Autor Wątek: Podleśna - włączanie się do ruchu z ddr przez podwójną ciągłą  (Przeczytany 3428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Zastanawia mnie, czy właściwe jest oznakowywanie miejsc w których są zjazdy z ddr na jezdnię umożliwiające skręt w ulice poprzeczne w taki sposób, że zjeżdżając z ddr musimy przeciąć podwójną linię ciągłą. Zresztą nie jest to tylko warszawska ani mazowiecka praktyka - w Legionowie tak samo jest przy ul. Jagiellońskiej a skrzyżowaniu z ul. Siemiradzkiego i Barską.

W Łodzi lub Wrocławiu mieli też taki problem, że na odcinek pasa rowerowego służącego do jazdy na wprost, gdzie samochody mogą skręcić tylko w prawo też trzeba było przeciąć podwójną linię ciągłą wjeżdżając na pas rowerowy z pasa ruchu ogólnego.

Rano1

  • Gość
Odp: Podleśna - włączanie się do ruchu z ddr przez podwójną ciągłą
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lip 2012, 21:31:15 »
Problem z drugiej strony. Pisze o odcinku między skrzyżowaniem z Podleśną a wiaduktem Trasy AK.

Fajnie, że zrobili wjazdy z jezdni ul. Gwiaździstej na ddr, ale...tylko w kierunku Lasku Bielańskiego ( ! ).
Jeśli natomiast jedziesz w kierunku ul. Potockiej - brak jest wjazdu (z osiedla Marymont-Ruda) na ddr, poza 2 przejazdami dla rowerów na światłach przy wiadukcie Trasy AK.
Tak, z jednej strony miło, że zrobili tą ddr przy remoncie Gwiaździstej, z drugiej strony jest też sporo wad, z "klasycznymi", tj. problemem wjazdu na ddr.
Poza tym na łuku ddr i Kanałku (oficjalna i mało znana nazwa - Łacha Potocka) między Hectorem a wiaduktem Trasy Toruńskiej - przykład kompletnej bezmyślności projektantów zieleni: posadzono tam drzewa, które totalnie zasłaniają widok, co jest za tym łukiem, jadąc z obu stron ddr.

Sam zastanawiałem się już nad pismem w tej sprawie. Pomysły na chwilę obecną:

primo- na odcinku wzdłuż Osiedla Marymont-Ruda i biurowca firmy HECTOR, chodnik dla pieszych po stronie osiedla powinien zostać oznakowany jako ciąg pieszo-rowerowy (tak samo, jak na odcinku Gwiaździstej między wyjazdem na Wisłostradę a ul. Podleśną). Pozwoliłoby to rowerzystom wyjeżdżającym z osiedla dojazd do przejazdów rowerowych przez ul. Gwiaździstą na wysokości Trasy AK lub Podleśnej.
To rozwiązanie proste. Alternatywa musiałaby być przebudowa wjazdów na ddr, zmiana oznakowania poziomego na jezdni ul. Gwiaździstej. Chyba trudne do osiągnięcia w warszawskich realiach.

secundo - przycięcie niefortunnie posadzonych drzewek na brzegu kanałku, zasłaniających widok na łuku ddr na wysokości HECTORA.
« Ostatnia zmiana: 11 Lip 2012, 21:41:16 wysłana przez Rano1 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podleśna - włączanie się do ruchu z ddr przez podwójną ciągłą
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lip 2012, 12:59:56 »
Zastanawia mnie, czy właściwe jest oznakowywanie miejsc w których są zjazdy z ddr na jezdnię umożliwiające skręt w ulice poprzeczne w taki sposób, że zjeżdżając z ddr musimy przeciąć podwójną linię ciągłą.

Nie jest właściwe. Jest debilne, bo świadczy o nadziei inżyniera ruchu na to, że cykliści na końcu drogi rowerowej się zdematerializują. Powinna być linia albo jednostronnie przerywana, albo po prostu przerywana - zależnie od tego co chciałby osiągnąć organizator ruchu.

Dla mnie jest to bardzo wygodny powód, by nie jechać po takim DDR. Skoro i tak mam łamać prawo, to sam sobie wybiorę które ;) I dokładnie to samo powiedziałem kiedyś władzy, co mnie zatrzymała na takim odcinku (chyba właśnie w Legionowie zresztą, chyba przy DW na zaporę w Dębe)... o dziwo facet przyznał mi rację, a nie mandat :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)