Autor Wątek: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku  (Przeczytany 53494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Gru 2012, 03:25:27 »
Jeżeli jest jakaś grupa kierowców z którymi zdarza mi się pokazać rękę i którzy mi czasem ją pokażą, a nawet podziękują mi światłami - to chyba tylko kierowcy autobusów.

No nie, raz zrobiła to nauka jazdy osobówką na Żwirkach Wigurach - pierwszy raz poszli na milimetry, drugi raz trenowali zmianę pasa i mrugnęli.

Jeden jedyny raz osobówka, duży czarny SUW (na szwajcarskich numerach) podziękował mi światłami na Odyńca że się jednak zatrzymałem żeby go wypuścić z miejsca parkingowego - byłem w szoku  :D ;) 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Gru 2012, 11:36:29 »
@Kocio - nie zgodzę się z tym rankingiem i tak:

Pisałem przecież, że to subiektywny ranking. :) Jeżdżę po kilku w miarę stałych trasach, za to niemal codziennie, więc mogę już z tych tras wyciągnąć wiarygodne statystyki - co oczywiście nie musi być prawdziwe dla całego miasta. Mogę jeszcze dodać z tych moich obserwacji, że taksówkarze często (tzn. częściej niż inni kierowcy) nie trzymają się pasów, np. przeskakują po kilka pasów na raz (jazda na skos) albo jadą między pasami.

Ale to są drobiazgi i to już poza tematem wątku. Gdybym miał z tego wątku zostawić coś ważnego, to tylko to, żeby przynajmniej na drogach dwupasmowych buspasy umożliwiały legalną jazdę rowerem.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Gru 2012, 12:16:20 »
Czy ktoś przesłał Pełnomocnikowi filmy z akcji jeżdżenia "legalnie" po Królewskiej jako materiał do przemyśleń?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Gru 2012, 14:11:26 »
Czy ktoś przesłał Pełnomocnikowi filmy z akcji jeżdżenia "legalnie" po Królewskiej jako materiał do przemyśleń?

ZTM z założenia był (do spóły z Policją) przeciwny buspasom, od początku tylko oni stali okoniem. Pan Pełnomocnik pracuje w strukturach ZTM. Dodajmy dwa do dwóch i okaże się, że przemyślenia nie mają tu najprawdopodobniej nic do rzeczy. Taka jest oficjalna linia partyjna, a Pan Pełnomocnik po prostu się jej trzyma. Argumenty tu nie pomogą, obie te instytucje były zaproszone na akcję buspasową i po prostu zlały zarówno argumenty jak i zaproszenie do dyskusji.

Pełnomocnik i każdy kolejny urzędnik w strukturach ZTM będzie się trzymał oficjalnej linii partyjnej, póki w temacie buspasów nie stanie się nic spektakularnego (np jakaś DUŻA akcja, albo potrącenie kogoś, kto jechał zgodnie z prawem lewym pasem Poniatowszczaka). Tymczasem chętnych do zorganizowania buspasowej akcji było już chyba ze trzech, roczek przeleciał i akcji wciąż nie ma. Może z wypadkami będziemy mieli więcej "szczęścia" :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Gru 2012, 14:40:16 »
@Raffi - ale przypomnij... ten Pan Pełnomocnik obecnie NIE JEST pracownikiem ZTMu, ale Pełnomocnikiem?

Skoro tak, to czemu trzyma się linii partyjnej firmy, w której już nie pracuje? Czyżby zapomniał dla kogo obecnie pracuje? Czyżby nie wiedział wobec kogo ma być lojalny przede wszystkim?

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Gru 2012, 14:49:57 »
@Raffi - ale przypomnij... ten Pan Pełnomocnik obecnie NIE JEST pracownikiem ZTMu, ale Pełnomocnikiem?
Z Zarządzenia i wypowiedzi Hanki wynika, że nadal pozostaje on pracownikiem ZTM-u
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Gru 2012, 15:17:31 »
Czyli mamy do czynienia z konfliktem interesów ?

Kenneth

  • Gość
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Gru 2012, 16:10:35 »

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Gru 2012, 16:17:22 »
Jeden szczegół, o którym zapominacie. On nie jest przedstawicielem środowiska rowerowego, jest pracownikiem ratusza/ztm, który miła kontakt z rowerami.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Gru 2012, 17:07:55 »
Osobiście Pana pełnomocnika będę oceniać po stu dniach.
Ale już teraz mam pewne obawy związane z tym że robiąc coś dla rowerzystów, może On po prostu coś koncertowo spieprzyć.

W szczególności niepokojące wydaje mi się ta wypowiedź o jeździe po chodniku. Czyżby Pan pełnomocnik chciał wyrugować rowerzystów na zatłoczone chodniki w Śródmieściu, po których dzięki bezładnie zaparkowanym samochodom nie tyle nie da się jeździć ile chodzić.

Mam ponadto pytanie skąd Pan pełnomocnik czerpie swoje przekonanie o niebezpieczeństwie jazdy rowerem po buspasie ?!!
Na pewno nie są to doświadczenia krajowe, ani nawet europejskie.
Być może powinien On zweryfikować swe poglądy dopuszczając (legalizując) próbnie ruch rowerowy choćby na takiej Królewskiej.
W przeciwnym razie powyższe stwierdzenie wydaje się postawione a priori

Ciekawi mnie również w jaki sposób szanowny Pan pełnomocnik ma zamiar współpracować ze środowiskiem rowerzystów. Nie chodzi mi o to żeby brał udział w Masie, ani nawet jeździł do pracy na rowerze - niech jeździ czym chce: samochodem, tramwajem, metrem. Chodzi o to czy i w jaki sposób będzie mieć on kontakt z osobami które z infrastruktury rowerowej będą korzystać ?!!
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Gru 2012, 17:31:43 »
Czyli mamy do czynienia z konfliktem interesów ?

Można to chyba tak nazwać.


Jeden szczegół, o którym zapominacie. On nie jest przedstawicielem środowiska rowerowego, jest pracownikiem ratusza/ztm, który miła kontakt z rowerami.

Dokładnie. Dla nas oznacza to, że jest z kim pogadać w mieście, a nie że ktoś coś wywalczy za nas.


Osobiście Pana pełnomocnika będę oceniać po stu dniach.

Ja tez poczekam aż się sprawdzi/nie sprawdzi.


Ciekawi mnie również w jaki sposób szanowny Pan pełnomocnik ma zamiar współpracować ze środowiskiem rowerzystów. Nie chodzi mi o to żeby brał udział w Masie, ani nawet jeździł do pracy na rowerze - niech jeździ czym chce: samochodem, tramwajem, metrem. Chodzi o to czy i w jaki sposób będzie mieć on kontakt z osobami które z infrastruktury rowerowej będą korzystać ?!!

Na to już umiem odpowiedzieć. Będą comiesięczne spotkania z organizacjami jak ZM/Masa, Siskom itp.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Gru 2012, 18:14:22 »
On powinien jeździć do pracy rowerem, żeby w naturalny sposób testować proponowane rozwiązania.
Jak się zrobi cieplej (a ja w końcu zrobię nowy widelec) to akcję zgodnego z prawem jeżdżenia po Poniatowszczaku, Jerozolach, Marszałkowskiej i Królewskiej należy powtórzyć. A potem jeszcze raz dla pewności, a potem, przejechać się w sposób zdroworozsądkowy. W każdym przypadku Pełnomocnik musi być obecny. I ktoś z Policji, Starży Wiejskiej oraz innych instytucji związanych z ruchem.
A potem jeszcze powtórzyć wycieczkę po  mieście (taką jak z urzędasami z Ministerstwa) ze szczególnym ukierunkowaniem na Sikorskiego.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jack

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - w stołku
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Gru 2012, 22:22:22 »
On powinien jeździć do pracy rowerem, ...
Dobrą praktyką jest ogłoszenie konkursu na takie stanowisko (tak to zrobiono np. w Łodzi, ale rozumiem że W-wa nie chce od Łodzi nic zapożyczać....) a wśród kryteriów czy nawet warunków koniecznych wpisanie korzystania z roweru jako codziennego środka transportu.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Gru 2012, 04:10:09 »
Ciekawi mnie również w jaki sposób szanowny Pan pełnomocnik ma zamiar współpracować ze środowiskiem rowerzystów. Nie chodzi mi o to żeby brał udział w Masie, ani nawet jeździł do pracy na rowerze - niech jeździ czym chce: samochodem, tramwajem, metrem. Chodzi o to czy i w jaki sposób będzie mieć on kontakt z osobami które z infrastruktury rowerowej będą korzystać ?!!
To akurat wiadomo: "sugestie dotyczące polityki rowerowej można przekazywać mailem na adres rowery@um.warszawa.pl albo osobiście - na dyżurach w każdy wtorek w godz. 15-17, na Węźle Komunikacyjnym Młociny, ul. Kasprowicza 145, piętro I, pok. 103. No i oczywiście przez profil FB".

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po buspasie - zdecydowanie nie - pełnomocnik w stołku
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Gru 2012, 11:36:12 »
To trochę też pokazuje podejście. Młociny to koniec świata, równie dobrze można było zrobić na Kabatach, Okęciu, albo na Bielanach.