiąc jeździłem na nowych klockach, a przez ostatni deszcz całe heble nadawały się tylko do serwisu. Więc niestety, ale jazda w niesprzyjających warunkach masakrycznie wpływa na zużywanie się części i trzeba o tym pamiętać.
Pamiętam, że Ci od błotnych maratonów regularnie pojawiali się w serwisie :D

Cytat: Raffi
I oby był podejrzanie dobry jeszcze przez kilka lat.
Z resztą łaski nie robi - to XT na Octalinka
Może to właśnie magia literek :P

Cytat: Raffi
Nom, coś za coś. A niestety dobrych sterów (uszczelnionych, może z łożyskami maszynowymi)  na gwint w rozmiarze 1" szukam już od tak dawna
Ja parę lat temu szukałem jednocalowych AHead :P Niestety polecane Krzyśki były wartości połowy roweru :(

Cytat: Raffi
Cytat: SeBeQ
Cytat: Raffi
przerzutki zmienia
Ty też - Raffi litości... :(
Tzn? A ok, już widzę. Sorry: Biegi, przełożenia zmienia.
Przerzutkę swoją drogą też tylną zmieniłem, a przednią mam w zapasie (jakby co).
Masz już jakieś wrażenia z używania Shadow'a poza estetycznymi?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Kwi 2010, 12:29:52 »
Cytat: adriansocho
powszechnie wiadomo że napęd 3x9 = 27 biegów ma około 14 przełożeń używalnych i unikalnych, co czyni piastę Rohloffa równoważną takiemu napędowi
Teraz jest lansowany kompakt 2x10 na razie przez Sram'a i szosowe Shimano, ale już wiadomo o 2x10 w XT i SLX zwane Dyna-Sys... a w Realu i Tesco promocja wyrobów roweropodobnych od 199zł :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Kwi 2010, 20:31:52 »
Teraz jest lansowany kompakt 2x10 na razie przez Sram'a i szosowe Shimano, ale już wiadomo o 2x10 w XT i SLX zwane Dyna-Sys... a w Realu i Tesco promocja wyrobów roweropodobnych od 199zł :D
czy chcesz zasugerować że w w/w sklepie można nabyć rowery z w/w komponentami, skoro wymieniasz obie rzeczy w jednym zdaniu :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Kwi 2010, 20:51:31 »
Masz już jakieś wrażenia z używania Shadow'a poza estetycznymi?

Na razie po prostu działa. Zmienia precyzyjnie i lekko. Ale to jeszcze za wcześnie by coś mówić, co On tam ma, może 200km przejechane. Pancerze nowe, linki nowe, przerzutka nowa, łańcuch nowy, kaseta nowa - łaski nie robi, że działa idealnie.

Poczekajmy, do pierwszej zimy, wtedy Ci powiem o nim wszystko. Albo jak się śpieszysz, to do wakacji ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Kwi 2010, 12:23:23 »
Cytat: pimpf
czy chcesz zasugerować że w w/w sklepie można nabyć rowery z w/w komponentami, skoro wymieniasz obie rzeczy w jednym zdaniu :)
W tych sklepach nawet roweru nie można kupić więc to miał być taki kontrast :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---