Autor Wątek: Nowinki techniczne  (Przeczytany 3344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Nowinki techniczne
« dnia: 21 Paź 2010, 14:24:03 »
Przeszukałem nasze forum i nie znalazłem podobnego tematu (jak jednak jest to przepraszam). W temacie chodzi o wrzucanie informacji o nowinkach technicznych które wpadną nam w ręce i wydadzą się nam ciekawe. A pomysł wpadł do głowy po tym jak trafiłem dziś na http://www.hovding.se/film.php - poduszka powietrzna dla rowerzysty ;)


Szakal

  • Gość
Odp: Nowinki techniczne
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Paź 2010, 20:59:49 »
 Hmmm ciekawe, ciekawe, ale nie zastąpi to kasku, pozatym co z kręgosłupem?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowinki techniczne
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Paź 2010, 23:33:15 »
Hmmm ciekawe, ciekawe, ale nie zastąpi to kasku, pozatym co z kręgosłupem?

Nie, ale da nowe mozliwości ściemniania tym, ktorzy dzić chętnie wciskaja nam siła kaski i kamizelki calkowicie zlewając faktyczne problemy dotyczące bezpieczeństwa jak kwestia wymuszania pierwszenstwa przez kierowców na przejazdach rowerowych.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Nowinki techniczne
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Paź 2010, 00:16:38 »
Obawiam się, że to co pokazali przy marncyh 16 km/h wystarczyłoby do tego, aby połamać gościowi nochala, zęby, szczękę i żuchwę... Tak więc w ową poduszkę powietrzną to ja osobiście po prostu nie wierzę... jesli ona przy maaarnych 16 km/h nic nie daje...
I chociaż wiem, że zaraz odezwą się głosy, że jestem nałogowcem i w ogóle widzę świat tylko przez klapki na oczach, to jesli chodzi o wypadki, mimo wszystko obstaję przy rowerze poziomym. Dlaczego? Bo sam walnąłem w samochód stojący przede mną z V=15 km/h. Na samochodzie ryska na zderzaku, a mnie i rowerowi NIC SIĘ NIE STAŁO. Nie straciłem zębów, nos mam cały, oczy całe, głowa też na karku (;]). Śmiem sądzić, że gdybym zrobił to na pionowcu, to bym się wmeldował gościowi do środka przez tylną szybę...


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Nowinki techniczne
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Paź 2010, 15:20:29 »
Storm - owszem. A jeszcze mniejsza krzywda stałaby Ci się, nawet przy większej prędkości, gdybyś jechał samochodem. A czołgiem to już w ogóle. Ale chyba nie o takie stopniowanie nam chodzi :P