Autor Wątek: Napęd Kona Lanai  (Przeczytany 2280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek303

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Napęd Kona Lanai
« dnia: 20 Sie 2014, 15:31:39 »
Witam, zużył mi się napęd w konie lanai http://2k12.konaworld.com/mtb_trail_allmountain_hardtail.cfm?content=lanai#2, do wymiany jest łańcuch korba i kaseta, kupić to co było fabrycznie czy jest może lepsze rozwiązanie w podobnej cenie?

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Napęd Kona Lanai
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sie 2014, 19:52:15 »
Kaseta absolutnie nie HG-30, 40stki są niewiele droższe i starczają na znacznie dłużej. Z łańcuchem z twojego roweru nie miałem styczności, ale chyba nie tak łatwo go dorwać w sklepach. Jeśli Shimano, to też nie-30stki.


edit: a, i korba. Sądząc po cenie to była słaba, raczej kup coś za około 100-130 zet, razem z nową kasetą i łańcuchem powinno starczyć na znacznie dłużej, niż oryginalny sprzęt. Ja w tym miesiącu zmieniłem korbę na identyczną jaka miałem, tzn. Shimano z grupy Acera, kupowałem w sklepie stacjonarnym, ale na Allegro różnica w cenie między nią a Alivio (grupa wyżej) jest mała. Dodatkowy bonus że będzie rozkręcalna, więc w przyszłości będziesz mógł wymienić tylko jeden blat. Co  do różnic w jakości między korbami Shimano a innymi z tej samej półki cenowej to nie mam doświadczenia, ale podejrzewam, że nie są zbyt duże
« Ostatnia zmiana: 20 Sie 2014, 22:21:25 wysłana przez em c »


Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Napęd Kona Lanai
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sie 2014, 22:20:17 »
Totalnie, i wszystko w jednym sklepie w przyjemnych cenach, sam powonieniem był tam kupić. Natomiast, zobacz w necie (a może w papierach), pod jaki suport (z ang. bottom bracket) jest twoja korba, tzn. jakiej długości. Nowa musi być na taki sam, chyba, że też wymienisz suport (jakiś nie-beznajdziejny to pewnie ok. 40 zet, najtańsze standardowo odradzam). No i kaseta nie musi być koniecznie 11-32, jeśli nie korzystasz z ustawienia 1-1 to możesz kupić sobie taką o mniejszej największej zębatce, ale za to łagodniej zestopniowanych różnicach (np 11-28).