Autor Wątek: Ochocka grupa rowerowa  (Przeczytany 27020 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

hermes

  • Gość
Ochocka grupa rowerowa
« dnia: 27 Cze 2013, 18:53:37 »
Zainspirowany przykładem Ursynowa rzucam pomysł na Ochocką Grupę Rowerową. Jej celem byłoby stworzenie nieformalnej grupy zajmującej się walką o infrastrukturę rowerową i respektowanie praw rowerzystów na naszej dzielnicy. Konkretnie:
- obniżanie krawężników na przejazdach. Na przykład bardzo mi by się przydała druga osoba. Jedna uzbrojona w miarkę, druga z aparatem robiąca zdjęcia. Potem to zdjęcie wraz z wnioskiem do ZDM: krawężnik o takiej a takiej wysokości nie spełnia...
- odkrzaczanie Ochoty. Gro dróg dla rowerów i ciągów pieszo-rowerowych zarastają krzaki, drzew itp. Zdjęcie i wniosek do ZOM o wycinkę.
- pisanie do centrum handlowych/sklepów o stawianie porządnych stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery U.
- próby zmiany istniejącego stanu rzeczy, gdy ten stan rzeczy woła o pomstę do nieba (np. ciąg na Banacha, wiecznie zawalona samochodami ddr na grójeckiej).
- próby kontaktu z władzami Ochoty - miałem okazje spotkać i poznać jedną z radnych naszej dzielnicy. Jest to bardzo pro-rowerowa osoba i można nawiązać z nią kontakt.
- rejestrowanie tego co się buduje i zmienia pod względem infrastruktury rowerowej na Ochocie (np. nowo powstała ddr na Szczęśliwickiej)
- zbieranie w jedną całość tego co się dzieje na ochocie i ma dziać pod kątem rowerów

Oczywiście prawie wszystkie powyżej wymienione czynności można robić samodzielnie, ale:
- jak wiele osób pisze o to samo, to łatwiej jest o rezultaty. Mówiąc inaczej będziemy bardziej skuteczni gdy będziemy atakować wspólnie.
- fajnie widzieć, że działa się wspólnie i coś się zmienia na plus, nie tylko dzięki naszym pojedynczym działaniom do których czasami trudno się zebrać.
- można stworzyć mała prostą stronę która by obrazowała to co udało się zmienić
- po raz kolejny zainspirowany przykładem Ursynowa można by zrobić akcje "wsadźmy urzędników na siodełka" i zrobić z nimi objazd pokazując im co nam przeszkadza i co chcielibyśmy zmienić. Byłem gościnnie na Ursynowie na tej akcji i wyszło to rewelacyjnie.

Wszelkie inne pomysły mile widziane. Najważniejsze, żeby byli chętni. Nie domagam się poświęcania ogromnej ilości czasu - jakby udało się spotkać raz na tydzień, dwa czy miesiąc i coś zrobić byłoby super.

Edit: Link (forum ZM) do tego, co udało się zrobić i co zgłosiłem: http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=2856
Nie ma tego dużo, ale od czegoś trzeba zacząć.
« Ostatnia zmiana: 27 Cze 2013, 20:30:45 wysłana przez hermes »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Cze 2013, 19:23:10 »
Dobrym pomysłem było by żebyś podszedł jutro przed masą do zabezpieczenia - jeśli się jakoś rozpoznamy, to może uda mi Ci się przedstawić dwie, trzy osoby z Ochoty. Albo po prostu podejdź i krzyknij kto jest z Ochoty :D ;D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

hermes

  • Gość
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Cze 2013, 20:29:37 »
Jurto akurat przychodzę na masę z banda Niemców na głowie i jeszcze pewnie sąsiadów wkręcę, więc będę musiał ich zabawiać, ale mogę na chwilę wyskoczyć do was (i tak pewnie podejdę po sprychówkę) więc chętnie skorzystam z twojej propozycji.

P.S. dodałem do wątku link z tym co udało mi się zrobić i co zostało zgłoszone (ale jeszcze nie zrobione).
« Ostatnia zmiana: 27 Cze 2013, 20:42:57 wysłana przez hermes »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Cze 2013, 15:56:01 »
Zawsze można przed "Och Teatr" podjechać przed masą 17,15 i zorientować kto może dołączyć do jakiegoś projektu- ja zawsze jestem i często gotowy do konstruktywnej pomocy i już parę rozmów przeprowadziłem z radnymi i burmistrzem Komorowskim ale jest parę przeszkód że nie wszystko da się załatwić i o dziwo powoli ich rozumiem. Na zebraniu o bezpieczeństwie na dzielnicy też byłem sam (nikogo ten temat nie interesował) i tylko na siłę żeby nie siedzieć tam sam skusiłem jednego kolegę i udało się jeden jedyny głos zabrać o rowerach . Tak już jest zapał niestety nie idzie zw parze z konsekwencją.

hermes

  • Gość
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Cze 2013, 21:46:00 »
 
Zawsze można przed "Och Teatr" podjechać przed masą 17,15 i zorientować kto może dołączyć do jakiegoś projektu- ja zawsze jestem i często gotowy do konstruktywnej pomocy i już parę rozmów przeprowadziłem z radnymi i burmistrzem Komorowskim ale jest parę przeszkód że nie wszystko da się załatwić i o dziwo powoli ich rozumiem. Na zebraniu o bezpieczeństwie na dzielnicy też byłem sam (nikogo ten temat nie interesował) i tylko na siłę żeby nie siedzieć tam sam skusiłem jednego kolegę i udało się jeden jedyny głos zabrać o rowerach . Tak już jest zapał niestety nie idzie zw parze z konsekwencją.
Na masę akurat jechałem z centrum, więc nie miałem szansy się tam pojawić, ale dzięki. Miałem podejść przed masą ale byliście zajęci przygotowaniami jako ubezpieczenie więc postanowiłem nie przeszkadzać. W każdym razie udało się stworzyć zalążek grupy i w związku zapraszam wszystkich zainteresowanych infrastrukturą rowerową na Ochocie na pierwsze spotkanie:

najbliższy wtorek 2 lipca 18:30 stacja Veturilo na skrzyżowaniu Bitwy Warszawskiej/Grójeckiej
Cel: objazd po Ochocie wraz z dyskusją nad tym co i gdzie chcielibyśmy zmienić.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Cze 2013, 22:55:33 »
Postaram się być .

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lip 2013, 09:21:15 »
Byłem i trochę zwiedziliśmy Ochotę i zrobiliśmy parę zdjęć ,i niestety dalej cisza - wiem -niewiele się zdeklarowałem do pomocy z racji wstrętu do pisaniny, ale jestem gotowy dostarczyć osobiście pisemka.Czyżby pomoc nie była potrzebna? Czy nie lepiej jak pod tymi pisemkami będzie trochę więcej podpisów niż 1 czy góra 2 ? Wyjeżdżam do 1 sierpnia ,ale jak wrócę dalej chętnie włączę się do dalszych działań. 

hermes

  • Gość
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2014, 22:16:20 »
Grupa istnieje i działa - wszystkich zainteresowanych dalej zapraszam. Stworzyliśmy niedawno naszą stronę na facebooku: https://www.facebook.com/OchockaGR

hermes

  • Gość
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2014, 17:18:49 »
Wszystkich chętnych chcących włączyć w działania zmierzające do poprawy infrastruktury na Ochocie  zapraszam jutro na spotkanie w OHO (tarczyńska 11) o 18.00. Będziemy się zastanawiać jak doprowadzić do wyboru i realizacji naszych projektów rowerowych zgłoszonych w budżecie partycypacyjnym (http://budzet.zm.org.pl/ - w dziale Ochota).

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Cze 2014, 09:04:42 »
Ochocka Grupa Rowerowa zaprasza urzędników, radnych i wszystkich rowerzystów na przegląd infrastruktury rowerowej na Ochocie, który odbędzie się 14 czerwca 2014 r. o godz. 11.00.

http://www.zm.org.pl/?a=przejazd_ochota-146

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Cze 2014, 22:48:41 »
To już jutro!

Jeśli się tylko dobudzę, to będę :D

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Cze 2014, 23:09:11 »
Rozumiem, że jedziemy mimo deszczu?

A urzędnicy potwierdzili swoje przybycie? Czy jak to miewają w zwyczaju poinformują nas z za drzwi urzędu dzielnicy że przez deszcz odwołują?
I jestem tatą po raz drugi!

hermes

  • Gość
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Cze 2014, 23:59:40 »
Potwierdzili, według meteo deszcz ma zacząć padać dopiero koło 13. Ale pogoda bywa nieprzewidywalna.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Cze 2014, 00:03:35 »
To do zobaczenia. ;)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ochocka grupa rowerowa
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Cze 2014, 21:04:57 »
Wielki szacunek dla urzędników i burmistrza i jego zastępców i radnych , prawie wszyscy przybyli i nie uciekli po solidnym deszczu. Przyjęli wyzwanie "na klatę " , i nawet sensownie przyjmowali nasze postulaty . Nie wszystkie , ale ich taka rola . Pani radna Sylwia?  uratowała Panią oddelegowaną z ZDM-u , która to na przejazd  przyszła bez roweru??? :o. Za to sama była ratowana na przyczepce  na skrzyni u "Pafki", i tak dzielnie przebyliśmy całą trasę . Wnioski nie od razu , ale myślę że pozytywnie zostaną przyjęte i parę spraw na pewno już niedługo ruszy.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze 2014, 21:06:01 wysłana przez jerzy1234 »