Autor Wątek: Masakra na masie w Porto Alegre  (Przeczytany 20726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Mar 2011, 15:05:47 »
Uch, skrót myślowy. W obronie własnego [albo kogoś mi bliskiego] życia lub zdrowia bez wahania zabiłabym sprawcę zagrożenia, lepiej?

Woydzio

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Mar 2011, 16:10:05 »
Woydzio - czyli uważasz, że niemowlę nie jest człowiekiem, bo nie myśli?
Tak. Dokładnie tak samo, jak płód nie jest człowiekiem. I płód i niemowlę są istotami z których w przyszłości mogą wyrosnąć ludzie. To tak jak z kijanką i żabą  ;)
Woydzio

storm

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Mar 2011, 17:09:15 »
@Savil, ależ z przyjemnością!
[ Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Człowiek ]

Cytuj
Jedną z cech odróżniających niektórych ludzi od innych zwierząt jest wrodzona zdolność do opanowania umiejętności przekazywania informacji, w tym emocji.
To chyba wystarczy, aby stwierdzić, ze TO COŚ, cżłowiekiem nie było, nie jest i nie będzie?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Mar 2011, 17:31:37 »
Uch, skrót myślowy. W obronie własnego [albo kogoś mi bliskiego] życia lub zdrowia bez wahania zabiłabym sprawcę zagrożenia, lepiej?

No tak zacząłem podejrzewać ale nie chciałem Ci tego imputować.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Mar 2011, 17:37:33 »
storm - opanowanie emocji... To wielu mamy nie-ludzi na Masie, bo i wydrzeć na kogoś im się zdarza, i zdenerwować, i zdołować zupełnie bez sensu, i zakochać jeszcze bardziej bez sensu... Co za brak człowieczeństwa?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Mar 2011, 17:50:33 »
storm - opanowanie emocji... To wielu mamy nie-ludzi na Masie, bo i wydrzeć na kogoś im się zdarza, i zdenerwować, i zdołować zupełnie bez sensu, i zakochać jeszcze bardziej bez sensu... Co za brak człowieczeństwa?

To zdolność a nie uwarunkowanie. Filtrujemy myśli przez wzorce kulturowe narzucone nam przez społeczeństwo. Czasem się tym wzorcom przeciwstawiamy, ze zdolności nie korzystamy i wyrażamy "co na wątrobie leży". Są ludzie, którzy mają tą zdolność całkowicie "skasowaną" i przekazują w mowie wszystkie swoje myśli, co bywa dość straszne w odbiorze. Nikt uznawany za normalnego tak nie robi. Chyba o to chodziło...  :-\ Koniec mojego mądrzenia  :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

storm

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Mar 2011, 20:22:50 »
@Savil - a wielu tych nie-ludzi z Masy byłoby w stanie w chwili uniesienia rozjechać 50 rowerzystów?
Jeśli ktoś nie umie kontrolować swoich emocji, to nie powinien dostawać do ręki prawa jazdy. I po to powinny być psychotesty nie tylko dla kierowców zawodowych, ale również dla amatorów. Po to, aby takich przypadków jak w Brazylii uniknąć.


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Mar 2011, 22:58:14 »
storm - nie wiem, co byliby w stanie zrobić. Wiem, że pod wpływem emocji są w stanie skopać samochód, bo to się zdarzyło za mojej bytności. O innych rzeczach będę mogła się wypowiedzieć dopiero jak się zdarzą. Zapewne znajomi tego kierowcy też wcześniej nie uwierzyliby, że jest on zdolny do czegoś takiego.
Wciąż nie podałeś mi definicji człowieka :)

Psychotesty na prawo jazdy. Na kartę rowerową też? Czy nie, bo potencjalne straty mniejsze? I może psychotesty dla przewodników górskich, bo jak taki spanikuje i ucieknie, albo zezłości się na grupę i ją zostawi, to mogą bez niego zginąć w górach. I na nauczycieli, bo jak będą przeprowadzać dzieci przez jezdnię i spróbują z nimi przebiec na pomarańczowym, to ktoś może je przejechać. I na kogo jeszcze?

Offline Cosmit

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Mar 2011, 00:47:37 »
W wielu wypowiedziach na temat katastrofy w Porto Alegre pada stwierdzenie "kara śmierci" itp. sądzę, że styl Vlada Palownika i innych możnowładców (polskich też) byłby bardziej właściwy,  ale nie tak żeby zabić co to to nie, bądźmy humanitarni.
Najważniejsze żeby nie rozpowszechniać tego filmu, głupich nie sieja sami się rodzą, może zdarzyć się kilku nasladowców i u nas.
A co do wizyty w ambasadzie Brazyli, to proponuję zadawać pytania prokuraturze generalnej Brazylii o postępy śledztwa. Moim zdaniem można podciągnąć ten przypadek pod zamach terrorystyczny lub próbę ludobójstwa (bez przedawnienia). Możemy też wysłać naszych specjalistów jako pomoc (np. Ziobro, ma skłonność do przesady i chyba w tym przypadku w dobrą stronę)
Pociski są humanitarne:
wojskowe tylko ranią by nie zabijać
myśliwskie głównie zabijają by nie zadawać bólu
Wybór należy do Ciebie

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Mar 2011, 01:42:46 »
Cosmit: spontaniczny zamach terrorystyczny jednostki składającej się z jednego człowieka? Chyba nie ma pojedynczych terrorystów, muszą być powiązani z jakąś grupą. A i ludobójstwo nie przejdzie - że niby jaką grupę etniczną czy religijną chciał wykończyć całkiem?
Dlatego mówiłam o spowodowaniu katastrofy w ruchu lądowym - bo było wiele ofiar i świadome działanie, z premedytacją.

Nie rozpowszechniać filmu - czyli cenzurować informacje? Czy tak tylko poprosić, żeby serwisy w swej uprzejmości go nie pokazywały, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że samochód jest w stanie coś takiego zrobić?

Woydzio

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Mar 2011, 08:20:44 »
W wielu wypowiedziach na temat katastrofy w Porto Alegre pada stwierdzenie "kara śmierci" itp. sądzę, że styl Vlada Palownika i innych możnowładców (polskich też) byłby bardziej właściwy
O ile mnie pamięć nie myli wbicie na pal zawsze kończyło się śmiercią wbijanego. Czasem agonia trwała nawet tydzień. Masz rację, ten styl byłby właściwy.

Najważniejsze żeby nie rozpowszechniać tego filmu, głupich nie sieja sami się rodzą, może zdarzyć się kilku nasladowców i u nas.
Za późno, co najmniej dwa razy widziałem go w telewizji, był też na Wirtualnej Polsce.

spontaniczny zamach terrorystyczny jednostki składającej się z jednego człowieka? Chyba nie ma pojedynczych terrorystów, muszą być powiązani z jakąś grupą.
Czy nazwisko Ted Kaczynski coś Ci mówi?  ;)
Woydzio

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Mar 2011, 11:02:24 »
Czy nazwisko Ted Kaczynski coś Ci mówi?  ;)

Hmmm, jakiś naukowiec polskiego pochodzenia?  ;)

Ze znanych to jeszcze Lee Harvey Oswald - też działał sam - to "fakt autentyczny" potwierdzony przed bardzo poważnymi komisjami śledczymi  8)

James Lee, Gaetano Bresci, Sante Geronimo Caserio, Leon Czolgosz i pewnie jeszcze paru by się na Wikipedii znalazło...

Czy wiesz że... Energia kinetyczna przeciętnego samochodu osobowego jadącego z prędkością 50km/h jest zbliżona do energii pocisku działek lotniczych kalibru 30mm?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Mar 2011, 13:03:19 »
Czy wiesz że... Energia kinetyczna przeciętnego samochodu osobowego jadącego z prędkością 50km/h jest zbliżona do energii pocisku działek lotniczych kalibru 30mm?


tylko że karabin lotniczy ciężej zdobyć no i ma paskudny PR.
Działać samochodem jest łatwiej.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Mar 2011, 12:21:21 »
Ricardo Neis, lat 47, dzień po zdarzeniu z 25 lutego badał się u psychiatry. Jest zdrowym na umyśle pracownikiem banku. Teraz przebywa w więzieniu. Linia obrony jest taka, że swym postępowaniem Neis chciał ochronić swego syna przed linczem, jaki groził im ze strony agresywnych rowerzystów.

"To nie był wypadek" - plakat z demonstracji.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky