Autor Wątek: Masakra na masie w Porto Alegre  (Przeczytany 20501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Masakra na masie w Porto Alegre
« dnia: 28 Lut 2011, 00:21:42 »
Uwaga, materiał zawiera sceny drastyczne!
Atropelamento Massa Critica 25022011.mp4

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lut 2011, 00:51:23 »
Ciekawe kto prowadził - jakiś terrorysta?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Woydzio

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lut 2011, 06:17:30 »
Powinni go zatłuc na miejscu i sprzedać samochód a pieniądze przeznaczyć na rehabilitację ofiar.
Woydzio

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lut 2011, 08:03:31 »
To oni zabezpieczenia nie mają? Jadą na nielegalu?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lut 2011, 09:38:01 »
Tak, jadą spontanicznie. http://massacriticapoa.wordpress.com/
 
Nazwisko kierowcy to Ricardo José Neis. Policja znalazła samochód, nie mogą znaleźć kierowcy. Rowerzyści domagają się, by sprawa była traktowana jako próba zabójstwa - chyba jednak nikt nie zginął. Jednak władze traktują i przedstawiają w mediach sytuację jako zwykły wypadek.


Na stronie masy San Francisco (http://www.sfcriticalmass.org/) jest to:
"One cyclist who was on the ride Camilo Colling, told the   Brazilian website Terra Brasil that he spoke to the driver just before   the incident, asking him to be patient and stop behaving aggressively   towards the riders in his path and warning him that there were children   and older people taking part in the ride ahead. The driver allegedly   replied ?Yes but I?m in a hurry? before ploughing his car in to the   group of cyclists in front of him.
Our hearts are with the victims of this horrific crime. Let?s   dedicate the March Critical Mass to our friends in Brazil, so they know   that they are not alone. And let?s hope the violent attacker will be   held accountable for his crime."

Marcowe masy na świecie solidarnościowymi z masą w Porto Allegre? Jutro tam robią demonstrację.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Woydzio

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lut 2011, 10:26:22 »
Nazwisko kierowcy to Ricardo José Neis. Policja znalazła samochód, nie mogą znaleźć kierowcy. Rowerzyści domagają się, by sprawa była traktowana jako próba zabójstwa - chyba jednak nikt nie zginął. Jednak władze traktują i przedstawiają w mediach sytuację jako zwykły wypadek.
Moim zdaniem powinno się to traktować jako próbę wielokrotnego zabójstwa - typ wjechał w tłum z premedytacją. Faktycznie, ku*wa, wypadek...
Podobno nikt nie zginął, "tylko" 50 osób jest rannych z czego dwie poważnie.
Woydzio

storm

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lut 2011, 14:21:10 »
Wydaje mi się, że rozsądzanie tego zdarzenia jako proby mroderstwa z premedytacją czy bez premedytacji, czy jako wypadku itd... To złe podejście. Bo patrzymy na tego sprawcę jak na człowieka. Ale czy on jest człowiekiem i czy jemu należą się prawa ludzkie? Czy skoro ten człowiek, napadł na życie kilkuset osób - czy on ma prawo do tego, aby uwazać siż za człowieka? Dla mnie osobiście - człowiekiem nie jest. Skoro nie szanuje praw innych ludzi, skoro atakuje ich z byle powodu - to dlaczego go uważać za równego nam, tym, których on chce zabijać?

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lut 2011, 15:13:19 »
Nawet, jeżeli sprawcę ktoś sprowokował, choćby nie wiem, jak bardzo, to nie usprawiedliwia to tego, co zrobił. Reakcja kierowcy była delikatnie mówiąc niewspółmierna wobec zachowania rowerzystów, bez względu na to, co robili. Jednak uważam, że od linczu i wymierzenia sprawiedliwości na własną rękę lepsze  będzie przepchnięcie sprawy przez sąd. Kierowca już na całe życie jest "spalony", bo będzie kojarzony z tym, co zrobił przez wiele lat i na pewno w papierach czysto mieć już nie będzie...
« Ostatnia zmiana: 28 Lut 2011, 19:44:13 wysłana przez gromanik »

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lut 2011, 19:03:06 »
storm - ryzykowne są arbitralne rozstrzygnięcia kto jest człowiekiem a kto nie jest. Były już takie przypadki w historii, są nadal. Źle się kończą. Człowiekiem jest każdy. Idiotą, mordercą, złym człowiekiem - czasem tak. Ale człowiekiem.

Jak dla mnie to coś pomiędzy próbą zabójstwa a spowodowaniem katastrofy w ruchu lądowym.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lut 2011, 19:27:48 »
Jak dla mnie typ podstawowy czynu to wielokrotne usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym ( czyli umyślne ).
W zbiegu z innymi typami czynów jak spowodowanie katastrofy, wypadku w ruchu drogowym, ucieczki z miejsca wypadku, (...) niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdów wyprzedzanych etc.
« Ostatnia zmiana: 28 Lut 2011, 23:23:32 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lut 2011, 21:10:10 »
@Savil. sory, takie ścierwo człowiekiem nie jest. Mimo mojej tolerancji na różne rzeczy- jego bym na miejscu ubił. I to tak, żeby sk*** cierpiał. Kula w łeb to za mało!

I zamknę się w tym temacie, bo będę musiał sam się zbanować za użycie nieodpowiednich słów i namawianie do modu. :/
Maćkofff: Jeszcze ja Cie mogę zbanować jak coś... xD
« Ostatnia zmiana: 28 Lut 2011, 21:50:36 wysłana przez Maćkofff »

Woydzio

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lut 2011, 21:51:30 »
Przed chwilą na TVP Info podali, że typ poranił tylko 20 (a nie 50 jak było podawane w necie) osób i prokurator postawi mu zarzut usiłowania zabójstwa.
Woydzio

storm

  • Gość
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lut 2011, 22:16:47 »
"Usiłowania zabójstwa"? Mogę się już śmiać? To coś nie chciało próbować zabijać, ale chciało ZABIĆ.
To za mało. Ta sprawa powinna być nagłośniona i powinna odbić się w każdym cywilizowanym kraju na egzaminach na prawo jazdy. Prawo jazdy nie może być czymś co powinien posiadać każdy. NIE. Prawo jazdy jest dla ludzie ZRÓWNOWAŻONYCH - a nie psychicznie chorych, którzy w obliczu niepowodzeń zyciowych, nagłego zatamowania ruchu ulicznego dostają furii, wychodzą z siebie i zaczynają zabijać innych.
@Savil - a jak nazwiesz inaczej coś, co nie patrząc na to co będzie, na to, że "tam są ludzie!", na to, ze on sam jest taki sam jak oni na rowerach - nagle wjeżdża na tych ludzi od tyłu? Jak dla mnie - albo jest dożywotni mieszkaniec Tworek - jako osoba niezrównoważona psychicznie, atakująca innych bez powodu, albo coś, co należy po prostu wyeliminować ze społeczeństwa. Trwale. Zresztą i to i to kwalifikuje się do eliminacji. Co nie oznacza KŚ. Można to coś osadzić w jakimś fajnym oddziale w tworkach, niech sobie mieszka kilka lat, może jakaś fajna terapia EW wysadzi z tego chorego mózgu pomysły na zabijanie innych tylko za to, że są rowerzystami i zajechali bezczelnie gościowi drogę. Tyle i aż tyle. I żądne tam "road rage" nie są wytłumaczeniem dla czegoś co śmie sie nazywać człowiekiem. To jest zaburzenie. Nie wiem czy zaburzenie osobowości (F60.3?) czy nie - ważne jest, że to coś nadaje się albo do psychiatryka, albo na Antarktydę. I w oba te miejsca - bez biletu powrotnego.
Mam nadzieję, że sąd stwierdzi trwałą niepoczytalność tego czegoś i wsadzi na stałe za kratki do "domu bez klamek". Chociaż to będzie za zbyt delikatne rozwiązanie, bo to coś powinien tak jak w Beast Of War łapać za gąsienicę czołgową...


Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Masakra na masie w Porto Alegre
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lut 2011, 22:43:27 »
Przed chwilą na TVP Info podali, że typ poranił tylko 20 (a nie 50 jak było podawane w necie) osób i prokurator postawi mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Telewizja nie kłamie, uwierzcie reklamie. No właśnie - reklama jakiej marki samochodu była przed/po tych wiadomościach?  >:(

W Brazylii zauważono kilka rzeczy:
  • media celowo obniżają rangę tej sytuacji a wręcz próbowano odwrócić role i sprawcami uczynić rowerzystów (nie poinformowali władz o swoim przejeździe) bo:
  • reklamodawcy mogliby się obrazić, gdyby telewizje zaczęły stawiać samochody i kierowców w złym świetle a ponadto:
  • brazylijski przemysł samochodowy jest jedną z najważniejszych jeśli nie główną gałęzią ich gospodarki; i być może dlatego:
  • policja mimo kilku protestów (które żwawo rozpędziła) odmawiała wszczęcia postępowania w sprawie próby zabójstwa; a żeby spiskowej teorii dopełnić:
  • przypadek to czy nie ale nazwisko tego kierowcy jest takie samo jak brazylijskiego prokuratora generalnego lub sędziego głównego (nie obczaiłem o którego chodzi, ale o jednego z "naj" - Sandro José Neis; Neis to pewnie taki "Kowalski"); mimo wszystko:
  • tamtejsi organizatorzy masy mimo że 25 obwieścili comiesięcznym świętem na tej uliczce, to raczej kierują działania w stronę wynajęcia prawników itp., itd. tak, żeby wszystko było jak najbardziej zgodnie z prawem;
Ambasada Brazylii jest przy Bajońskiej, to jest pod DK2 (Al. Stanów Zj.) kawałek za zjazdem z mostu Łazienkowskiego. Czy marcowa masa może/powinna/chce tamtędy się przecisnąć? Żeby w kulturalny sposób (dryń-dryń! żadne tam jajka/krzyże/palenie opon/górnicy) dać wyraz solidarności z masą w Porto Allegre.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky