Autor Wątek: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy  (Przeczytany 10435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« dnia: 11 Lut 2014, 14:52:48 »
Może miał by ktoś ochotę odpisać merytorycznie, bo argumenty i sposób przedstawienia sprawy są dokładnie z czapy.
W każdym razie głosować:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=512571132189798&set=o.171945886179254&type=1&theater

http://www.infochoty.waw.pl/index.php?pod=ank

« Ostatnia zmiana: 11 Lut 2014, 15:02:06 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lut 2014, 15:44:23 »
Nie wiem czy jest o co dym robić. Jakaś trzeciorzędne medium robi ankietę, z której i tak nic nie wynika. Warto kliknąć na NIE, ale żeby coś im tłumaczyć? Szkoda czasu :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lut 2014, 16:20:41 »
Nie wiem czy jest o co dym robić. Jakaś trzeciorzędne medium robi ankietę, z której i tak nic nie wynika. Warto kliknąć na NIE, ale żeby coś im tłumaczyć? Szkoda czasu :P
Ojjj. Z tym trzeciorzędnym medium to radzę być ostrożnym.
Co prawda nie ma ono wielkiego oddziaływania na globalną politykę, ale często na lokalną już tak
To między innymi dlatego, że takie "gazetki" rozdawane za darmo w spożywczym, są wydawane lub redagowane przez naszych radnych, lub stowarzyszenia powiązane z radnymi.
Nie wiem czy tak jest w tym przypadku, ale w mojej dzielnicy tak właśnie jest.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lut 2014, 16:24:46 »
Właśnie o to chodzi żeby przypadkiem nic z tego nie wyniknęło  ::)

Wbrew pozorom gros mieszkańców z burmistrzem na czele to jednak czyta, a i dzielnica nie duża i jak to ujął jeden urzędnik w oficjalnym piśmie - "zamieszkana przez starszych ludzi, którzy nie korzystają z rowerów"  :D
 
« Ostatnia zmiana: 11 Lut 2014, 17:19:53 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lut 2014, 19:04:29 »
Dlaczego do usunięcia, uważam za ciekawy temat. Ja jestem od ponad 10 lat rowerzystą i teraz mam dylemat - jak głosować. Powinienem za  ale znając "ułańską fantazje" większości rowerzystów a zwłaszcza tych co ich stać na "ogniste rumaki" które same są trudne do opanowania, uważam że część miasta powinna być tak jak wolna od samochodów , kładów , ścigaczy,i.t.p. tak i od rowerów.Mam 50 + i niewiele mi już zostało do czasu laski i balkonika i wolałbym w "części" parku nie słyszeć "KU..." na siebie gdzie stary dziadu leziesz. O wnuki się nie boję -bo z tego wspaniałego kraju pewnie wyemigrują. Tak jak już teraz nie pójdę na melanż z punkową młodzieżą  (oni by się wstydzili) tak teraz ja bym się wstydził rozjeżdżać dzieci pod piaskownicą. Każdy w tym mieście powinien mieć swoją enklawę spokoju i miejsce dla siebie i szanujmy się nawzajem, bo nikt nas nie będzie szanował i tylko zostanie nam los szczura i ganianie wokół własnego ogona.Dlatego też na razie nie głosuję i cały czas jako istota (chyba) rozumna zastanawiam się .

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lut 2014, 19:45:48 »
Jerzy - do usunięcia konkretnie, tylko i wyłącznie zdublowany post powyżej  :D

Wiesz, jak Ciebie czytam, to ostatnio też zacząłem bać się starości.
Oceniając wszystko Twoją miarą, to w ogóle należało by zakazać jazdy na rowerze po Warszawie - bo zawsze znajdą się osobniki co zrobią to lub tamto.

Tylko, że podchodząc do sprawy w Twój sposób, krzywdzi się jakieś dobre 90+ procent rowerzystów.
Tak możesz zakazać jazdy rowerem po parkach, ale to nie zmieni faktu, że ci co szaleli, szaleć będą nadal i mocniej - bo przecież nielegal i ''nie damy się złapać''.
Oberwie się natomiast olbrzymiej większości zwykłych rowerzystów, którzy czy to na ulicy, czy parku zachowują się mniej więcej jak przystało.

Kijem Wisły nie zawrócisz. Świata nie zbawisz, a powtarzanie w kółko, że wszyscy rowerzyści, oprócz jaśnie oświeconej, ''świadomej że hej'', praworządnej, uciskanej i szkalowanej grupy aktywistów - będzie miało i nawet już ma ten skutek, że ludzie zaczynają tak właśnie myśleć i mówić.

Nie chodzi o to, że nie wolno mówić o tym co złe, ile nie wolno kreować tego co złe jako ogólnej prawidłowości i powszechnego stanu rzeczy, bo krzywdzisz w ten sposób nie tylko mnie, ale i większość masowiczów.
Także tych masowiczów, dla których ostatni piątek miesiąca jest jednym z niewielu dni w które mogą powolić sobie na rower.

A potem dziwisz się że ludzie budują sobie takie fajne "oazy spokoju", pogrodzone parki, zamknięte osiedla.
Dziwisz się, skoro rzeczywistość jest tak straszna jak piszesz, to tylko drut kolczasty zostaje i ochroniarz z psem. . .   
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lut 2014, 20:09:59 »
Dopóki,prawo nie będzie prawem, lekarz nie będzie lekarzem, policjant policjantem , ksiądz i inni co to niby mają zawody zaufania społecznego  nie uwierzę w Twoje 90+ % tych dobrych. Albo na innym świecie żyjemy albo nad niektórymi zawsze świeci słońce. Ja jakoś mając tyle lat nie doświadczyłem jakoś tej niby większości dobrej ludzi . Skoro jest to dlaczego narasta rozwarstwienie społeczne ? Skoro tyle dobrych ludzi mamy, to kto jest tym złym , dlaczego właśnie Ci bardziej "Światli" budują się z dala od reszty" współbraci " i wynajmują ochronę i co i raz droższe alarmy zakładają?Wchodzimy na śliski grunt  i trudno każdy ma swoje spostrzeżenia i swoje życie ale ja nie uważam że mam racje - waham się - myślę - nie jestem pewien, mam dylemat , widzę i złe strony(dobre też , ale bywa że rzadziej) i mam nadzieje że i tak jestem bardziej ludzki niż Ci co uważają że zawsze mają racje i są tylko uniwersalni i nieomylni.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lut 2014, 09:33:27 »
Zdublowany post usunięty.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lut 2014, 09:58:41 »
Wiesz, jak Ciebie czytam, to ostatnio też zacząłem bać się starości.

Dobrze Tomku, że w ogóle zauważyłeś ten problem.
Twoje pojmowanie tego problemu nie jest co prawda takie jak by to sobie
Jerzy życzył, ale do wszystkiego trzeba dorosnąć.
Pozostaje Ci życzyć jak najdłuższego życia w stanie beztroski młodzieńczej.
Różnica pokoleń to przede wszystkim zdecydowanie inny bagaż doświadczeń.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lut 2014, 11:09:47 »
Może medium trzeciorzędne, ale kliknięcie nic mnie nie kosztowało.

Nie popieram rowerów na chodnikach, ale tak naprawdę głównie dlatego, że pośrednio przyczyniają się do przyzwolenia na ignorowanie potrzeb tych, którzy po chodnikach nie jeżdżą. Dlatego też dałem "Nie" - to nie są drogi publiczne, żeby w jakikolwiek sposób możliwość lub zakaz jazdy nimi wpływał na "jezdniowców".

Problemem nie jest przecież to, czy rowerzyści będą czy nie będą jeździli. Problemem są rowerzyści nieodpowiedzialni, a ci szaleją po chodnikach niezależnie od zakazów. Bezpieczeństwem pieszych argumentuje się kwestię, która nie ma z nim wiele wspólnego.

Odpowiedzieź merytorycznie nie mam gdzie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lut 2014, 16:17:37 »
Może medium trzeciorzędne, ale kliknięcie nic mnie nie kosztowało.

Mnie też nic nie kosztowało. Powiem więcej: W trybie prywatnym można ładować stronę wielokrotnie i klikać jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze...


Problemem nie jest przecież to, czy rowerzyści będą czy nie będą jeździli. Problemem są rowerzyści nieodpowiedzialni, a ci szaleją po chodnikach niezależnie od zakazów. Bezpieczeństwem pieszych argumentuje się kwestię, która nie ma z nim wiele wspólnego.

Dokładnie. Od zakazu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie jeździć nie przestaną - po prostu zleją o jeden zakaz więcej. A ci, co jeżdżą spokojnie i grzecznie, dostaną po tyłku. W tym dzieci, rodziny, osoby starsze, czy skracające sobie drogę przez park.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lut 2014, 19:53:28 »
Nie wiem czy jest o co dym robić. Jakaś trzeciorzędne medium robi ankietę, z której i tak nic nie wynika. Warto kliknąć na NIE, ale żeby coś im tłumaczyć? Szkoda czasu :P
Medium jest trzeciorzędne, ale może się załapać czasem w rozdzielniki urzędowych prasówek. Wówczas może różnym urzędnikom kłaść do głowy.

Pytanie jest o tyle głupie, że w parku można spotkać pieszych, ludzi na rolkach, deskorolkach czy rowerach. Każdy z wymienionych może być przyczyną jakiegoś wypadku.  Jak się ktoś bardzo z tymi zakazami rozpędzi, to się może okazać, że w parku nawet trzylatek na rowerze biegowym nie pojedzie.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lut 2014, 00:35:40 »
Pytanie jest o tyle głupie, że w parku można spotkać pieszych, ludzi na rolkach, deskorolkach czy rowerach. Każdy z wymienionych może być przyczyną jakiegoś wypadku.  Jak się ktoś bardzo z tymi zakazami rozpędzi, to się może okazać, że w parku nawet trzylatek na rowerze biegowym nie pojedzie.

Co spowoduje że ów zakaz będzie martwy i przez nikogo nierespektowany.
Można się oczywiście zastanawiać, czy takie prawo nadal będzie jednak prawem na płaszczyźnie chociażby społecznej i socjologicznej.
No ale w ten sposób wracamy do punktu wyjścia.

Rzeczywistym problemem jest to, że niektórzy nieliczni rowerzyści zachowują się w parkach w sposób subiektywnie niebezpieczny. Częstotliwość ich zachowań, jest stosunkowo niewielka, brak jest również jakichkolwiek danych odnośnie powodowanych ich zachowaniami zdarzeń, szkód materialnych i na osobie.
Zasadniczo jedynym powodowanym przez nich uszczerbkiem, wydaje się być dyskomfort psychiczny innych użytkowników parku, wynikły z naruszenia przez nich zasad współżycia społecznego.

Mnie i ogromnej większości rowerzystów problem ten nie dotyczy i dotyczyć nie powinien.

Jedyne co powinniśmy zrobić, to nie epatowanie wizją katastrofy w ruchu lądywym i poniewierających się na drzewach ludzkich narządów. Tylko jasne ukazanie sprawy i nacisk na zmianę świadomości pojedynczych mało dojrzałych jednostek.

I ja na pewno nie mam na to czasu, (jak nie mam - jak napisałem te całe wypociny). I na pewno nie mam mocy zbawczej - trzeba sprawdzić. Generalnie codziennie omijałem po jezdni Pole Mokotowskie (po tym jak przez x lat jeździłem tam na rowerze).

Generalnie w tym że rowerzyści niszczą atmosferę warszawskich parków, jest tyle prawdy, jak w twierdzeniu, że powodują korki uliczne i smog.
 

   
« Ostatnia zmiana: 19 Lut 2014, 02:15:43 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lut 2014, 09:01:04 »
Proszę i mamy już efekt.

http://iochota.pl/artykul,co-z-tymi-rowerami,1322

Cytuj
Ten wynik jest interesujący z dwóch powodów - komentuje sondę Jacek Gomółka radny Ochockiej Wspólnoty Samorządowej. Po pierwsze w sondzie wzięło udział sporo osób ( 309) a po drugie dość wyraźny podział powoduje, że trzeba sięgnąć po jakiś kompromis. Tym kompromisem jest budowanie ścieżek rowerowych w parkach wszędzie tam gdzie ich nie ma.

Czyli radni będą forsować pomysł budowy DDR w parkach, co oznacza jedynie tyle, że jeśli im się uda, to zabraknie kasy na infrastrukturę tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna.
Odnoszę wrażenie, że ta "sonda" miała jedynie poprzeć (choć wg mnie nie popiera) jakiś wcześniejszy poysł grupy radnych z Ochockiej Wspólnoty Samorządowej, co mnie nie dziwi biorąc pod uwagę skład redakcyjny tego portalu.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lut 2014, 10:43:39 »
Szkoda, że nie było sondy na temat zakazu jazdy na rolkach... W końcu rolkarze dokładnie takie same prędkości osiągają co rowerzyści a zdecydowanie więcej miejsca potrzebują do jazdy i ... nie posiadają dzwonka aby ewentualnie ostrzec. :o

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Lut 2014, 11:25:52 »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lut 2014, 15:04:57 »
I okazuje się, że ankieta była sterowana. Dwa tygodnie wcześniej (poprzednie wydanie drukowane?) zamieszczono artykuł http://iochota.pl/artykul,dla-kogo-jest-ten-park-,864
Zagadnienie ukazane jednostronnie na podstawie jednego przypadku babci z dzieckiem na spacerze.

Cytuj
W parku jak w każdą słoneczną niedzielę było tłoczno. (...) Mały Jasiu po wejściu na teren parku zaczął zbierać liście, w pewnym momencie przebiegł w poprzek alei po jakiś szczególnie ładny liść i o mało, co nie wpadł pod rozpędzony rower.
Sielanka i nagle wizja armagedonu - rozpędzony rowerzysta.

Cytuj
Po drodze na plac zabaw jeszcze kilkakrotnie musiała ustępować rozpędzonym rowerzystom a i w okolicach samego placu zabaw ludzie jeżdżą rowerami.
Zgroza - nie do pomyślenia. Przejeżdżają opodal placu zabaw?
Może lepiej, niech przyjadą samochodem? Park z kolejnej strony obrośnie obleśnym parkingiem, będzie żyło się lepiej.

Wniosek czytelnikowi należy podsunąć gotowy, najwygodniejszy dla autorów. Przeprowadzimy jeszcze sondę dla picu, żeby poprzeć swoje pomysły.

Najlepsza jest konkluzja podsumowująca "sondę" (http://iochota.pl/artykul,co-z-tymi-rowerami,1322):

Cytuj
Podział (głosów) powoduje, że trzeba sięgnąć po jakiś kompromis. Tym kompromisem jest budowanie ścieżek rowerowych w parkach wszędzie tam gdzie ich nie ma.

Czy ktoś zna park, w którym takie rozwiązanie się sprawdziło? Czy dziecko mając przed sobą wydzielony DDR zamiast alejki powstrzymałoby się przed bieganiem? :D Czy może rowerzysta jadąc wydzieloną drogą rowerową zachowałby większą ostrożność?

Autor planuje wytyczanie  wszędzie dwutorowych alejek - dla pieszych i dla rowerzystów.  ::)
Innych możliwości nie ma - np dostosowanie szerokości alejek do natężenia i kierunku ruchu (część alejek w Parku Szczęśliwickim wydaje mi się chaotyczna), czy nawet w weekendy postawić straż miejską, żeby pilnowała porządku (przy takim tłoku mogłoby to być zasadne, a jesli rowerzyści rzeczywiście rozganiają przechodniów na wielką skalę - jak wynika z artykułu - wręcz konieczne).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lut 2014, 17:34:45 »
Autor planuje wytyczanie ścieżek, tylko zapomina, że skrzyżowania ścieżek i chodników nie będą bezkolizyjne. O ile piesi albo rowerzyści nie nauczą się fruwać, całą sielankę i złudzenie bezpieczeństwa szlag trafi :P

Nie zdziwiłbym się, gdyby to było "robienie gruntu" pod inwestycję, której projekt dziś widziałem w BDiK. Projekt na drogę rowerową w parku Szczęśliwickim (Drawska) jako rozwiązanie już jest. Tylko problem trzeba jeszcze wymyślić, nagłośnić, nadmuchać i podgotować by wrzało, bo projekt jest bez sensu i równie potrzebny jak sklepy z piaskiem na Saharze. A potem WOW, samorząd taki szybki, tak bardzo rozwiązuje konflikty (wykreowane), tak słucha okolicznej ludności, szacuneczek. Wybory już w tym roku :P

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lut 2014, 19:30:47 »
Raffi w pełni się zgadzam, Drawska to też jest wymysł -"chorego" pełnomocnika z Ochoty tak jak kawałek Szczęślewickiej . Rzucenie ochłapu zgłodniałym i stłamszonym rowerzystom z Grójeckiej i alej Jerozolimskich.Ręce opadają  a zwłaszcza że niektórzy podejmują temat i myślą że burmistrz nagle w ciągu roku nadgoni z 20 lat nic nie robienia. Radny który podjął temat rowerów w parku -akurat znam go i jest za rowerami choć sam nie może z nich korzystać ale chciałby coś zrobić dla nas,może nie ma tyle doświadczenia i jest bombardowany przez babcie ,ale też przez naszych"talibów" co to by i dzieciakom do piaskownicy by wjechali swoimi przecież bezpiecznymi i pięknymi maszynami. Z kolei rozumiem politykę pełnomocnika -skoro nie mogę dać Żwirek , czy Grójeckiej , lub alej to dam wam ścieżkę wokół górki czy kałuży i kręć-ta sie tam a nie pałętajcie mi się pod kołami limuzyny. 

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lut 2014, 22:21:06 »
Rozumiem, że jak już powstanie w parku DDR, to Mały Jasiu nie będzie przez nią przebiegał, nawet ja zobaczy superfajny liść.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lut 2014, 08:23:03 »
Oczywiście, że nie. Tak samo jak piesi przechodzą przez "czerwone chodniki" tylko po zebrze. Śmiesz wątpić?

A jeśli będzie, to albo zakaże się na DDR ruchu rowerowego, albo ograniczy prędkośc do 10km/h, albo postawi wysoki płot po obydwu stronach przez sam środek parku. Problem będzie rozwiązany.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lut 2014, 11:42:05 »
Właśnie dlatego uważam, że w większości wypadków najlepszym rozwiązaniem jest dopuszczenie rowerów w parkach jak na ciągach pieszo rowerowych, bez rozdzielania pieszych i rowerzystów.

Przede wszystkim wydzielenie pasa/ścieżki rowerowej skłania do szybszej jazdy, a zagrożenie wtargnięciem na nią, zwłaszcza dzieci, jest bardzo duże. I odwrotnie, brak takiego rozdzielenia skłania do zachowania większej ostrożności.

Po wtóre, takie rozwiązanie jest bezkosztowe, dzięki czemu łatwiej do niego przekonać w parkach gdzie jest zakaz. Wariaci zdarzają się wszędzie, ale zakazy nie są na to lekarstwem.

Po trzecie, ciekawy jestem jakiś konkretnych danych ilości wypadków z udziałem rowerzysty w parkach gdzie jest dopuszczony ruch łączny / rozdzielony i takich gdzie jest zakazany. Jeśli ktoś coś takiego widział lub wie gdzie znaleźć nich da znać.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po parku - ankieta i artykuł od czapy
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lut 2014, 16:30:10 »
Ja o wypadkach raczej nic nie wiem ,ale jak chcesz poczuć klimat "miłości do bliźniego" proponuję przejedź się na skrzyżowanie Banacha , Bitwy Warszawskiej i Grójeckiej i postań sobie z pół godziny gdzieś z boczku i nasłuchuj przyjazne okrzyki-(KUR...) na pieszych i na odwrót na kulturalnych rowerzystów przejeżdżających na pasach z przyjazną prędkością 25+. :P