Autor Wątek: Rowerem przez Panamę i Kolumbię, prezentacja Piotra Strzeżysza  (Przeczytany 1938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymer

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
Zapraszamy w czwartek, 17 marca o godz. 19.00 na pokaz slajdów: ?Gdzieś dalej, gdzieś indziej, czyli rowerem przez Panamę i Kolumbię" autorstwa Piotra Strzeżysza. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań ?Slajdy In Mundo w Lunie?, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 16 zł.
przedsprzedaż biletów: http://www.kinoluna.pl/filmy/gdzies-dalej-gdzi

Chociaż wycieczka Piotra zaczęła się w Panamie, to na pokazie posłuchamy głównie opowieści o chwilach spędzonych w Kolumbii. Dwa nieśpieszne miesiące szwendania się po bezdrożach, odwiedziny kotów, z którymi spędził prawie miesiąc na działce w 2013 roku, karnawał w maleńkiej Margaricie, nocleg obok morskiego żółwia i niezliczone rozmowy z niezmiernie gościnnymi mieszkańcami. A nad tym wszystkim droga ? gdzieś, dokądś - rozgrzana słońcem i ciepłem, którym Piotr będzie się chciał podzielić z publicznością podczas pokazu. A na deser, poza zdjęciami kolumbijskich specjałów i najróżniejszych ciekawostek - szczypta melancholii, bez której ta podróż pewnie nigdy by się nie odbyła.
Na pokazach Piotra zazwyczaj jest wesoło. Gdziekolwiek by nie pojechał, w jakiekolwiek odległe rejony świata by się nie wybierał, autor nie mówi o trudach rowerowych podróży, nie pokazuje wysiłku i zmęczenia, nie wspomina o wyrzeczeniach, zwątpieniach, czy najzwyklejszym smutku. Tym razem, Piotr chciałby również opowiedzieć o swojej rowerowej przygodzie przez życie, zwracają uwagę na te ciemniejsze strony podróżowania.
Opowie o wyborach i o wyrzeczeniach, które za tymi wyborami stoją, o wartościowaniu pewnych rzeczy, bez których żadna podróż nie mogłaby się rozpocząć i o tym, że świadome podróżowanie nie ma nic wspólnego z przyjemnością. Świadome podróżowanie to nieustający wysiłek i poszukiwanie sensu we własnej egzystencji, bezustanne szukanie odpowiedzi na pytania, nawet na takie, które samemu trudno jest zwerbalizować..
Pokaz będzie zilustrowany zdjęciami z Ameryki Łacińskiej oraz Islandii, Indii, Tybetu, Afryki, Kirgistanu, Gruzji.