Autor Wątek: ePUAP  (Przeczytany 3702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
ePUAP
« dnia: 17 Lip 2014, 22:18:46 »
Ostatnio zaniedbałem pisanie wniosków (urzędniczy tumiwisizm i spychologia mnie załamały) ale postanowiłem do tego wrócić. Wymyśliłem że łatwiej byłoby mi korzystać z ePUAPki. Być może łatwiej byłoby też kontrolować terminowość i poprawność odpowiedzi.

Tylko do licha, jaką kategorię, odnośnie drogownictwa, wybrać?

Ach... Coś właśnie znalazłem: "Zmiana organizacji ruchu". A tu ciekawostka:

Cytuj
Kogo dotyczy

Obywatele

Czas realizacji

Do 30 dni

Wymagane dokumenty

Wniosek o rozpatrzenie projektu organizacji ruchu

Dwa egzemplarze projektu organizacji ruchu zawierającego: - plan orientacyjny w skali 1:10 000 lub 1:25 000 z zaznaczeniem drogi lub dróg, których projekt dotyczy, - plan sytuacyjny w skali 1:500 lub 1:1000 zawierający: a) lokalizację istniejących, projektowanych oraz usuwanych znaków drogowych, urządzeń sygnalizacyjnych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, b) parametry geometrii drogi, - program sygnalizacji i obliczenia przepustowości drogi - w przypadku projektu zawierającego sygnalizację świetlną, - zasady dokonywania zmian oraz sposób ich realizacji - w przypadku projektu zawierającego znaki świetlne lub znaki o zmiennej treści oraz w przypadku projektu dotyczącego zmiennej organizacji ruchu lub zawierające inne zmienne elementów mające wpływ na ruch drogowy, - opis techniczny zawierający charakterystykę drogi i ruchu na drodze, a w przypadku organizacji ruchu związanej z robotami prowadzonymi w pasie drogowym - opis występujących zagrożeń lub utrudnień; przy robotach prowadzonych w dwóch lub więcej etapach opis powinien zawierać zakres planowanych robót dla każdego etapu i stan pasa drogowego po zrealizowaniu etapu robót, - przewidywany termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu oraz termin wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu lub przywrócenia poprzedniej stałej organizacji ruchu (w przypadku projektu dotyczącego wykonywania robót na drodze), - nazwisko i podpis projektanta. - opinia właściwego komendanta Policji - opinia właściwego zarządu drogi - opinie właściwych organów zarządzających ruchem - pełnomocnictwo inwestora

Opłaty

5 zł wniosek oraz 50 gr za załącznik

Zachciało się obywatelowi mądrzejszym od siebie błędy wytykać... Czy jest jakaś kategoria dla normalnych wniosków, dla normalnych ludzi, czy cały ten ePUAP to jedna wielka ePUPA? Korzystacie lub próbowaliście korzystać z tego systemu?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ePUAP
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lip 2014, 23:09:55 »
Sztandarowy przykład "informatyzacji" w wykonaniu państwa. ePUPA to dobre określenie - pozwolisz, że włącze je do swojego standardowego słownika? :)

Jeżeli koniecznie chcesz, to poszukaj w danym urzędzie czegoś, co zwie się "Pismo ogólne" lub podobnie. Może być ukryte pod "Skarga". Prawdopodobnie tego właśnie szukasz. "Pisma ogólne" pozwalają wpisać, co się chce i jak się chce, a potem do urzędu idą jako zwykłe pisma.

Na szybsze reakcje albo łatwość zarządzania nie licz. Będziesz miał po chwili N spraw nazywających się "pismo.xml", w których będzie po jednym dokumencie "pismo.xml". Możesz potem co najwyżej zrobić kupę kliknięć i pozmieniać ręcznie nazwy.

Przy czym nie próbuj normalnie korzystać z przeglądarki, bo studenciaki, którzy to najwyraźniej pisali, stan aplikacji przechowują globalnie dla sesji, a nie dla widoku. Tak więc korzystaj tylko z myszki i tylko z przycisków, które są w ePUPIe. Inaczej możesz się obudzić z ręką w nocniku, jak ja, gdy wysłałem 8 pism... a okazało się, że wyedytowałem ośmiokrotnie jedno pismo. Zdaje się, że na szczęście system jest tak źle zrobiony, że przy wysyłaniu skopiował te pisma, więc urząd otrzymał osiem różnych pism, a nie osiem linków do jednego pisma tej samej treści.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: ePUAP
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lip 2014, 00:56:39 »
Jeśli chcesz wysłać do ZDM to tam jest zakładka "Skrzynak podawcza" która przekieruję Ciebie na ePułap . Tam wypełnisz normalny formularz. Zgłaszałem tam obniżenie krawezników. Mimo ze wyslalem elektorniecznie to doatałem odpowiedz listownie - papierowo.  Przez pewien czas nie mogłi dojsć kto ma obniżyc krawęznik  Dzielnica   czy ZDM. Korespondencja szła nawet do IR. Cyrk . Ostatecznie i tak musiałem dzwonić i poganiać. :)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: ePUAP
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lip 2014, 10:05:55 »
O, dzięki, obudziliście we mnie pewną nadzieję :)

BTW: ichni helpdesk idzie w zaparte, że "wszystko działa poprawnie" podczas gdy w doniesieniach prasowych oficjalnie mówi się o poprawieniu błędów w IV kwartale br.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ePUAP
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lip 2014, 20:57:09 »
Tak, normalne. Po zgłoszeniu błędu ze sposobem trzymania stanu dowiedziałem się, że to moja wina, bo nieprawidłowo używam przeglądarki. Ale do tego już chyba przywykliśmy, prawda? ;)