Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Pisma - jak zacząć?

(1/25) > >>

mateyko:
Witajcie, chciałbym zacząć walkę o nasze wspólne dobro czyli ścieżki na płaszczyźnie urzędowej. Czy mogliby się wypowiedzieć jacyś weterani, ewentualnie spisać jakieś krótkie how-to? Będę wdzięczny ;]

mplonski:
Najgorzej idą pierwsze pisma, potem jest z górki :)

Najlepiej zacząć od bardziej błahych spraw - obniżenie krawężnika, wygrodzenie chodnika, przestawienie znaku, etc. Pismo piszesz do zarządcy drogi - sprawdzisz to na www.zdm.waw.pl lub www.ztp.waw.pl w odpowiednich działach.

W pismach podaj na początku o co generalnie chodzi. Następnie warto rozwinąć temat, załączyć kilka zdjęć, etc.

Warto przesłać też kopię do BDiK i ZM'u. Forma pisma - w sumie dowolna, ale imo najlepiej jak jest to wyeksportowany dokument do pdf'a napisany jak normalny list oficjalny.

Najlepiej poprzeglądaj też pisma gromanika - ja swoich nie publikuję (aczkolwiek na ostatniej masie Cosmit mi powiedział, że mam już własną teczkę w BDiK).

Kwestie budowy nowych DDR - trzeba walczyć ze ZMID'em (www.zmid.waw.pl).

Raffi:
No i najlepiej napisz, o czym chcesz napisać. Trudno zrobić know-how przewidujące wszystkie możliwości, bo tych możliwości jest w zasadzie nieskończona ilość.

Łatwiej będzie doradzić coś, gdy napiszesz konkretnie o czym chcesz napisać i w sprawie jakiego miejsca.

Bear:
to moze głupie pytanie, ale to wystarczy naskrobać maila czy normalny list pocztą itd?

mplonski:
możesz wysłać mailem, ale też musisz wszystkie dane podać. ja ślę pismo zapisane w pdf'ie, w formacie normalnego pisma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej