Autor Wątek: Gdzie kupić opony?  (Przeczytany 22937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Gdzie kupić opony?
« dnia: 19 Wrz 2013, 22:03:48 »
Witam
Muszę zakupić do mojego mieszczucha opony 28'. A że będzie to mój pierwszy zakup to mam pytanie czy możecie mi polecić jakiś sklep? Stacjonarny - Warszawa lub internetowy. 

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrz 2013, 23:13:43 »
Ja kupiłam na Ursynowie przez Allegro w mcBike http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=16443&order=p&us_id=23140826 Opony Schwalbe mają dużo tańsze niż w tradycyjnych sklepach (i świeże), ale na zimę asortyment jest chyba zmniejszony. Ogólnie jest tam bardzo tanio :D I obsługa sympatyczna.

Odrobinę taniej opony tej firmy bywają w Konstancinie w ambike_pl http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=16443&order=p&us_id=9839983, ale trzeba tam dojechać, na co już ochoty nie miałam ;)

Na allegro można znaleźć coś ciekawego w Warszawie lub na obrzeżach - w zależności od producenta i jaką kasę chcesz wydać na nowe kapcie :)

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrz 2013, 23:26:00 »
Dzięki za podpowiedź. Kasa kasą, ale bardziej mi chodzi o to, żeby mi sparciałych nie przysłali. Moje niby nówki razem z rowerem kupione sparciały po roku.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrz 2013, 00:18:32 »
No to w mcBike mają wyłącznie świeże, bo sklep jest nowy :D Ale z 28 mają obecnie tylko dwa semi-slicki (bo terenowe i do trenażera w grę nie wchodzą)- cx-comp (700x35C) i hurricane (28x1,6) - na warszawskie wyboje sympatyczne, ale może szukasz z mniejszym bieżnikiem do mieszczucha.

Jak chcesz mieć pewność, że opony nie są stare - to wypada się udać do sklepu z dużym obrotem towaru (może Nowowiejska najbliżej PW? - oni specjalizują się w częściach, a kolejka zawsze jest :) ). Albo tak jak kiedyś sugerował Raffi - wybrać model i zamówić w (uczciwym) sklepie, w którym go nie mają :) Można też pytać o rok produkcji (nie wiem, czy jest wybity na oponie rowerowej, ale na metce być powinien) i patrzeć na sposób przechowywania.

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrz 2013, 00:58:41 »
Potrzebne mi opony antypoślizgowe. 2 lata temu wpadłam w poślizg i wywaliłam się na Królewskiej podczas deszczu. Na moje szczęście samochód za mną jechał powoli. Ale uraz pozostał i boję się w deszczu jeździć.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrz 2013, 10:10:37 »
Antypoślizgowe... Przepraszam, ale najlepszym system antypoślizgowym jest umiejętne posługiwanie się hamulcami. Innymi słowy - najdroższa nawet opona nie uchroni Cię przed poślizgiem, jeżeli swoją własną akcją (np. zbyt gwałtownym hamowaniem) zmusisz ją do utraty przyczepności.

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrz 2013, 13:05:30 »
na kazdej oponie jest data produkcji i cisnienie na jakim opona powinna pracować i czasami kierunek w ktora strone powinna sie krecic
Light live for fun

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Wrz 2013, 13:53:11 »
@ CrazyFish89
Na samochodowych data produkcji jest oznaczona czterema cyframi mmrr, a w rowerowych? Jest jakiś system? Jest to wewnątrz czy na zewnątrz? Jest to oznaczone systemem samochodowym czy jakimiś kropkami? Na moich nie widzę nic podobnego. :(

@ mona
Jeśli chcesz antypoślizgowe, to szukaj w katalogach (np. http://www.schwalbe.com/ebooks/Bike2014Polish/#/38/v mają parametr przyczepności w zależności od warunków pogodowych). Ale chyba nie ma co się spodziewać cudów - na mokrym wcześniej trzeba zwolnić, delikatnie hamować i nie na zakręcie, nie wykonywać gwałtownych manewrów itp. ;)

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Wrz 2013, 13:55:36 »
No niestety ale nasi miszcze kierownicy często wymuszają gwałtowne hamowanie. Dziękuję jeszcze raz za porady.

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Wrz 2013, 18:17:55 »
ja na swoich mam rok produkcji on składa sie on z 6 cyfr tydzien produkcji, rok produkcji i 3 cyfry pewnie numer serii i ktora fabryka, z koleji na oponach schwalbe w szosie nie mam tego
Light live for fun

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrz 2013, 18:43:28 »
Zakup opon to w moim przypadku regularnie (raz na 2 sezony przeciętnie) powtarzająca się męka. Zebranie opinii, co aktualnie jest dobre - tu najbardziej pomaga zaufany serwisant/sprzedawca (korzystam z porad 2 panów). Potem mozolne szukanie, bo często, co dobre, jest ciężko osiągalne. Podaję przykład - szukałem na wyjazd opon szerszych niż standardowe do szosówki, czyli jakieś 28-32 mm. Szfalbe jakiś-tam-cruiser, który kupiłem w zeszłym roku w znanym sklepie, okazały się straszną chałą, sparciały w jeden sezon.
Dowiedziałem się, że warto zaufać Vittoria Adventure (łagodny bieżnik, wysokie maksymalne ciśnienie pompowania). Zanim namówiłem firmę BDC, żeby mi to ściągnęli od importera (który ze mną jako klientem indywidualnym w ogóle nie chciał rozmawiać), trochę czasu minęło.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Wrz 2013, 20:50:31 »
Ja od lat kupuję Schawlbe z wkładką antyprzebiciową w Cyklopie na Nowowiejskiej, zawsze coś mają w interesującym mnie przedziale (28 cali, koło 35mm), najczęściej chyba wybieram model Land Cruisier.


Natomiast kilak miesięcy temu zapomniałem o tym, że ma być Schwalbe i kupiłem coś innego (Traveller) i częstotliwość łapania gumy wzrosła bardzo zauważalnie.


A jeśli chodzi o "antypoślizgowe" na deszcz to możliwie dobrze odprowadzający wodę bieżnik (czyli chyba im agresywniej, tym lepiej) oraz nie zajechana opona i przede wszystkim, jak już padło, ostrożność: hamować wcześniej i nie samym przednim, skręcać łagodniejszym łukiem etc.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Wrz 2013, 23:18:14 »
Ja wczoraj odebrałem schwalbe Marathon plus z tego sklepu: http://rower242628.pl/

tomus1973

  • Gość
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Wrz 2013, 06:49:32 »
Też używam schwalbe Marathon plus i bardzo sobię chwalę te oponki. Mają wkładkę antyprzebiciową, ale bieżnik raczej nie jest "agresywny".  Jak Forumowicz "reneva" wcześniej napisał na poślizgi najlepsze jest doświadczenie, a to wymaga kilku zaliczeń gleby.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Wrz 2013, 17:59:44 »
Dzięki za podpowiedź. Kasa kasą, ale bardziej mi chodzi o to, żeby mi sparciałych nie przysłali.

To staraj się kupować tam, gdzie tych opon nie mają na stanie, lecz muszą ściągać od dystrybutora. Dystrybutor ma taki przerób, że zwykle nie ma starych.


Moje niby nówki razem z rowerem kupione sparciały po roku.

Jak chcesz by guma się wolniej starzała, to nie trzymaj roweru na słońcu, w gorącu, unikaj też kontaktu opon z agresywnymi środkami chemicznymi (np sól, ropopochodne). Bo żeby opona się w rok zestarzała to nie jest normalne. Albo kupiłeś jakąś Kendę czy inne CST co spędziło pół roku na statku i ze dwa w magazynach, albo coś musiałeś zrobić bardzo źle, że Ci się tak szybko opona zestarzała.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)