Autor Wątek: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)  (Przeczytany 20503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Maj 2011, 15:37:43 »
@Drex - ja na nic nie czekam. JA w tym tunelu na poziomce jestem święta krowa i mało kto na mnie reaguje w sposób negatywny. A że osoby korzystające z produktów roweropodobnych mają problemy i są ganiani na schody i na śmieszynkę... Nie mój problem. Ja nawet priduktu roweropodobnego sprawnego już nie mam :P
@Raffi - niedorzeczny czy nie - dopóki nie będzie stanowczych działań wobec urzędasków to i nikt tam nie zmieni swojego nastawienia do nas pt: "schody? e tam... dadzą sobie radę..." :P Tudzież: "jesteście młodzi, możecie przenieść rower te 10 metrów" [(c) Dorota Safjan]


P.S. Co z tymi schodami na sutostradach i noszeniem samochodów przez kierowców? Przecież 90% z nich tez jest młoda... tak jak i my.......... :P :>


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Maj 2011, 17:18:15 »
A że osoby korzystające z produktów roweropodobnych mają problemy

Właśnie obraziłeś mnie i mój rower.
 
A wasz prawdziwy rower sprawny, bo ostatnio jak widziałem to trzeba było postój robić nocą na Wilanowie żeby kierownice do koła nastawić.
W tylnym kole też nic nie bije.
 
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2011, 17:36:32 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Maj 2011, 18:31:21 »
Pism pisał nie będę - nie od tego jestem (...)

Ufff. I po problemie z niedorzecznym pomysłem zamykania ścieżki ;)
A czego się spodziewałeś Raffi? Storm nie jest od pisania co wielokrotnie podkreślał, czeka aż Ty to zrobisz. ;)

Na moje pismo w sprawie zamknięcia tej ścieżki to będzie dłuuuuugo czekał.

Głównie dlatego, że moje propozycje dla urzędników z reguły nie dotyczą likwidacji czegokolwiek rowerowego. Co najwyżej poprawek.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Maj 2011, 20:32:02 »
@qwerJA - jakbyś wjechał szosówką w miejsce dobre dla co najmniej górala i próbował opartą kierownicę o kamień czy coś innego twardego obrócić to też by ci się przekrzywiła względem widelca. Nie ma zmiłuj - te problemy dotyczą tak samo produktów roweropodobnych jak i rowerów. :P To samo dotyczy ustawienia piasty wielobiegowej, regulacji luzu na niej etc. To są normalne rzeczy, które dotyczą tak samo produktów jak i rowerów.
A że ty zwróciłeś uwagę na problemy z moim rowerem a na problemy jakie się zdarzaja na produktach roweropodobnych - to najlepiej świadczy o wyjątkowości mojego roweru, która jest dostrzegana również przez kierowców/kierofcufff - nawet w ciasnym Tunelu Prymasa 1000-lecia gdzie panują kierowcy/kierofffcy.
@Raffi - jak zamierzasz poprawić schody na śmieszynce przy Prymasa? I co z tym objazdem???


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Maj 2011, 21:06:13 »
@qwerJA - jakbyś wjechał szosówką w miejsce dobre dla co najmniej górala i próbował opartą kierownicę o kamień czy coś innego twardego obrócić to też by ci się przekrzywiła względem widelca.

Co oznacza że produkt roweropodobny to masz ty, dobra szosówka jednak daje radę mimo dyskomfortu rowerzysty.
Tour de Pologne jest rozgrywany po odcinkach które czasem niczym nie ustępują stołecznym ulicom.
 
Wybrałeś sobie taki sposób promowania roweru poziomego że . . .
 
Cytuj

 14. Nie wywołujemy w wątkach agresywnych kłótni, itp., a jeśli takie zauważymy, nie bierzemy w nich udziału.


Możliwe że jazda wraz z samochodami po głównych ściekach (arteriach) wzbudza w tobie podobne emocje i w ten sposób nabrałeś mentalności kierowców. Dlatego pewnie widząc normalnego pionowego rowerzystę patrzysz na niego z politowaniem.
Być może przez jazdę na poziomie masz  jakiś efekt niższości oraz związane z tym kompleksy.
Bez obrazy  :)
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2011, 21:25:33 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Maj 2011, 21:41:44 »
Ludzie uspokójcie się , zaczyna to brzmieć jak ja to mam ABS ,a ja GPS ,i kontrolę trakcji ,i.t.p. Czy rower to też jak samochód - "przedłużenie członka?" Czy ważny jaki kask, czy to co pod nim?

storm

  • Gość
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Maj 2011, 10:22:58 »
Jerzy1234 ma rację. I zupełnie nie rozumiem qwerJA, który mocno przesadził z tym unoszeniem się:
Cytuj
Właśnie obraziłeś mnie i mój rower.
Powiem krótko - idź się poskarż :D


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Maj 2011, 16:40:39 »
Spoko nie gniewajmy się już na siebie :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Maj 2011, 19:25:57 »
@Raffi - jak zamierzasz poprawić schody na śmieszynce przy Prymasa? I co z tym objazdem???
Zamiast się kłócić wymyślmy razem jak to gówniane rozwiązanie zastąpić czymś wygodnym. Już w rok po zbudowaniu schodów padła propozycja na stronie ZM aby obok pasa ruchu zrobić ścieżkę. Były nawet obrazki, do kogoś to nawet wysłano... a rozwiązania brak. Gorzej, bo nawet chęci (ze strony urzędników) naprawy brak >:( .
http://www.zm.org.pl/?a=rzs-mrx

I tak się kończy cwaniackie oszczędzanie, oszczędzono na przebudowie i obniżeniu jakiejś komory i tunel dla TIRów nie mieści TIRów, oszczędzono na przebudowie kolejnej komory i zamiast wygodnej drugiej pochylni mamy schody i wiecznie nie działającą pseudo windę... Na budowę elektronicznego systemu światełem i sygnałów aby TIRy nie wjeżdżały do tunelu dla TIRów wydano już więcej niż by kosztowało obniżenie komory w czasie budowy... Cholera bierze.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2011, 19:27:21 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Maj 2011, 00:17:58 »
Cytat: wildzi
I tak się kończy cwaniackie oszczędzanie... Cholera bierze.
Podobnie sprawa ma się z pseudo drogą rowerową wzdłuż Puławskiej. Każdy przejazd w poprzek to horror dla jadącego nie na jedynie_słusznym_rowerze_na_miasto. Najgorsze, że takie gówno było niestety w projekcie i "ktoś" to odebrał (ciekawe czy to w ogóle widział, czy odebranie było takie jak na JP2).
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Maj 2011, 20:10:55 »
Tak więc ludzie zamiast pisać i denerwować się na forum i gniewać się za  stan techniczny czy wyposażenie roweru ,i.t.p. pierdoły  na przed masówce dobrze by było jakby ktoś dobrze rozgarnięty (ja do takowych nie najlepiej się nadaję) przygotował projekt pisma na temat schodów na rondzie  i na temat sprzątania i oświetlenia ścieżki zaraz za rondem. Każdy do takowego prawie gotowca dopisał swoje dane i moglibyśmy nawet Ci co nie korzystają z tej trasy ,zasypać odpowiednie osoby odpowiadające za ten "porządek" swoimi dolegliwościami ,raz jako osobno martwiący się obywatele a drugie pismo jako organizacja. Może zbyt wiele mi się marzy ale chciałbym żeby nasza organizacja była raczej kojarzona pozytywnie a nie jako organizacja wielu indywidualności . Czy za wiele mi się uroiło?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Maj 2011, 11:51:14 »
Najlepiej przesłać wszystkim z listy majlowej zabezpieczenia wzór pisma i niech sobie uzupełnią i wydrukują.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Maj 2011, 08:07:58 »
Tak więc ludzie zamiast pisać i denerwować się na forum i gniewać się za  stan techniczny czy wyposażenie roweru ,i.t.p. pierdoły  na przed masówce dobrze by było jakby ktoś dobrze rozgarnięty (ja do takowych nie najlepiej się nadaję) przygotował projekt pisma na temat schodów na rondzie  i na temat sprzątania i oświetlenia ścieżki zaraz za rondem. Każdy do takowego prawie gotowca dopisał swoje dane i moglibyśmy nawet Ci co nie korzystają z tej trasy ,zasypać odpowiednie osoby odpowiadające za ten "porządek" swoimi dolegliwościami ,raz jako osobno martwiący się obywatele a drugie pismo jako organizacja. Może zbyt wiele mi się marzy ale chciałbym żeby nasza organizacja była raczej kojarzona pozytywnie a nie jako organizacja wielu indywidualności . Czy za wiele mi się uroiło?

Jak się uporam z pracą inżynierską, to pomyślę nad tym, a tymczasem proponuję, aby inne wypowiadające się osoby popróbowały - można skorzystać z poradnika, jak napisać pismo: http://www.rower.zm.org.pl oraz przykładów pism: http://www.bialoleka.masa.waw.pl/pisma.htm .

Przydać się może artykuł ze strony ZM o schodach przy rondzie ZS: http://www.zm.org.pl/?a=rzs-mrx

Najlepiej przesłać wszystkim z listy majlowej zabezpieczenia wzór pisma i niech sobie uzupełnią i wydrukują.

Warto jednak, żeby pisma powstawały mniej lub bardziej samodzielnie, żeby nie były identyczne, bo jednogłośnie brzmiące wnioski są dla urzędów łatwiejsze do obsługi.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Maj 2011, 19:05:23 »
Dzięki  przydają się wznowienia tych stronek  i można rzeczywiście z nich korzystać . I właśnie trzeba to na okrągło przypominać .

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Lip 2012, 21:35:59 »
Hej, pisałam do ZOM w sprawie krzaczorów zaraz za tunelem (koło przyst. daw. PKP Wola), które zasłaniały maksymalnie schody prowadzące na stację (zasłaniały całkowicie nawet rosłych przechodniów). Dostałam odpowiedź, iż w tym miejscu "dn. 09.07.2012 zostały przeprowadzone cięcia techniczne na w/w krzewach".
Teraz rzadko tam bywam. Czy ktoś z Was zauważył poprawę w ostatnim czasie, czy widać już przechodniów w tym miejscu?