Autor Wątek: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!  (Przeczytany 22161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« dnia: 23 Wrz 2011, 15:04:23 »
Przecież DDR urywa sie na kilkadziesiat metrow dzieki wspanialosci urzednikow to mozna wlepic mandat! Sam nie wiem co jest wiekszym skandalem - mysl techniczna urzednikow czy praktyka SM.

Straż Miejska wykorzystuje dziury pomiędzy dwiema ścieżkami rowerowymi do wlepiania mandatów

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrz 2011, 15:12:28 »
To naprzeciwko szpitala WUM na Banacha? Zawsze olewam ten nibyścieżkowy twór i mykam tam po jezdni, dobrze wiedzieć że to ich kolejne stanowisko i jeździć relacją Korotyńskiego -> Grójecka...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrz 2011, 15:47:47 »
to z okazji dnia bez samochodu. Mnie z tej okazji poraz pierwszy od 2 lat przetrzepała policja.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrz 2011, 16:09:48 »
to z okazji dnia bez samochodu. Mnie z tej okazji poraz pierwszy od 2 lat przetrzepała policja.
To znaczy? Możesz trochę dokładniej opisać?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrz 2011, 16:30:10 »
Pozwoliłem sobie wysłać filmik do kilku redakcji. Może jak porządnie przetrzepią d4 rzecznikowi prasowemu kłopotliwymi pytaniami to im się odechce takie świństwa robić.

Swoją drogą, kolejny powód, by jeździć jezdnią. Tam nie łapią i droga się nie skończy nagle po 200m ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Wrz 2011, 17:23:05 »
przez 20 minut Pan Policjant szukał numerów na 25 letniej ramie. Oczywiście komórka czy nie kradziona. Na szczęście obeszło się tym razem bez szczegółowej rewizji.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Wrz 2011, 19:38:09 »
Pozwoliłem sobie wysłać filmik do kilku redakcji. Może jak porządnie przetrzepią d4 rzecznikowi prasowemu kłopotliwymi pytaniami to im się odechce takie świństwa robić.
Bedzie mozna gdzies to zobaczyc lub przeczytac? ;)

Co do drog to dobrze sie oientuje ze SM ma prawo zatrzymywac do kontroli/ wlepiania mandatow w terenie zabudowanym?

Rano1

  • Gość
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Wrz 2011, 20:07:27 »
Oni nie mają nic do roboty, skoro czepiają się normalnych ludzi?
Z jednej strony mają do tego prawo, ale jest to jednak irytujące.
Poza komórką powinni sprawdzić, czy rowerzysta nie jest w rejestrze skazanych  ;)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Wrz 2011, 21:30:15 »
To że sprawdzają numery ram to bardzo dobrze IMO, bo może przyczynić się do udupienia paru amatorów cudzej własności.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Wrz 2011, 09:06:52 »
Pozwoliłem sobie wysłać filmik do kilku redakcji. Może jak porządnie przetrzepią d4 rzecznikowi prasowemu kłopotliwymi pytaniami to im się odechce takie świństwa robić.
Bedzie mozna gdzies to zobaczyc lub przeczytac? ;)

Nie wiem, nie jestem Naczelnym. Nie ja decyzuje co idzie do druku lub na antenę.


Co do drog to dobrze sie oientuje ze SM ma prawo zatrzymywac do kontroli/ wlepiania mandatow w terenie zabudowanym?

Mają prawo.

To że sprawdzają numery ram to bardzo dobrze IMO, bo może przyczynić się do udupienia paru amatorów cudzej własności.

Tez uważam, że dobrze iż sprawdzają numery. A nóż się przypadkiem trafi jakiś skradziony rower.

Tylko mogliby do tego nie wlepiać na siłę mandatów w sytuacji MOCNO DWUZNACZNEJ.

Bo tutaj to ewidentnie wygląda jakby miasto (to w końcu służba miejska) nakładało cyklistom mandaty za własną nieudolność - bo to przecież miasto nie połączyło ze sobą tych ochłapów ścieżkopodobnych przy Banacha.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Wrz 2011, 09:37:52 »
Oczywiście masz rację, ale chyba połączyliśmy przypadkiem dwie różne sprawy. Bo tutaj panowie ze Straży chyba jednak ram nie sprawdzają, tylko złośliwie czyhają komu by tu wlepić mandat za pierdołę. Numerki to kontroluje Policja i (przynajmniej w moim wypadku) wcale nie przy okazji przyłapania na jakimś wykroczeniu. Ja miałem zwykłą kontrolę drogową, z której nic nieprzyjemnego dla mnie nie wynikneło.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Wrz 2011, 10:18:20 »
A zwykłych kontroli drogowych to faktycznie powinno być dużo więcej niż obecnie. Kierowców, rowerzystów, pieszych... to się dziwnym trafem pewnie zaczną znajdować skradzione rowery, komórki, laptopy, sprzęt foto...

Przy okazji - naprawdę warto mieć gdzieś wynotowane numery sprzętu, jaki się posiada. W razie ewentualnej kradzieży, nie ma nic głupszego niż mieć rower/telefon/cokolwiek z wybitym nań numerem i nie umieć go podać Policji, by mogli go skutecznie szukać ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrz 2011, 13:50:15 »
Od wszystkiego mam karty gwarancyjne z numerami, co polecam każdemu, nawet po zakończeniu jej okresu. Jeden segregatorek więcej, a na taką okazję może się kiedyś przydać.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrz 2011, 14:21:21 »
Przy okazji - naprawdę warto mieć gdzieś wynotowane numery sprzętu, jaki się posiada. W razie ewentualnej kradzieży, nie ma nic głupszego niż mieć rower/telefon/cokolwiek z wybitym nań numerem i nie umieć go podać Policji, by mogli go skutecznie szukać ;)


Czy na swojej poziomej ramie masz wybity numer? :)
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż Biznesowo-Miejska łupi rowerzystów!
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrz 2011, 09:00:52 »
Czy na swojej poziomej ramie masz wybity numer? :)

W zasadzie to tak, bo nigdy nie zeszlifowałem go z ramy-dawcy. Ale bez rozwalenia ramy na części to Go nie zobaczysz.

No i jest jeszcze drugi numer - 001 - na ramie :D Ale ten to bardziej dla zgrywy ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)