Autor Wątek: spis uwag  (Przeczytany 126200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Wrz 2011, 06:34:28 »
Sorki, ale nie wiedziałem , gdzie to napisać.

Wielka prośba do prowadzących strony WMK/ ZM, o przywrócenie archiwaliów dotyczących historii WMK (m.in. 1998 rok, czerwiec 2002). To były tak genialne teksty i zdjęcia, że naprawdę wielka szkoda, że to wygasło. Gdyby ten materiał został wydany w wersji książkowej, myślę, że mógłby być bestsellerem, przynajmniej wśród Masowiczów  ;D
Witaj,
niestety nie ma takiej możliwości. Przy którejś akutalizacji oprogramowania CMS zostały nieopatrznie przez kogoś wykasowane.


Pozdrawiam
Tomek

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Wrz 2011, 08:08:59 »
Wniosek taki ze beznadziejny CMS...

Poszukam html'owej starej strony masy u siebie na dysku
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Wrz 2011, 10:58:40 »
Mam starą stronę Masy na HDD. Kiedyś, przezornie, zgrałem sobie z serwera Masy. Zresztą potrzebowałem jej wtedy, bo pisałem parę słów o Kredensie na swoją stronę.

Jak się okazuje, mam to do dziś na HDD, także jak chcesz Stan wgrać to jeszcze na serwer to daj tylko znać jak Ci to wysłać (55,4MB).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Wrz 2011, 11:02:28 »
No to Muzeum WMK ocalone !  8)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #124 dnia: 08 Wrz 2011, 09:54:43 »
Cytat: Maćkofff

Wniosek taki ze beznadziejny CMS...

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić Maćkofffie.
Wniosek możemy wysnuć taki, że przy pracach on-line zawsze trzeba robić backup danych. :)
W znacznej ilości przypadków przyczyną utraty danych jest nieznajomość obsługi danego softu, niezależnie czy jest to obsługa CMS czy obsługa Worda. :)

Cytat: Raffi

Mam starą stronę Masy na HDD. Kiedyś, przezornie, zgrałem sobie z serwera Masy. Zresztą potrzebowałem jej wtedy, bo pisałem parę słów o Kredensie na swoją stronę.

Jak się okazuje, mam to do dziś na HDD, także jak chcesz Stan wgrać to jeszcze na serwer to daj tylko znać jak Ci to wysłać (55,4MB).


Jak tylko uporam się z obecnymi pracami przy stronie, to zgłoszę się do Ciebie i podepnę to pod stronę masową. :)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Wrz 2011, 11:44:49 »
Stanley chill, nie napisałem żeby się czepiać. Zaproponowalem rozwiazanie: Powiedziałem ze poszukam starej strony na HDD i wiem już ze mam ;) ale ze Raffi się zgłosił wcześniej ze 100% pewnością to ok ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Rano1

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #126 dnia: 05 Paź 2011, 09:34:39 »
Wklejona na stronce mapka przejazdu wrześniowej WMK nie uwzględnia skrótu Odyńca-Dolna. Dla potomnych warto byłoby trasę pokazać, jaka rzeczywiście była.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #127 dnia: 05 Paź 2011, 11:21:06 »
Wklejona na stronce mapka przejazdu wrześniowej WMK nie uwzględnia skrótu Odyńca-Dolna. Dla potomnych warto byłoby trasę pokazać, jaka rzeczywiście była.
Brawo,


poprość Dextera żeby narysował nową mapę, albo narysuj mapkę sam w google taką, jaka była w rzeczywistości, a ja bez problemu podlinkuję ją na stronę masową. :)

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #128 dnia: 10 Paź 2011, 12:14:06 »

Jeżeli z tego samego komputera inny użytkownik używał wcześniej opcji "pokaż wiadomości od ostatniej wizyty", to kolejny zalogowany użytkownik przy używaniu tej samej opcji widzi tylko nowe posty, które pojawiły się od czasu wylogowania się poprzedniego użytkownika.
Da się coś z tym zrobić? Utrudnia mi to przeglądanie forum...

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #129 dnia: 10 Paź 2011, 12:24:32 »
Niestety na chwilę obecną nie da się z tym nic zrobić.


Opcja "pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" rozpoznaje połączenie z konkretnym urządzeniem z którego się logujesz (prawdopodobnie po IP urządzenia - nie pamiętam teraz), a nie użytkownika z którego się logujesz.

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #130 dnia: 10 Paź 2011, 13:22:17 »
@Stanley - Nie jestem tego pewien. Ja to z 2 różnych komputerów korzystam, 2 różne adresy IP, 2 różni prowajderzy łącz i gdyby tak było, to bym był odsyłany 2 krotnie w ciągu dnia do tych samych postów, a tak nie jest. Moim zdaniem to jest kwestia oznaczenia sesji, jaka jest przetrzymywana w tej samej przeglądarce na tym jednym komputerze.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #131 dnia: 10 Paź 2011, 18:05:17 »
Lakiano, czy rację ma Storm jest łatwo sprawdzić. Zaloguj się na forum, po czym wyloguj się, zamknij przeglądarkę, po czym ją na nowo otwórz. Jeżeli problem jest w tym, że robicie to na jednej sesji, to wystarczy wyłączać przeglądarkę przy przekazywaniu kompa drugiej osobie.

Jeżeli zaś problem dobrze zdiagnozował Stanley, to pewnie bez czyszczenia cookiesów i wywalenia zawartości cache się nie obejdzie. Względnie niech jedna osoba używa np Opery, a druga FF :)

W kazdym razie z poziomu Admina forum niewiele tu się da poprawić. Musisz działać u siebie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #132 dnia: 14 Paź 2011, 21:07:42 »
@Stanley:
http://forum.masa.waw.pl/index.php?action=search2
Cytuj
The database value you're trying to insert does not exist: id_search


Kiedy wreszcie zacznie działać wyszukiwanie informacji we wbudowanej wyszukiwarce na Forum? Bo co i rusz jak czegoś szukam, to muszę przez Google... A na innych forach (nie będę pisał jakich, bo znów pokasujesz linki i zakazane słowa) opartych o ten sam skrypt SMF - to działa.
Zrób coś z tym.


Woydzio

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #133 dnia: 14 Paź 2011, 21:14:59 »
Lakiano, czy rację ma Storm jest łatwo sprawdzić. Zaloguj się na forum, po czym wyloguj się, zamknij przeglądarkę, po czym ją na nowo otwórz. Jeżeli problem jest w tym, że robicie to na jednej sesji, to wystarczy wyłączać przeglądarkę przy przekazywaniu kompa drugiej osobie.

Jeżeli zaś problem dobrze zdiagnozował Stanley, to pewnie bez czyszczenia cookiesów i wywalenia zawartości cache się nie obejdzie. Względnie niech jedna osoba używa np Opery, a druga FF :)

W kazdym razie z poziomu Admina forum niewiele tu się da poprawić. Musisz działać u siebie.
Problem stracił na ważności. Ale można by coś z nim zrobić. Tak na przyszłość.
Woydzio

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #134 dnia: 15 Paź 2011, 08:32:03 »
Problem stracił na ważności. Ale można by coś z nim zrobić. Tak na przyszłość.
Woydzio
@Woydzio, wystarczy że będziecie używać dwóch różnych przeglądarek. Forum pamięta sesje dla każdej osobno (Storm miał wyjątkowo rację). Obawiam się, że zmiana tego nie będzie taka prosta. Dla dwóch osób zmieniać coś co działa, to sztuka dla sztuki, a lepsze jest wrogiem dobrego.

@Storm, sprawę już omawiałem z Jojkiem i mamy to na uwadze. Narazie niestety jest okres wirusowy i albo u Jojka w domu ktoś choruje albo u mnie. Wyszukiwanie nie działało od początku więc jeszcze chwile poczekasz. Chyba, że znasz się na tym lepiej (czego nie mogę wykluczyć), to mogę Ciebie zaprosić do mnie do domu, udostępnić Ci dostęp do bazy danych forum i zmienisz indeksację.