Autor Wątek: Z metra Ursynów na Bemowo Górce  (Przeczytany 10330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« dnia: 13 Wrz 2012, 15:53:53 »
Witam, przed wakacjami jeździłam trasą JW.
Najpierw od Stacji Veturilo prz metrze :P DDR koło Kopy Cwila, Puławską (asfaltowym chodnikiem), Al. Lotnika, 50m Wilanowska, ścieżka na Wołoskiej z fragmentami po ziemi, Rostafińskich, ciągiem pieszo rowerowym na Banacha , schody, Prymasa, a na koniec ścieżka na Górczewskiej z małpowaniem koło Wola Parku >:( Po wiadukcie mogłam wbić się przez dziurę w zielonej sześciometrowej ścianie. No i jestem na miejscu.
Zajmowało mi to ok 1:10 h

Myślałam, czy po otwarciu tunelu na Dźwigowej nie skorzystać z tej opcji, ale nie wiem, czy ma to jakiś sens, bo ciąg Marynarska, Hynka... trochę mnie przeraża. Ale też jeżdżę taką trasą tylko w soboty, więc może nie będzie wielkiego ruchu. W sumie zaoszczędzę może 0,2 km, ale nie jest to pewne.
Czy warto się przesiąść na tą trasę?

Może ktoś zna jakiś miły skrót, albo jest mi w stanie polecić lepszy wariant dotychczasowej trasy.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrz 2012, 16:34:14 »
Ciągu Marynarska - Hynka nie polecam, jezdnia całkiem szybka, da się jechać ale przyjemności mało. Chodnik w tragicznym stanie, miejscami brak aktualnie (szczególnie okolice budowy węzła przy torach).
Można to omijać ciągiem Cybernetyki-17-go Stycznia(spójna asfaltowa DDR - dobra nawet!), ale nie wiem czy opłaca się tak nadrabiać drogi.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrz 2012, 08:46:03 »
Dokładnie tak jak mówi Mhroku - trasa Marynarska-Hynka jest szybsza, zwłaszcza jak pojedziesz górą, wiaduktami (nie stoi się na światłach), ale jest mało fajna, nawet w weekendy.

Natomiast trochę nie rozumiem jeżdżenia aż do Rostafińskich. Ja bym spróbował 17 stycznia i później jakoś przez park Szczęśliwicki i mniejszymi uliczkami na skos do ronda Sybiraków.

Druga opcja jaką bym sprawdził to 17 stycznia i Krakowiaków, Pryzmaty (z noszeniem roweru przez tory), Popularna, Globusowa, Dźwigowa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrz 2012, 13:36:52 »
Dzięki za inspirację chłopaki:D

Raczej nie jestem gotowa na jazdę wiaduktami z kupą pędzących tirów:(

To jeszcze mam pytanie, jak przedrzeć się przez Puławską do Cybernetyki? Tym zasikanym przejściem podziemnym :( czy jest alternatywa? Dalej Rzymowskiego jest ciąg pieszo rowerowy po południowej stronie, czy uliczki parkingowe? Czy lepiej się przedrzeć między blokami i Jadźwingów.

Natomiast trochę nie rozumiem jeżdżenia aż do Rostafińskich.
Przyzwyczajenie drugą naturą :) Poza tym jest tam stosunkowo mało świateł.

Jutro póki co chyba wykorzystam trasę pośrednią:) z modyfikacją omijającą część wertepów na Wołoskiej i Banacha.
Plan: odbicie z Wołoskiej w Woronicza, dalej Belską, Miączyńską i Miłobędzką, Racłowicką, Żwirki, Pruszkowska, Wiślicka, Dickensa, i na koniec na skos Bohaterów Września do Zesłańców Syberyjskich. Będzie więcej asfaltu, ale też więcej kręcenia i świateł, może korków. Odległość niby podobna. Zobaczymy, czy nie zabłądzę:D

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrz 2012, 16:24:07 »
Park Szczęśliwicki jest dobry na spacer, ale nie komunikacyjnie. Jeśli planujesz się gubić, to tam masz na to duże szanse - a i trzeba lawirować między wszystkim i o każdej porze. [ludzie, co wy tu robicie nocą? Spać, a nie po parku się włóczyć! ...jak nie przymierzając ja...]

Banacha nie ma wertepów, jest gładka. A po południowej stronie Bitwy jest asfaltowa DDR.
Twoja trasa jest bardzo kręta, będziesz jechała z mapą i sprawdzała co dwa skrzyżowania "gdzie ja jestem?". Możesz jechać Wołoską do Racławickiej [po południowej stronie jest ścieżka, a Ty będziesz jechać północną, więc masz wybór].

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz 2012, 18:06:13 »
Banacha nie ma wertepów, jest gładka.
Ale niestety obowiązuje tu ciąg pieszo rowerowy, z kilkoma przejściami tylko dla pieszych. Wystające studzienki i odpadające płyty to tu codzienność (niemówiąc o TAXI). Ha, nawet wysyłałam pismo w tej sprawie:) I dostałam odpowiedź, że "naprawiają na bieżąco".

DDR na Bitwy widziałam, ale nie chcę slalomować w tą i z powrotem. :)

Chciałam skorzystać z infrastruktury na Racławickiej (ale wiadomo że kończy się na błocie), a taki pomysł wydał mi się najspokojniejszy. Okolicę znam, to może nie zbłądzę. :-\

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrz 2012, 11:55:02 »
Ja bym pojechał tą trasą

http://www.bikemap.net/route/1836379

Minimalna ilość dróg głównych, minimalna ilość DDR, maksymalna ilość uliczek lokalnych. Dystans 15 km więc do pokonania w ciągu 45 minut.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrz 2012, 13:44:38 »
Jeżdżę tamtędy, więc propozycja modyfikacji trasy Roberta:

Kasprzaka - Elekcyjna - Wolska. Wtedy jedziesz Wolską prosto, a nie Kasprzaka w tunelu, którym samochody pędzą. Co prawda jadąc Wolską wyjazd tunelu ma się po prawej, więc trzeba przebić się potem na prawy pas [bo ląduje się na lewym], ale jeśli stanie się na światłach przy skrzyżowaniu z Redutową [z braku czerwonego można na nie poczekać na obszarze wyłączonym-zakreskowanym], to ruszając na zielonym ma się czystą drogę, bo samochody z tunelu właśnie zjechały, a następne jeszcze stoją na swoim czerwonym. Przynajmniej tak to działa w weekendy, kiedy tamtędy jeżdżę :)

Połczyńska prosto do Powstańców Śląskich - skoro już i tak na Połczyńskiej jesteś, to nie ma co bawić się w meandrowanie małymi uliczkami.

Na Bitwy nie ma meandrów - przez całą drogę DDR jest po południowej stronie jezdni. Przejechać trzeba tylko raz, na rondzie Zesłańców właśnie.

Co do Banacha - o ile pamiętam [z dużym "chyba"], to obowiązują nas DDR, a nie CPR, więc możemy tam jechać jezdnią. Ja przynajmniej jeżdżę.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrz 2012, 20:12:45 »
Niestety, obowiązuje :( Do tego jest po prawej stronie... Mam nadzieję, że się doczekamy zniesienia tego przepisu.
Cytuj
Art. 33. 1. Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z
 drogi dla rowerów i pieszych. (...)

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Wrz 2012, 08:23:29 »
Przepis został zniesiony rok temu. Już nie ma obowiązku korzystania z ciągów pieszo-rowerowych.

Obecnie Art 33.1 brzmi:

art. 33 ust. 1: Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli
są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z
drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
ust. 1

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Wrz 2012, 13:09:27 »
Widzę, że nie nie ma co liczyć na rzetelność danych w internecie :-[ Zwykle korzystałam z http://mord.com.pl/ustawy/PORD_04_2012.pdf. A tu takie kwiatki!!!  >:(
Gdzie można znaleźć poprawny tekst, najlepiej jednolity? Bo szukanie nowelizacji przekracza moją cierpliwość.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Wrz 2012, 13:41:26 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Wrz 2012, 14:52:03 »
Najlepiej u źródła:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970980602

Dokładnie, WORDy, MORDy i inne stronki nie są wykładnią prawa i regularnie piszą takie bzdury, że klapki spadają z nóg ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrz 2012, 21:30:21 »
Dziś po wskazówkach Roberta (odnośnie odcinka do Zesłańców) jechało mi się krócej :D ~1:03 (nasmaruję łańcuch będę jeszcze szybsza!), w większości też bardziej gładko niż standardowo. Zrobiłam tylko objazd Metra Wilanowska Puławską (a nie Bukowińską), po czym odbiłam z niej dopiero w Odyńca. Od Zesłańców: Prymasa - Górczewska. Na Dickensa było tłoczno (co za szczęście, że chociaż jest weekend), na Racławickiej dopadli mnie gazetowcy, a tak to bez problemów.
Dzięki :)
Oczywiście planów z poprzedniego tygodnia nie wypróbowałam, bo musiałam rozłożyć przejazdy na dwa dni  ::) Będę testować dalej.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrz 2012, 07:33:39 »
Na Dickensa w weekendy wzmożony ruch bo na geodetów jest szkoła zaoczna.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org