Autor Wątek: Oferta firmy Kross na 2012 rok  (Przeczytany 4902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Oferta firmy Kross na 2012 rok
« dnia: 08 Wrz 2011, 11:07:04 »
Uwaga, link nie zawsze się wyświetla. Jeśli strona się nie otworzy, to odśwież ją do skutku.


http://www.kross.eu/


Pozdrawiam
Tomek

storm

  • Gość
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrz 2011, 11:26:25 »
[czepiam się]
Łeee tam. Ani jednego normalnego roweru :]
[/czepiam się]


Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrz 2011, 11:42:13 »
[czepiam się]
Łeee tam. Ani jednego normalnego roweru :]
[/czepiam się]
No rzeczywiście tragedia xD
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrz 2011, 15:27:15 »
Pewnie dopiero część
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrz 2011, 19:58:34 »
Za wiele to się w tej ofercie nie zmienia. Przynajmniej w najbardziej interesującej klasie CITY większość zmian jest symboliczna - zmienia się kolorystyka, albo nazwa, a osprzęt i modele (przynajmniej te, które kojarzę) są z grubsza te same.

Za to widzę, że zrezygnowali z kilku wynalazków w ofercie. Nie ma już ostrego na przykład, widać się nie sprzedawało.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2011, 20:00:31 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrz 2011, 20:22:18 »
Ale zobacz, że strasznie idą w branding KROSS zamiast np. San Marco. :)


Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2011, 21:28:11 »
@Rafii: Zmienia się - chociażby nowe fulle z RVS, jak dla mnie to świetna wiadomość, że polski producent robi własne ramy od projektu do końcowego produktu, nie mam pojęcia jak sprawuje się ich wirtualny punkt obrotu w tym momencie, ale jest to z pewnością rozwojowe rozwiązanie, co ma się przełożyć na Krossy do DH, czy Enduro, a ile z tego wyjdzie to zobaczymy :)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrz 2011, 00:13:58 »
Cytat: Safian
Krossy do DH, czy Enduro
Ja im naprawdę dobrze życzę, ale to jednak nie ten target...
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrz 2011, 10:09:57 »
roadów też już nie robią. A to najtansze szosy dla amatorów były. I co ciekawe całkiem dobre, zwłaszcza jako rowery treningowe.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrz 2011, 12:03:30 »
roadów też już nie robią. A to najtansze szosy dla amatorów były. I co ciekawe całkiem dobre, zwłaszcza jako rowery treningowe.
Widać targetują się tylko na MTB i CITY. IMO słusznie, bo to najbardziej chłonny segemnt rowerowy.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Wrz 2011, 14:05:26 »
@Rafii: Zmienia się - chociażby nowe fulle z RVS, jak dla mnie to świetna wiadomość, że polski producent robi własne ramy od projektu do końcowego produktu, nie mam pojęcia jak sprawuje się ich wirtualny punkt obrotu w tym momencie, ale jest to z pewnością rozwojowe rozwiązanie, co ma się przełożyć na Krossy do DH, czy Enduro, a ile z tego wyjdzie to zobaczymy :)

Dziwi trochę "kategoria" tych fulli. FS to nie jest "przeznaczenie roweru", tylko rodzaj konstrukcji, a te rowery są akurat przeznaczone do XC. Anyway, na profilu facebookowym te ramy były przedstawione jakiś czas temu, i już wtedy zauważyłem to, że umiejscowienie górnego ramienia pośredniczącego zawieszenia jest ściśle określone przez wielkość ramy - czyli, albo ten full jest dostępny w najwyżej 2 rozmiarach, albo przy rozmiarach 15" i 21" zawieszenie inaczej działa niż przy 17 i 19".

Trochę szkoda, że porzucili rowery do zabaw grawitacyjnych - co prawda nie były to zbyt górnolotne konstrukcje, ale dla wielu osób stanowiły pierwszy porządniejszy sprzęt, na który ich było stać (seria Sign). Rowery do Enduro - zdaje się modele Crime i Panic - w sumie dobrze, że się tego pozbyli, dostępny w jednym rozmiarze full ważący 17 kg jako rower do Enduro to delikatnie mówiąc wstyd i porażka. Dwa lata temu szukałem dla żony roweru bujanego o skoku 100-120 mm i oferta Krossa mnie delikatnie mówiąc rozczarowała.
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Wrz 2011, 09:29:09 »
Co do rowerów do grawitacji, to wydaje mi się, że wcale ich nie porzucili. Niedawno przy fabryce powstał tor, zrobili własną imprezę na nim i wydaje się, że tylko łapią oddech zanim wejdą mocniej w ten segment z sensowną ofertą. Tak samo było kiedyś z Levelami... nic, czajili się, a potem jak weszli z ofertą i sponsoringiem to od razu zrobiło się głośno. Czuję, że tutaj może być podobnie.

Co do fulli Krossa - dobrze, że uzupełnili ofertę, bo brak rowerów z ciekawym zawieszeniem jeszcze kilka lat temu makabrycznie kuł w oczy.

Co do rowerów do MTB/ATB - w ten segment nawet nie zaglądałem, wierzę na słowo. Wiem też, że 29-calówki już jakieś robią, a w ubiegłym roku było nie powalała ich oferta w tym segmencie.

Oferty Road szkoda także i mnie. Ale widocznie nie była tak dobra i nie szła tak jak nam się wydawało.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Wrz 2011, 12:01:44 »
Już na targach w 2009 pokazywali gotowy rower do zjazdu oraz prototyp do Enduro - jak widać coś poszło nie tak, a szkoda.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Wrz 2011, 12:24:24 »
Już na targach w 2009 pokazywali gotowy rower do zjazdu oraz prototyp do Enduro - jak widać coś poszło nie tak, a szkoda.

Widocznie nie był tak gotowy jak im się wydawało.

Albo prawnicy doszukali się naruszenia patentów jakiś. Bo teraz zaprojektować zawieszenie to pikuś, ale ominąć przy tym patenty konkurencji, to już jest niezła jazda.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Oferta firmy Kross na 2012 rok
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Wrz 2011, 17:21:50 »
Albo prawnicy doszukali się naruszenia patentów jakiś. Bo teraz zaprojektować zawieszenie to pikuś, ale ominąć przy tym patenty konkurencji, to już jest niezła jazda.

Ich Crime (czy jak się nazywał) miał najpowszechniejsze zawieszenie czterozawiasowe, które w Europie każdy robi jak chce - problemy mają jedynie firmy chcące eksportować do USA.
AdrianSocho