Autor Wątek: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej  (Przeczytany 17028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Niestety bez zdjęć, bo gdzieś mi się podziały stare, ale temat nie jest nowy, a raczej już stary, ale mimo to jak do tej pory jeszcze nikt w tej sprawie nic nie zrobił.
Kwestia dotyczy tego miejsca:
http://tiny.pl/h7hjt
http://tiny.pl/h7hj1

Jadąc z południa i wjeżdżając na most - jest wszystko w porządku. Co jednak będzie, jesli ktoś spróbuje zjechać z mostu z dużą prędkością? W ostatniej chwili zobaczy czarną przepaść przed sobą (schody dla pieszych idące w dół) i ewentualnie dalszy ciąg ścieżki mignie mu z prawej strony... Będzie miał koszmar i pamiątki na ciele do końca życia. O ile przeżyje.

Pierwszy raz to miejsce widziałem w 2007 roku zdaje się, jadąc do Anina wieczorem. jakoś tak zwolniłem, bo nie widziałem z dala dalszego ciagu ściezki rowerowej, a potem zobaczyłem ją, ale... z boku. A przed sobą, może z 3-4 metry dalej - schody. Co by było gdybym zasuwal kolarką 40 km/h? Czy pisałbym tego posta czy raczej robiłbym za warzywko, albo oglądał korzenie trawy od dołu...?
Gdyby jeszcze w tym miejscu bylo jakiekolwiek oznaczenie, że coś jest "nie halo" nieco dalej... Ale nie ma. Miejsce zostało kompletnie olane nie tylko przez [cenzura] budowlańców czy [cenzuuuuura dłuższa] projektantuffff tego skrzyżowania, ale i przez lokalnych rowerzystów.

Moim zdaniem coś z tym trzeba w końcu zrobić, lata mijają, w końcu trafi się ktoś, kto spadnie w dół, połamie się lub zabije... Czy musi być tragedia, aby wreszcie ktoś ruszył głową i swoim siedzeniem?
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2010, 23:50:20 wysłana przez storm »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lip 2010, 23:50:37 »
Z tego co pamietam to prascy rowerzysci w tamtych miejscach wyklejali duzo tasmy odblaskowej na barierki co by zauwazyc w nocy
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lip 2010, 10:29:38 »
Do rozwiązania problemu moim zdaniem wystarczyłoby wykonanie ciągłych linii krawędziowych po obu stronach ciągu pieszo-rowerowego, które przed schodami odchodziły by w prawo (w stronę zjazdu dla rowerzystów) ,ewentualnie jeszcze symbol roweru na nawierzchni i biała strzałka jak do skrętu w prawo na pasie ruchu dla samochodów i dodatkowo znak ze schematem kierunku jazdy rowerzystów lub znaki D-35 (przejście podziemne dla pieszych) po obydwu stronach schodów.

Zmuszające do myślenia pismo do ZDM, przesłane do wiadomości BDiK i Inżyniera Ruchu powinno załatwić sprawę, tzn. doprowadzić do opracowania rozwiązania, trudniejsze będzie, żeby to rozwiązanie zostało opracowane szybko...
Do pisma przydałoby się zdjęcie tego miejsca od strony mostu, bo z prawdą objawioną trudno dyskutować  ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2010, 10:38:42 wysłana przez gromanik »

storm

  • Gość
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lip 2010, 14:10:08 »
Może dzisiaj uda mi się zrobić fotkę tego miejsca, nie obiecuję...

Ale zadziwiająca rzecz jest na tym linku: http://tiny.pl/h7hj1
Czy zauważyliście, że na północnej stronie mostu się "dało" zrobić wyprofilowany zjazd i przejazd pod nim, a po południowej już nie?
P.S. Ale to co zrobiono po północnej, czyli równoległe do siebie 2x DDRiP w odleglości kilkudziesięciu metrów, stykające się kilkaset metrów dalej to jest... "pomnik" ku chwale projektanta. Oklaski.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2010, 14:12:16 wysłana przez storm »

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2010, 16:14:00 »
Macie rację ALE myślę że jak sami to załatwimy będzie szybciej kupić farbę i namalować w paru miejscach UWAGA ZWOLNIJ na odcinku 100 metrów niech to zrobi ktoś co blisko mieszka bo ja z Ząbek jestem i tam nigdy mnie nie było  :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lip 2010, 17:37:41 »
Macie rację ALE myślę że jak sami to załatwimy będzie szybciej kupić farbę i namalować w paru miejscach UWAGA ZWOLNIJ na odcinku 100 metrów

Tak, a urzędnicy, nieskażeni doświadczeniem, będą uważać że było dobrze i robić kolejne takie buble. Myśl perspektywicznie! Oni muszą się jakoś dowiedzieć, że jest źle, co jest źle i jak powinno być dobrze. Chyba nie liczysz, że sami z siebie się domyślą, nawet gdyby faktycznie któryś z nich tam jeździł na rowerze (w co wątpię)??

niech to zrobi ktoś co blisko mieszka

Klasyczne "weźmy się i zróbcie". Ja zaproponuję coś bez przemyślenia, a na konsekwencje finansowe i karne za malowanie niech się już naraża ktoś inny. Dziękuję, ale ja z tej rady nie skorzystam i raczej nie radzę innym korzystać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lip 2010, 21:06:53 »
Tak masz racje lecz ja się kierowałem tym co napisał poprednik (Co by było gdybym zasuwal kolarką 40 km/h? Czy pisałbym tego posta czy raczej robiłbym za warzywko, albo oglądał korzenie trawy od dołu...?
) a co do wyręcania urędasów to daleki jestem od tego

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lip 2010, 23:40:09 »
Tak masz racje lecz ja się kierowałem tym co napisał poprednik

Nie neguje tego, co napisał Storm. Problem istnieje. Jest realny i stwarza zagrożenie. Nie tylko tym, co jadą tam cieniarką 40km/h i mając problemy ze wzrokiem nie umieją dostrzec przed sobą zakrętu ;)

Tylko, że próbujesz go po prostu rozwiązać metodą, która zamiast rezultatu może komuś przysporzyć kłopotów. A do tego podajesz to rozwiązanie jako tzw "dobrą radę". Pamiętaj, że nie każdy tutaj ma mozliwość stwierdzić na ile masz w tym doświadczenia i ile już takich akcji robiłeś.

Ktoś by Ci uwierzył, pojechałby tam z pędzlem i być może dał się złapać, jak kiedyś o mało co nie wpadła ekipa lepiąca plakaty masowe przy Siekierkowskiej. A później ten ktoś, kto Ci zaufał, musiałby to usuwać, jakieś kary płacić, a być może zasrałby sobie papiery jakimś wyrokiem za niszczenie mienia publicznego, wandalizm czy inną niedorzeczność. Tak czy siak, zysku żadnego, a w plecy co najmniej kilka stówek.

Dlatego może, zanim zaczniesz dawać rady, spróbuj sam metod, które proponujesz stosować innym. Tylko takie rady są użyteczne :-) Ja np proponowałbym zacząć od napisania w tej sprawie pisma do ZDM. Mniej roboty, ryzyka żadnego, a nierzadko się udaje. A tym, którzy chcą gdzieś coś malować, radziłbym dobrze się przygotować do tego, a zwłaszcza sprawdzić gdzie w okolicy jest monitoring, gdzie bywają patrole i ogólnie zrobić BARDZO BARDZO DOBRE rozeznanie w tym co się chce zrobić i gdzie się chce zrobić.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Roberto

  • Gość
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lip 2010, 10:40:25 »
A  ja się deklaruję wykonanie takiego oznakowania poziomego. Jednak zanim to uczynię chciałbym mieć pisma z ZDM, oraz Policji informujące iż owa infrastruktura jest bezpieczna. Gdy je otrzymam to wykonam oznakowanie oczywiście w asyście medii. Będę to czynił w trosce o bezpieczeństwo publiczne a takie działanie nie są karane.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lip 2010, 11:35:20 »
Trzymam za słowo ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Cze 2012, 12:58:17 »
Z tego co pamietam to prascy rowerzysci w tamtych miejscach wyklejali duzo tasmy odblaskowej na barierki co by zauwazyc w nocy

Taśma jest kompletnie zbędna do latarnie dostatecznie oświetlają to miejsce. To nie jazda kolarką może być niebezpieczna lecz jazda małego dziecka.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Cze 2012, 13:02:29 »
Do rozwiązania problemu moim zdaniem wystarczyłoby wykonanie ciągłych linii krawędziowych po obu stronach ciągu pieszo-rowerowego, które przed schodami odchodziły by w prawo (w stronę zjazdu dla rowerzystów) ,ewentualnie jeszcze symbol roweru na nawierzchni i biała strzałka jak do skrętu w prawo na pasie ruchu dla samochodów i dodatkowo znak ze schematem kierunku jazdy rowerzystów lub znaki D-35 (przejście podziemne dla pieszych) po obydwu stronach schodów.

Tam jest wąsko i nie można wyznaczyć DDR tam jest ciąg pieszo-rowerowy więc jeśli masz problemy na tym łuku to możesz bezkarnie jechać jezdnią.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Cze 2012, 14:02:00 »
Zastanów się dwa razy zanim tak napiszesz, obejrzyj miejsce osobiście i wtedy doradzaj... W czasie gdy pisano poprzednie wiadomości tam były znaki "ciąg pieszo rowerowy" z pionową kreską. Rok może dwa lata temu zmieniono w okolicy znaki na takie z kreską poziomą.

W tym konkretnym miejscu jest co najmniej 4 metry szerokości. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wymalować takie linie krawędziowe. To świetny pomysł i już dawno powinien być wcielony.

Niestety mimo upływu już 11 lat od otwarcia Trasy Siekierkowskiej ścieżki tylko niszczeją zamiast być modernizowane i modyfikowane w miarę potrzeb.

PS. Chyba że to miała być prowokacja... W którym miejscu wjechałbyś na jezdnię aby ominąć to felerne miejsce?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Cze 2012, 17:07:00 »
Zastanów się dwa razy zanim tak napiszesz, obejrzyj miejsce osobiście i wtedy doradzaj... W czasie gdy pisano poprzednie wiadomości tam były znaki "ciąg pieszo rowerowy" z pionową kreską. Rok może dwa lata temu zmieniono w okolicy znaki na takie z kreską poziomą.

I dlatego piszę teraz a nie wcześniej.


W tym konkretnym miejscu jest co najmniej 4 metry szerokości. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wymalować takie linie krawędziowe. To świetny pomysł i już dawno powinien być wcielony.

Owszem. Po stronie mostu jest szeroko ale już za zakrętem czyli na skarpie jest wąsko. Więc wówczas linie musiałyby się kończyć gdzieś w prózni. Jaki to ma sens... A tak na calym moście jest ciąg pieszo-rowerowy.


Niestety mimo upływu już 11 lat od otwarcia Trasy Siekierkowskiej ścieżki tylko niszczeją zamiast być modernizowane i modyfikowane w miarę potrzeb.

Mnie tego nie musisz mówić. Od 11 lat codziennie się tamtędy poruszam wiec doskonale znam każdy felerny odcinek tego cuda techniki.


PS. Chyba że to miała być prowokacja... W którym miejscu wjechałbyś na jezdnię aby ominąć to felerne miejsce?

A to już jest temat na osobny wątek, wątek o którym można byłoby długo dyskutować zwłaszcza zimą.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lut 2014, 11:05:12 »
Podłączę się tutaj, bo wątków o Moście strasznie dużo: czy istnieje jakiś powód, dla którego nie ma przejazdu dla rowerów przez Bora-Komorowskiego (po pn-zach stronie trasy, między m. Siekierkowskim a Ostrobramską)? Rzadko tamtędy jeżdżę, a na google mają chyba stare zdjęcia, ale o ile pamiętam między mostem a Ostrobramską prowadzi DDR, z przerwą na Bora-Komorowskiego, bardzo po warszawsku bez sensu.