Autor Wątek: UWAGA! Tandetne zabezpieczenie w postaci łańcucha Trelock MS 405  (Przeczytany 7242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Parę uwag na temat łańcucha Trelock MS 405



Solidny w nim jest chyba tylko wygląd. Co z tego, że łańcuch jest teoretycznie hartowany (przynajmniej ciężko się go tnie) jeżeli ostatnie ogniwo z każdej strony (specjalnie ukształtowane) można bez problemu przeciąć zwykłą piłką do metalu :P
Na końcu ogniwa jest metalowa tuleja, którą trzyma w mechanizmie zamka sprężynowy, dwu-milimetrowy, drucik... to przez ten podejrzany "patent" zabezpieczenie poległo i poznałem jego budowę :D

Fotki z sekcji niebawem ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Lip 2010, 16:11:30 wysłana przez SeBeQ »
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: UWAGA! Tandetne zabezpieczenie w postaci łańcucha Trelock MS 405
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lip 2010, 07:35:17 »
Spróbuj zrobić tak:
Odciąć kikuty tych tulejek i bajerów szmerów tak żeby po odcięciu zostały ostatnie pełne "hartowane" ogniwa łańcucha. 
Przez te ogniwa możesz przekładać porządną kłódkę. Ja bym próbował tak właśnie jeszcze ten łańcuch wykorzystać. Zawiódł zamek, nie ogniwa, więc wymień go na kłódkę. Najlepiej taką (marka przykładowa):

- możliwość przecięcia pałąka jest bardzo utrudniona.

PS. Ile taki łańcuch Cie kosztował?

PS2. Ja nigdy bym nie zdecydował się na łąńcuch zapinany na taki "od kiełbasy" zamek. Jak łańcuch to tylko na kłódkę.

PS3. Miałem ostatnio (nie) przyjemność poznania budowy mojego zamka od linki. Linki używam tylko jako dodatkowego zabezpieczenia. Poprostu nagle z obudowy wysypały się elementy zamka (też tam była jakaś mini sprężynka) i tyle po lince.
« Ostatnia zmiana: 05 Lip 2010, 00:14:35 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: UWAGA! Tandetne zabezpieczenie w postaci łańcucha Trelock MS 405
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lip 2010, 13:31:37 »
Cytat: wildzi
Odciąć kikuty tych tulejek i bajerów szmerów tak żeby po odcięciu zostały ostatnie pełne "hartowane" ogniwa łańcucha. Przez te ogniwa możesz przekładać porządną kłódkę. Ja bym próbował tak właśnie jeszcze ten łańcuch wykorzystać. Zawiódł zamek, nie ogniwa, więc wymień go na kłódkę.
Hehe dokładnie taki miałem zamiar od początku

Niemniej, dzięki za radę.
Łańcucha osobiście nie kupowałem, dostałem już uszkodzony, ale można znaleźć taki od 180zł do 220zł (cena katalogowa na stronie dystrybutora). Swoją drogą taka cena za takie badziewie to rozbój. Od razu powinni sprzedawać z kłódką, najlepiej za stówkę :P

Fotki z sekcji:

Z lewej ostatnie mocne ogniwo. Następnie jakiś dziwny twór z tuleją na końcu. Widać ślady po piłce do metalu więc z hartowaną stalą ma to niewiele wspólnego. Na tulei widać sprężynowy drucik, który całe to ustrojstwo trzymał w korpusie zamka.


Obie końcówki łańcucha z tulejami. U góry widać jeszcze jedną czarną tulejkę poszerzającą tą poniżej. Chyba żeby wyglądało na bardziej pancerne i by bardziej wypełniała przestrzeń w zamku :P Po prawej korpus zamka, do którego wciśnięta była dolna końcówka łańcucha - w tym miejscu zabezpieczenie poległo. Zapewne została przyłożona siła, która pokonała opór sprężynowego drucika i wyrwała tuleję z korpusu.


Jeszcze raz obie końcówki pseudo zabezpieczenia...

Linki do fotek z możliwością powiększenia:
http://img684.imageshack.us/i/zdjcie005hi.jpg/
http://img20.imageshack.us/i/zdjcie006ez.jpg/
http://img638.imageshack.us/i/zdjcie008lb.jpg/
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---