Autor Wątek: uchwyt do kamery na kierownicę  (Przeczytany 5408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
uchwyt do kamery na kierownicę
« dnia: 15 Sty 2015, 16:58:26 »
Do kamery, o, takiej ( http://www.sony.pl/electronics/actioncam/hdr-as20 ) szukam mocowania do kierownicy roweru, przy czym uchwyt powinien mieć możliwość regulacji ustawienia kamery góra/dół.
W Sony zaproponowali mi coś w tym stylu http://www.sony.pl/electronics/actioncam-akcesoria-do-montowania/vct-hm1 , tylko podobno lepsze, innych obecnie na stanie nie ma. No i oczywiście droższe, za 150 zł.
Sposób mocowania kamery do uchwyty/statywu standartowym gwintem, tak jak np. statywy fotograficzne. Kamera w od spodu dziurę z gwintem (chyba fi 0,5 cm), w uchwycie powinna być pasująca śruba. Na zdjęciu uchwytu widać taką śrubę.

Szukam tańszego mocowania, do 100 zł. Nie allegro, znaczy może byc i allegro, ale do odbioru osobistego. Chodzi o to, że ja to muszę pomacać, własnoręcznie sprawdzić, czy mi pasuje.

Gdzie szukać, ktoś, coś?

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sty 2015, 20:04:24 »
Na początku dla ustalenia uwagi - używam kamery Sony i przeszedłem przez milion różnych sposobów mocowania do kierownicy (i innych elementów roweru i nie tylko) więc co-nieco mogę powiedzieć. Jeżeli przez góra - dół rozumiesz pochylenie, to polecam taki wynalazek:

http://www.dx.com/p/oumily-aluminum-bicycle-mount-for-sony-as15-as30-gopro-hero2-3-3-black-294490#.VLgOByuG98E Baza dokręcana do kierownicy wykonana z aluminium i można na prawdę sztywno zamocować, uchwyt ze śrubą z dość dobrego plastiku, wytrzymał mróz (wiele tworzyw na mrozie kruszeje i kilka razy kamera zimą w lesie po prostu opuściła pokład z kawałkiem mocowania).

Odradzam mocowanie tego typu: http://www.dx.com/p/gp02b-sport-camera-bike-mount-holder-for-gopro-orange-340842#.VLgOjyuG98E

(całe z plastiku, średnica słabo pasuje do kierownicy często, strasznie się telepie i jest ogólnie miękkie) a także takie:

http://www.dx.com/p/mountain-bike-bicycle-mount-stand-for-gopro-hero-black-340524#.VLgOviuG98E ze względu na problemy ze stabilnym mocowaniem kamery (kamera na tak długim ramieniu bardzo się telepie na wybojach).
« Ostatnia zmiana: 15 Sty 2015, 20:14:47 wysłana przez maciek_slon »

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sty 2015, 22:34:08 »
kamery i aparaty mają otwór montażowy w rozmiarze calowym. W tej chwili nie pamiętam jaki, ale jak sprawdzę w pracy rysunki to powiem (napiszę). Ja miałem taśmą srebrną przyklejony do mostka pogięty odpowiednio płaskownik i do niego przykręcałem aparat dorabianą śrubką a drugie mocowanie (znaczy drugi płaskownik) miałem na zagłówku pod tylną lampką.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sty 2015, 00:27:52 »
ach, Franc.... ja wiem, że powinnam podać wymiar śruby/gwintu w calach
ale moi osobiści mężczyźni zabrali mi akurat wszystkie domowe suwmiarki, w palcach miary nie mam, przyłożyłam do śruby zwykłą linijkę i, na oko, wyszło mi pół centymetra


ps. fajnie się było zobaczyć przelotem na trasie  ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Sty 2015, 00:28:53 wysłana przez jolajola1 »

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sty 2015, 07:14:21 »
1/4" UNC20 :-)

A z ciekawostek, które czekają na przetestowanie, jest jeszcze uchwyt do kamery montowany w miejsce korka rury sterowej: http://www.dx.com/p/toz-universal-aluminum-alloy-bicycle-headset-mount-adapter-w-screw-for-gopro-hd-hero-3-3-2-291776#.VLivIyuG98E
« Ostatnia zmiana: 16 Sty 2015, 07:27:48 wysłana przez maciek_slon »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sty 2015, 10:46:58 »
Odradzam mocowanie tego typu: http://www.dx.com/p/gp02b-sport-camera-bike-mount-holder-for-gopro-orange-340842#.VLgOjyuG98E

(całe z plastiku, średnica słabo pasuje do kierownicy często, strasznie się telepie i jest ogólnie miękkie)

Hehe, oba takie mam,  tylko że do Gopro. Działają ok, montowałem je już do tylu elementów roweru (kierownica, gripy, bom, różne rurki bagażnika...) i owszem - nie zawsze pasuje idealnie (czasem daje podkładkę zrobioną ze starej detki), ale plus jest taki, że pasuje do wielu różnych średnic, więc można kombinować).

A dźwignie zawsze można skrócić montując mniej przedłużaczy :) Jak się jeszcze kamerkę umieści od góry/dołu mocowania, a nie wychyloną na dźwigni do przodu to w ogóle fizyka odwala całą robotę i nic się złego nie dzieje.

Jedną wade ma to mocowanie - dokręcać go trzeba z wkrętakiem w ręku, bo inaczej śruba zalana w plastyku zaczyna się obracać. A jak się nie dokręci dobrze, to faktycznie opada i są krzywe akcje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sty 2015, 11:12:58 »
Jolajola: pozdrawiam również, bardzo się spieszyłem wtedy do centrum, bo musiałem córce odebrać zabawkę ze sklepu i jeszcze o rozsądnej porze dotrzeć do domu.
A na Świętokrzyskiej minąłem się z Kultowym - powinieneś siedzieć w domu i się kurować a nie narażać w walce z samochodami.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sty 2015, 14:56:26 »
pooglądałam uchwyty z Waszych linków, mam nawet faworyta
ale chciałabym obejrzeć własnoocznie, pomacać . . czy jakiś warszawski sklep, bo ja wiem, fotograficzny chyba, ma takie/podobne uchwyty w ofercie?

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sty 2015, 09:11:07 »
Popatrz w sklepie ELTEC (http://eltec.pl/GoPro-AKCESORIA/) czy mają to co Cię interesuje, większość z tego co jest na stronie mają do "pomacania" w sklepie stacjonarnym przy pl. Narutowicza.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sty 2015, 11:10:06 »
Nie na pl. Narutowicz tylko niedaleko pl. Narutowicza na Słupeckiej.
życie nie znosi próżni...

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sty 2015, 11:40:26 »
Dlatego napisał przy a nie na :)

Ja mam takowy. Trochę telepie. http://eltec.pl/project/eltec/upload/foto/serwer/gopro/zestaw_g4_2.jpg
Komu w drogę temu rower.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sty 2015, 12:32:02 »
Dlatego napisał przy a nie na :)
Akurat w odniesieniu do tego sklepu przy i na są równie wprowadzające w błąd.
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sty 2015, 11:53:45 »
Już mam, w Eltecu kupiłam, warto było pojechać i pomacać.

Dzisiaj pierwsza jazda z kręceniem, po zmroku, Puławską w stronę Centrum, miedzy samochodami.

Teraz mam drugą potrzebę związaną z kamerą. Powinnam mieć program do obróbki filmów. Tylko jak najprostszy!!! Podstawowa edycja plików *.mp4. Przycinanie, wycinanie, łączenie fragmentów. wycinanie głosu, dodawanie podkładu muzycznego.
A może jest jakiś programik do edycji filmów po polsku?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sty 2015, 11:56:57 »
Cytuj
Dzisiaj pierwsza jazda z kręceniem, po zmroku, Puławską w stronę Centrum, miedzy samochodami.
Tylko pamiętaj, że od Bukowińskiej do Dolnej masz DDR po swojej stronie  ( żebyś nie dołączył a do grona "szczęśliwców" którzy za niepamięć ostatnio płacili  :P)
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: uchwyt do kamery na kierownicę
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sty 2015, 12:14:27 »
phi, Puławską w obie strony znam na pamięć łącznie z wysokościami krawężników