Autor Wątek: Rowerem z Alaski na Południe - pokaz slajdów P. Strzeżysza  (Przeczytany 1216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymer

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
Zapraszamy w czwartek, 12 marca o godz. 19.00, na pokaz slajdów ?Rowerem z Alaski na południe? autorstwa Piotra Strzeżysza. Pokaz odbędzie się w ramach cyklu ?Slajdy In Mundo w Lunie?,
http://slajdypodroznicze.pl/slajdy-w-lunie/
(Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa), bilet: 15 zł
Przedsprzedaż biletów na stronie kina:
http://83.17.74.42/msi/SeatsOrder.aspx

Podczas pokazu będziemy mogli obejrzeć zdjęcia i krótki materiał filmowy z trzech wyjazdów, odbytych w latach 2011-2015.
Trasę z Alaski do Patagonii Piotr próbował przejechać trzy razy.
W 2011, po przepedałowaniu w zimowych warunkach ponad sześciu tysięcy kilometrów, podróż przerwał w Las Vegas. Drugi wyjazd, rozpoczęty w 2013 roku w Anchorage na Alasce, zakończył się w okolicach Portland złamaniem kolana. Wszystkie rzeczy, łącznie z rowerem, Piotr zostawił w garażu znajomych w Portland, a sam, wrócił do Polski na leczenie. W maju 2014 roku, z nie do końca zrośniętym kolanem, rozpoczął kolejną próbę dotarcia do Patagonii. Tym razem zaczął z miejsca, w którym przerwał podróż kilka miesięcy wcześniej.
Jak zakończyła się trzecia podróż i o wszystkich perypetiach z nią związanych, będzie można posłuchać na pokazie, na który serdecznie zapraszamy.

Piotr Strzeżysz - od lat włóczy się po świecie z rowerem. Zazwyczaj omija miasta i szuka miejsc, gdzie jest pusto i przestrzennie. Autor trzech książek podróżniczych, między innymi wydanych niedawno ?Powidoków?. Nie lubi przebywać zbyt długo w jednym miejscu. Niedawno wrócił do kraju po dziesięciomiesięcznej podróży. Myślami jest już w kolejnej...
O swoich podróżach pisze na www.onthebike.pl